Kamaratka

Príspevok v téme: Kamaratka
Billie

Dobrý deň,už dlhší čas ma trápi jedna kamoška.Pred nejakým časom sa mi priznala,že trpela bulímiou.Bolo to v poslednom ročníku na strednej,tipujem stres z maturity a podobne.Dosť schudla v priebehu mesiaca.Skoro nič nejedla,zvracala,ale potom to nejak ustálila sama.Bohužial mám pocit,že je v tom zase :( Prispel k tomu asi aj rozchod s priateľom.Zase ďalej chudne,sama sa mi priznala,že nič neje,ale že sa už snaží jesť.Lenže teraz k tomu pridala aj každodenné športovanie.Každý deň aj 2-3 hodiny niečo robí - bicykel,spinning,squash,posilka.Pýtala som sa jej,že čo sa stane,keď si dá pauzu a ona,že je potom nervózna a chýba jej to.Keď jej niekto povie,že nech je,lebo už vyzerá zle,tak si z toho nič nerobí.Ale keď ju niekto pochváli,tak z toho je nadšená a si myslí,že to je ono.Keď som sa jej snažila dohovoriť,že by si trochu mala dávať pozor na seba a podobne,tak ma odbila tým,že jej na sebe nezáleží :( Čo by ste mi prosím poradili? Neviem sa len tak nečinne na ňu pozerať,keď vidím,že sa ničí.Teda pokiaľ aj vám to tak pripadá podľa môjho opisu.Neviem ju zaradiť,že ktorú konkretnu poruchu má.Veľmi pekne ďakujem za každú odpoveď

ALice 29

Bilie,
je mi to luto, chuda uplne sa znici:( bohuzial ona sama si musi uvedomit, ze je chora, a sama sa bude musiet chciet vyliecit, inak to nejde bude to stale len o chudnuti.. Skus jej ukazat nejake jej stare fotky a porovnat s tymi dnesnymi mozno si uvedomi ako sa zmenila. Este stale vraciava? Este stale sa ti zveruje? Tvdi ti ze je tucna? Pytala si sa preco tolko cvici?

Billie

Lamborginka : Fuha,tak tiez to nemas jednoduche.Tazke je sa pozerat na niekoho a chces mu pomoct a on nic.Ani vlastne,ked nevidi ten problem :( S jej mamkou sa ani velmi nepoznam,tak neviem ci by to bolo vhodne len tak prist za nou,ze vasa dcera ma problem...Skusam sa len priamo s tou kamoskou o tom bavit.Ja len fakt dufam,ze nejak sa zbada a da na rady ostatnych.

lamborginka

tak tento isty problem mam ja v praci s kolegynou, odmieta jest, ak ju s kolegom donutime ma vycitky svedomia ... ma cca 45kg pri vyske 165cm a nenoormalne stihlu postavu , pri ktorej ma stale komplexy z toho ako vyzera a ako musi vela vela cviciit ..uz sme to zpozorovali aj s kolegom , je super , uzastna , len sme si vsimli jeden cas na nej ako keby bola v inom svete, pracujeme v profesii kde sme v neustalom kontakte s ludmi a pracujeme s hotovostou,,mavala stavy ked sa nenajedla a nezvladala pracu , zabudala objednavky, naraz boli zbytocne reklamacie, storna a nasa kolegynka bola uplne v inom svete pri kazdom ucte pri vydavani veselo vydadala zakaznikovi o 2-3eura viac jednoducho nevedela vydat ani z 5eurovej bankovky ,,,je uzastna , super , pekna, zabavna , mila ale toto uz bolo vela ,,, nevedeli sme najst jadro problemu az sme si vsimli ze zamestnanecke prestavky ktore sluzia za 12hodinovu prac dobu ona travi tym ze na obed zje jablko , energeticky napojj a 4cigarety..jednoducho na tomto sa fungovat neda od rana do vecera, vymyslala si ze jedla rozne jedla pritom pravda bola ina , na obedy ma vycitky ked zje krajec chleba so zeleninou ale tym padom nezvalda pracu lebo nedostava energiu , tiez mala problem podobny..opustil ju priatel ktory ju pred tym bombardoval slovami typu mala by si schudnut alebo aj spevnit , a tak si to vzalaa k srdcu ze schudla , chudne , starca sa pred ocami a rozum nedokaze pracovat ,a najhorsie je ze si to nikto v jejj rodine nevsimol , cvici denne niekolko hodin a ked nie ma vycitky ,,, je to uzastna baba ale naoazaj nevieme ako jej pomoct myslim ze prvom rade by mala zasiahnut mamina ta je jednina najblizsia , lebo mi snou travime len cas v praci a stale si nechce priznat chybu neviem ako na to alebos a proozpravat s jej maminou ?

Billie

Alice : pochybujem,ze by sama napisala :( dnes sa vyjadrila,ze nech jej vsetci vyskocia na hrb,co do nej hucia,ze kolko schudla a kolko cvici :( Dnes mala napr ranajky a obed,neviem presne co a bola 3 hodiny na bicykli,hodinu na spinningu a hodinu na nejakom posilovani :(

[zruseny3]

Ked viac ako po zdraví túži po vychudnutosti.. Človek má tiež svoj život, chce si ho žiť ako najlepšie vie a nechce sa stále báť o niekoho koho má síce veľmi rád..., tak to radšej vzdá a nechá ho tak.. Žiaľ. :(

jajka001_

treba sa s nou vela rozpravat, o jej problemoch, pocitoch, aby si to v hlave mohla usporiadat, a sucasne o tom ze zdravie je to najdolezitejsie. ze nech prechadza po psychickej stranke cimkolvek, to ze sa nici fyzicky jej len pridava problemy a stazuje tie psychicke. je to ako s alkoholikom, ten tiez riesi problemy nespravne - pitím, a tym si sposobuje dalsie problemy.

ALice 29

Cenim si, ze sa nas snazite pochopit:), pretoze nie je vela takych ludi.
Dakujem za podporu a pochopenie.
Bilie, napis ako sa to vyvija, alebo nech napise sama:). Rada pomozem ak budem vediet:).

Maoam

Ja teraz chapem najmä to, co som uz citala, ze casto pomoze az rodinna terapia, ze ak je anorekticka v rodine, tak ma problem vlastne cela rodina a ona len na ne reaguje ( a vidim, ze je to pravda), to iste v inom, ak je zly vztah a je to kvoli partnerovi, tak sa treba rozist a treba ineho partnera a tak dalej. Vlastne tieto zeny su velmi citlive a vnimave a potrebuju vela lasky, pozornosti, aby sa vobec mali sancu vyliecit. Pokial zotrvavaju v tom istom prostredi (pre nich chorom), nemozu sa vyvinut lepsim smerom, to nie je mozne, jedine ak ich okolie pochopi svoju chybu a je ochotna sa zmenit (co je asi velmi zriedka ten pripad, vsetko sa hadze na to chuda dievca, ktore zrazu neje a nema na to nijaky dovod, ale ona ma...), viem si dobre predstavit, ze je to problem casto v prostredi, kde clovek nema moznost vyjadrit otvorene svoje prave pocity, lebo sa to nerobi, lebo okolie nevie dobre reagovat, lebo sa to nepatri a pod. Pripadne kde kazdy hladi len sam na seba, alebo ak je okolie chladne, pripadne privela berie a malo dava. Ano, dava to fakt zmysel...lenze takto sa na to ludia nehladia, prave preto, ze nevedia, co tie dievcata citia, co je v ich hlavach a ich dusiach.

Billie

Alice : Aj ja velmi pekne dakujem.Par veci som si dala dokopy a uz mi to je jasnejsie.Trochu mi to zmenilo pohlad na tu celu vec a skor sa teraz budem vediet nejak zariadit,ze ako na to cele reagovat.Dakujem.Drzim Ti velmi silno palce,nech sa Ti dari :)

Maoam

Myslim, ze to vyjadrenie ze je to ista forma masochizmu a reakcia na nahromadene dlhorocne negativne pocity a prezivania je asi to najvystiznejsie vysvetlenie. DAKUJEM. Uz to chapem ovela lepsie.