Stale som ta najhorsia.Chodia vase deti na discoteky?Doma mi to netoleruju

Príspevok v téme: Stale som ta najhorsia.Chodia vase deti na discoteky?Doma mi to netoleruju
silueta34

Chcela by som sa informovat ako je to v inych rodinach.Lebo mam 17 rokov a velmi rada ncny zivot.Lenze moja mamina sa teraz vydala a jej manzel si po rou spoluzitia zacal asi mysliet ze ma moze po 17 rokoch prevychovat.Stale mi davaju pocit ze som ta najhoria.Domov a nevracam ada lebo stlae cakam co zas bude medzi dverami.A pozri tom nechcem nic ine len cez vikend slobodu.Chcem a chodit zabavat po diskotekach ale mna nechcu pustit ze mam prist o 10 a pozr tom nechapu ze ja uz niesom dieta.Moje kamaratky maju 15 rokov a s rodicmi vychadzaju normalne im povedia kam idu a ze pridu rano a vsetko je vpohode.Len u nas doma ja musim prist o 10 a ked idem von tak sa ma furt vypytuju ze kam idem kedy pridem skym idem to nikdy nerobili a mna to obtazuje:( Proste potrebujem viac slobody. Pozri tom sa snazim viac ucit aby mamina videla ze to nema vpliv na skolu.Ale mne to uz tak nebavi chodit domov stale s pociom ze som ja ma najhorsia ..Ubija ma to :( chdoia vase deti po diskotekach? verite im? Aky mate postoj?

ano.

hmm, nie je to uz trochu extrem ako tu niektorych citam, ze cez zimu do 18:00-20:00?

ja som nikdy nemal stanovene kedy mam prist domov, v mladsom veku som chodil poslednym busom domov, teraz sa prejdem aj pesi domov okolo 01:00-02:00 tych par km. Nikdy som nejako extra nepil, prvu cigaretu som vyskusal v 19, a bolo to riadne hnusne :D raz za svoj zivot som vypil tolko ze nepamatam cestu domov, a bola to taka skusenost, ktoru som rad zazil a ktoru uz nezazijem :-) lepsie skusenosti na vlastnej kozi ako rady/zakazy od dospelych

ana955

Ja mám skoro 25 rokov, a bola som na diskotéke asi tak 4krát v živote, aj to počas vysokej školy, keď som bývala na intráku :D A vôbec mi to nechýba, mňa také veci nebavia, ale je pravda, že nie som veľmi spoločenský typ (teda vôbec).

Laurina22

Ja som do 18 rokov musela byt do pol noci doma.Ci sa mi to pacilo alebo nie.

Samozrejme,existovali aj vynimky,ale maximalne do 2,00 rana.

A poviem ti,naozaj to bolo na nieco dobre.

Od 18 rokov som uz mala volny priestor.

nnn

ja viem že mami sa boja a nechcú svoje deti púšťať na disco. A každý si myslí že a disco čo piť, tanec a neskorý príchod domov. Ale poviem Vám že je toho viacej. V prvom rade by mama mala veriť a poznať svoje dieťa. A pre to dieťa to nie je len disco ale aj kamaratky. Pretože potom v škole sa bavia ako sa super zabavili ako potancovali a koho postretávali aké srandy zažili a presne tá baba čo má zakazané na tie disco tam nebola a len potichu závidí o čo prišla o aké zážitky so svojimi kamaratkami a tie kamarátky/spolužiačky sa postupne budú vzdialovať pretože aj ked sa snou budú baviť a aj keď ju budú mať radi ale nebudú mať s nou toľko zážitkov a toľko srandy....

ja ako matka by som navrhovala preskúšať to dieťa ako zareaguje... vyslovene by som ju poučila o alkohole o zlých ľudí .. a o tom že stále majú chodiť len v skupinách s babami. najskôr by som jej dala príchod do 1 ak by to presne dodržala čo by som jej zdôraznila tak by mohla prísť už aj o pol 2 potom o 2 neskrô o pol 3 a naknoiec o 3. asopn si overí matka či dieťa vie byť spolahlivé a či príde načas... a samozrejme by som jej povedala že ju budem doma čakať a skontroluje si v akom stave prišla. A nech každé 2 hodiny volá alebo napíše sms kedže na disco je hluk. Aby nemusela sama odbehnúť niekam do tichej oblasti.

kludne toto navrhni svojej mamine. :) Ty sa chcel zabávať so spolužiačkami a nie robiť zlobu. Ved tebe na tom záleží tak by si si to určite nepokašlala.

A o tom že sú tam zlý ľudia a že môžu znásilniť a kadečo. môžu... ale poviem že čo som bola na disco.. tak sú baby (medzi nimi som patrila aj ja) ktoré sa zabavajú len so svojou partiou nikto iní ich nezaújima. Nedávajú sa vôbec do reči s inými staršími chalanmi. Pijú len ako prídu pri pult a ako otovrí čašník flašku sprit cola pred nimi . stále sú v skupinkách nerobia konflikt. A takýmto sa nič nestane
Potom sú tam také baby čo sa vymalujú ako kraslice chcú byť asi staršie kilo make-up majú vyžehlené prefarbené vlasy topánky neveim aké vysoké minisukna šaty mega výstrih a ultra krátke.. a také sa len omotávajú okolo cudzích a len si nechajú platiť alkohol a lepia sa na nich tak takým sa vždy stane... a ked idú samé a ked sú vyzývavé... ľahké a vyspia sa s hocikým...
nehovorím nie vždy to je tak .. ale mám čo to za sebou a ja som bola vždy dobrej partii a nič sa nám nikdy nestalo... :)

treba púšťať svoje dieťa von lebo ako sa vraví tichá voda brehy myje :) a ju to bude viac a viac lákať von ked bude stále zavretá doma.. a nakoniec urobí niečo hlúpe

missB

moja mamina mi tiez na zaciatku nakazovala kedy mam byt doma...len to som mala 15 rokov...v 17? co im sibe preboha? to mas mat ake spomienky na mladost? ja mam 18 a o 10 len vyrazam von...

Matko13

To sú problémy :).. ja mám za pár mesiacov 20 a to som bol na disko dokopy možno 5 krát. Nie preto že by som nemohol ale nebaví ma to. Už v 15 som býval do rána vonku a mohol som čo som chcel lenže ma to vôbec nelákalo. Nechápem prečoto berete ako nejakú tragédiu :).

Annika1987

od 16 rokov som bola kazdy vikend vonku celu noc aj do 5tej do rana, ked nam bolo s kamoskami dobre, ja som mala volnu vychovu :)) ale je pravda, ze ked sa na to pozriem teraz, tak viem, ze sa stavaju rozne veci... a mala som stastie, ze mne sa vyhybali, dost som totiz riskovala, bola som naivna v tom veku

MetallicA

silueta píšeš trochu ako keby si sa nad tým nezamyslela ani poriadne. Aké komentáre tu čakáš vlastne? Aby kydali na tvoju mamu a jej manžela teraz všetci?:D
Mňa matka tiež nepúšťa na diskotéky vôbec tam ešte nesmiem ísť, okrem maskáry na mihálnice a ceruzky na obočie si nič iné nesmiem dávať na seba obyčajne, dakedy som sa smela dokonca iba dva krát pozrieť denne do zrkadla aby som nebola moc namyslená :))
A ty sa sťažuješ že nesmieš byť dlhšie ako do desiatej vonku, a to nieje dosť?? Nestačí ti to? Ja musím byť v zime o ôsmej doma bezprostredne :D A chápem to, úplne mi to stačí pretože mám ešte aj školu a iné veci na starosti, nielen vonku sa vláčiť a tento názor je aj správny, ale na to daktorí ešte musia dospieť

frejko

ja som mal tiez velmi prisnu vychovu, co sa tyka chodenia von, a to som chalan. Neprehanam. Ked som mal 15, mohol som byt cez zimu, ked bola skoro tma, vonku do !! 18-00 !! Bolo to velmi ubyjajuce, nechodieval som skoro vobec von, lebo v tom case vacsina mojich kamaratov len von chodievala, a ja som uz musel trcat doma.

Neskor, ked som mal asi 17, a pustali ma uz do 22-00 (uff), a som chcel tiez chodit po dizach a zabavat sa. V 17tich som bol na dize presne 3X, a to som musel nechutne oklamat rodicov, aby ma nehali vonku aspon do 1.
Nerad som ich klamal, no musel som, ak som si chcel uzit trocha slobdy.
Teraz som na vyske, mam 21, na intraku, a cuduj sa svete, mam slobody kolko chcem, no tie diskoteky mi nechybaju, mam kopu kamaratov aj bez toho, nepijem, nefajcim, nefetujem, a som spokojny ...
To ze je ina doba, je naozaj pravda. Minimalne v tom, ze je ovela viac fetu, drog, alkoholu, a vela mladych bab a chalanov uz fajci (14 r.), a to este nehovorim do 13 rocnych ne-pannach .. a to kedysi nebolo .. teda bolo, ale nie az tak rozsirene, ako v dnesnej dobe, a bude horsie, tak tito prepity opilci zacnu vychovavat svoje deti