L-Tryptofán davkovanie

9titinka5

ja si kupujem 5-HTP od sunday natural od vitariana bezlaktozove lebo mam alergiu a mne to zabera ked mi je horsie , tryptofan mi tiez zaberal pekne ale potom uz prestal

Bublifuk 001

Dobry den, RNG,

Prosim Vas o radu - v januari ma udrela rampa po hlave. CT aj magn.rezonancia su v poriadku. Avsak mala som v tom obdobi zvyseny stres (napata atmosfera v praci, vztahove problemy). Posledny februarovy den som skolabovala (nestratila vedomie, ale padla som, tak ma podržali, trpli mi svaly na tvari, mala bledofialove pery).Aj malo vody, mavala som aj problemy so spankom. Spavala som malo. V den kolapsu som pila aj dve kavy a pri druhej som citila taky tlak na temene hlavy. Prisiel necakany a silny tlak a zhon a vecer som skolabovala. Tyzdne po kolabse boli hrozne - tlak na temene hlavy, na cele,nedokazala som citat, pisat, ci pozerat tv, kominukovat dlhšie. Bola som sama na byte a zacala som mat uzkost. Tak ma poslali na psychiatriu a tam mi diagnostikovali uzkostnu poruchu - dali mi hrozne antidepresiva, ktore som po 4-5dnoch vylozila. Tazko som sa z nich dostavala. Uz je lepsie, dokazem citat, komunikovat s ludmi a tak, ale stale mi robi problem napr pozeranie tv, ci ist do obchodu (ako sa tam premietaju tie obrazy...asi z toho). Stale si citim celo a aj tlaky na temene hlavy. Od istej spolocnosti mam nejake vyzivove doplny -rastl.vytazky, sedativ (homeopatikum) a beriem magnesium od spolocnosti Boiron. Uz je lepsie, ale stale nedokazem pozerat tv. Rada by som sa uz vratila do praci, avsak v mojej praci sedim cely den pred obrazovkou. Rychlo sa unavim v obchodoch, a pride na mna taka malatnost, aj na zaludok a zacne ma pichat na cele, alebo na spankach, tlak na temene. Viete mi odporucit ako sa z toho dostat? Psychiater mi dal mesiac, spominal nejaku hladinu serotoninu, ze ak sa nic nezmeni, tak mi nasadi antidepresiva, ale tie skutocne nechcem. Predtym som uzkost nemavala,jedine pri zaspavani a pri niektorych tazsich zivot.udalostiach. Som sice taky stresman, rychlo sa dokazem nahnevat, urazit,som celkovo precitlivena a napata. Prosim, co odporucate? Nejaky konkretny a spolahlivy vyzivovy doplnok so serotoninom? Nasla som nejake na internete, ale ci su dobre, neviem zhodnotit.Lubovnik? Sama sa bojim nakombinovat nieco. Pred dvoma tyzdnami, ked som sa upokojila po tych roznych vysetreniach, asi opadol stres a som mala zaludok a creva ako jeden velky kamen,tazko som trávila, pynutost,naduvanie. Tazsie sa z toho dostavam asi. A ten spanok...vyzera to tak,ze to bolo fakt z uzkosti. Chodila som na terapie tak sa to zlepsilo,stale vsak to nie jeje ono.
Vopred Vam dakujem za radu velmi pekne.

Bublifuk 001

Dobry den, RNG,

Prosim Vas o radu - v januari ma udrela rampa po hlave. CT aj magn.rezonancia su v poriadku. Avsak mala som v tom obdobi zvyseny stres (napata atmosfera v praci, vztahove problemy). Posledny februarovy den som skolabovala (nestratila vedomie, ale padla som, tak ma podržali, trpli mi svaly na tvari, mala bledofialove pery).Aj malo vody, mavala som aj problemy so spankom. Spavala som malo. V den kolapsu som pila aj dve kavy a pri druhej som citila taky tlak na temene hlavy. Prisiel necakany a silny tlak a zhon a vecer som skolabovala. Tyzdne po kolabse boli hrozne - tlak na temene hlavy, na cele,nedokazala som citat, pisat, ci pozerat tv, kominukovat dlhšie. Bola som sama na byte a zacala som mat uzkost. Tak ma poslali na psychiatriu a tam mi diagnostikovali uzkostnu poruchu - dali mi hrozne antidepresiva, ktore som po 4-5dnoch vylozila. Tazko som sa z nich dostavala. Uz je lepsie, dokazem citat, komunikovat s ludmi a tak, ale stale mi robi problem napr pozeranie tv, ci ist do obchodu (ako sa tam premietaju tie obrazy...asi z toho). Stale si citim celo a aj tlaky na temene hlavy. Od istej spolocnosti mam nejake vyzivove doplny -rastl.vytazky, sedativ (homeopatikum) a beriem magnesium od spolocnosti Boiron. Uz je lepsie, ale stale nedokazem pozerat tv. Rada by som sa uz vratila do praci, avsak v mojej praci sedim cely den pred obrazovkou. Rychlo sa unavim v obchodoch, a pride na mna taka malatnost, aj na zaludok a zacne ma pichat na cele, alebo na spankach, tlak na temene. Viete mi odporucit ako sa z toho dostat? Psychiater mi dal mesiac, spominal nejaku hladinu serotoninu, ze ak sa nic nezmeni, tak mi nasadi antidepresiva, ale tie skutocne nechcem. Predtym som uzkost nemavala,jedine pri zaspavani a pri niektorych tazsich zivot.udalostiach. Som sice taky stresman, rychlo sa dokazem nahnevat, urazit,som celkovo precitlivena a napata. Prosim, co odporucate? Nejaky konkretny a spolahlivy vyzivovy doplnok so serotoninom? Nasla som nejake na internete, ale ci su dobre, neviem zhodnotit.Lubovnik? Sama sa bojim nakombinovat nieco. Pred dvoma tyzdnami, ked som sa upokojila po tych roznych vysetreniach, asi opadol stres a som mala zaludok a creva ako jeden velky kamen,tazko som trávila, pynutost,naduvanie. Tazsie sa z toho dostavam asi. A ten spanok...vyzera to tak,ze to bolo fakt z uzkosti. Chodila som na terapie tak sa to zlepsilo,stale vsak to nie jeje ono.
Vopred Vam dakujem za radu velmi pekne.

RNG

ffn, mas pravdu to je privelka davka. nakoniec z potravin dostane clovek tiez nieco, to by mal byt len doplnok. Ak sa ti ale netvori z tohpo dostatok serotoninu, tak prejdi na 5-HTP, z coho potrebujes podstatne menej, kedze je to len jkeden krok v premene naa serotonin(5 HT) a nie 4 kroky ako L tryptophan. Davka 2 x 100 mg na 5 HTP

ffn

RNG prosim ta, kolko mozem uzit L-tryptofan-u, ked uzivam 900 mg.Mne sa zda, ze 3x denne, ako je doporucena davka, je dost vysoka T.j 2700 mg denne. Dakujem pekne.

Matej119988

Ahoj RNG,

pises, ze: \\\\\\\"Na vyrobu serotoninu treba alebo L-tryptophan(600 mg) alebo ovela ucinnejsi 5-HTP(200 mg)\\\\\\\"

Ja som si akurat kupil L-Tryptofan a googlil som nejake diskusie na tuto temu. Zaujimam ma ci je teda lepsi prostriedok na zvysenie nalady 5-HTP. Zatial som o nom nepocul.

Beriem antidepresiva uz 10 rokov, stale som bol na rovnakej davke, sportuje, ale posledne 3 mesiace som mal obrovske stresy a teraz beriem 1,5 az 2x vyssiu davku, samozrejme docasne, pretoze sa citim velmi zvlastne a zacal som mat aj take pocity zavratov, tocenia hlavy. Pravdepodobne je to spojene s tym, ze som si zvysil davku, pockam par dni ci to prejde.

S ucinkami L-Tryptofanu sa sem pridem podelit o par dni.

RNG

Hydrocephalus je hromadenie vody/tekutin v hlave.
Akekolvek hromadenie cohokolvek sa da odblokovat rozpustidlami ako MSM , DMSO a samozrejme roznymi silnymi enzymami a pravdepodobne aj lecitinom, kedze mozog sa sklada najma z tukov.

Na vyrobu serotoninu treba alebo L-tryptophan(600 mg) alebo ovela ucinnejsi 5-HTP(200 mg).
Ale nevidim tam priame spojenie medzi hydrocefalom a serotoninom, leda ze sa s tlakom poskodi vyroba serotoninu.

majda75

dobry vecer Rng, chcem poprosit o radu pre syna
ma diagnozu hydrocephalus,ma 18 rokov
a asi pred rokom zacal mat problemi s chovanim a agresivitou, momentalne uziva psychofarmaka ake sa asi len daju.
pozerala som aj prirodne veci radila sa kde sa dalo..kupila som teraz Ltryptofan moze pomoct?

Faith Healer

Príspevky od tohto používateľa boli zablokované, na základe opakovaného porušovania pravidiel diskusie.