Ako používať kokosový olej?

lillia

ale ved ten olej nema konzistenciu oleja. najviac sa to podoba bravcovej masti :-D. takze sa da normalne natierat na chlieb. ten z DM nie je taky???

lillia

ten olej je oranzovy?????
tak ja ho zatial pouzivam (ale nie ten z DM) vylucne na chlieb a pecivo, namiesto masla. mnaaam :-)

suns

ahojte babule, ja mam tiez tento kokosovy z DM.. uz som si na nom robila aj palacinky :D boli celkom fajn :P neviem, na co ine by som ho mohla pouzit, prazenicu sa bojim na nom spravit :D a fakt, lepsie vonia ako chuti..
na vlasy si ho davam na suche, a spim s tym.. potom len dobre vymyjem samponom a je to fajn :)
je dost mastny, na tvari mi vadi a ked si ho dam na telo, cele pyzamo mam oranzove a mastne :D a ten "smrad" sa neda vyprat.. az po nejakych piatich praniach mi ten zapach zmizol :D
takze da sa s nim rozne experimentovat :)

lillia

2dazdovka. aha, to som nevedela, ale ten z DM je extra virgin? ja ten co mam zas nevonia az tak ako napr. kokosove tel. mlieko, ktore mam.. ale zas chuti skvelo, teda aspon mne :-)

dazdovka666

lillia, aj ten z DMky sa moze jest, je to na nom aj napisane. Ja som ho skusila len tak oliznut :) ale teda podla mna krajsie vonia nez chuti :) Ale pre pripravu pokrmov to nemusi byt zla vec...

fazula gula

ja si robim zabal na vlasy...vlasy premyjem vodou a votriem do celej dlzky vlasov kokosovy olej...vlasy zbalim do igelitovej tasky a previazem uterakom...necham posobit aspon hodinku a hor sa na umyvanie vlasov...vlasy si premyjem hlavne pri korienkoch aby som olej vymyla...pod teplou vodou si ich oplachnem a na konci sprchy si vlasy splachnem studenou az ladovou vodou...

lillia

to som ani nevedela, ze ma obmedzovat chut do jedla. ale nieco na tom je, ja som ho par dni jedla (nie ten z DM, ten by som asi nejedla)..zdalo sa mi zvlastne, ze som bola volajako malo hladna

Slobodna

áno je dosť mastný, ale na veľmi suchú pokožku, kto má problémy s ekzémami, veľmi vhodný. Na vlasy som to neskúšala, nemám rada pocit mastných vlasov :) Zas až taký zázrak to neni, ako to opisujú :) ale skús ho jesť, obmedzuje chuť do jedla