Transplantácia vlasov

Príspevok v téme: Transplantácia vlasov
lovedays

tak na úvod, koľko stojí taká transplantácia vlasov? mám záujem, hoc nemám nejako extra riedke vlasy, ale chcela by som si tým opticky znížiť čelo, ktoré mám až nápadito vysoké. Dá sa niečo také spraviť? úplne na vrchu čela, kde už začínajú moje vlasy, by sa preniesli vlasové transplantáty a vznikli by tam nové vlasy, tým by som opticky zakryla vysoké čelo?

martin222

Ahojte, pridavam foto vyse 4 mesiace po zakroku. O priblizne mesiac by som mal absolvovat kontrolu v Kosiciach tak uvidim, ci sa vsetko vyvija v norme.

martin222

Ahoj zadorka, dakujem. Co sa tyka nejakej psychickej pripravy, ta naozaj nie je nutna. Ja som sa zakroku tiez obaval, avsak nic to v skutocnosti nie je. Clovek si priamo pocas zakroku iba chvilu polezi, navyse ja som mal v Kosiciach vdaka personalu aj celkom zabavnu atmosferu, takze cele to ubehlo pocitovo velmi rychlo. Ak by manzel potreboval v tomto smere poradit, kludne daj vediet. Drzim palce :)

zadorka

..vyzera to velmi dobre..
..v novom roku aj moj muz chce transplantaciu absolvovat..uz teraz sa na to psychicky pripravuje..najradsej by mal spat vlasy hned..len bohuzial take jednoduche to asi nebude.. :/

martin222

Ahojte,
pridavam foto takmer 4 mesiace od zakroku. Uz je aj pre mna velmi tazke najst hranicu medzi netransplantovanou a transplantovanou oblastou. Vlasy sa nijako nelisia od tych povodnych, coho som sa zo zaciatku obaval - ci sa nebudu odlisovat napriklad hrubkou alebo mierne inou farbou. Celkom to vsak splynulo, takze spokojnost :)
O cca dva mesiace ma znovu caka aj kontrola u doktorky Nestorovej v Kosiciach, takze uvidim, ako sa to vyvija aj z jej pohladu.

martin222

Ahojte,
pridavam foto 13 tyzdnov po zakroku. Co sa tyka vyrastania vlasov, vlasy vyrastaju uz v celej transplantovanej oblasti. Niektore su este kratke a prilis ich na fotke nevidiet, ale snad uz je viditelny urcity pokrok. Pridam urcite dalsie s odstupom casu.

martin222

Ahoj Evi, dakujem za feedback. Ano, vlasy iba zacinaju rast a su take riedke, ale verim, ze sa to este zahusti. Co sa tyka kontroly, dalsiu mam planovanu az pol roka po zakroku, co vychadza niekedy na februar. Cize v tom case pojdem do Kosic a lekarka by uz zrejme mala vidiet vysledny efekt. Verim, ze bude vsetko dobre pokracovat a urcite pridam aj dalsie foto.

Ewula

Ahoj Martin, no paráda, teším sa, že ti už vlasy rastú. Ono teraz to ešte vyzerá, že sú vlasy akoby riedke, ale to sa zahustí, neboj. U nás to tiež bolo tak. Máš plánovanú aj nejakú ďalšiu kontrolu? Budem zvedavá na ďalšie fotky :)

martin222

Ahojte, prikladam aj fotku 11 tyzdnov po zakroku - cize takmer 3 mesiace. V transplantovanej oblasti uz z kazdeho stepu vyrasta minimalne jeden maly vlas. Nie je to mozno este na fotke velmi dobre viditelne, ked sa to zlepsi a vlasy budu vacsie, pridam dalsie fotky.

martin222

Ahoj merceelolo, ak dodrzis vsetky pokyny po transplantacii, istota, ze vlasy zacnu rast je absolutna :) Inak na inych klinikach, kde sa zakrok nerobi automatizovanou metodou punch hair matic, aku som absolvoval v Kosiciach, je nizsia pravdepodobnost "uchytenia sa" resp. "prezitia" transplantovanych stepov - myslim, ze na toto sa pytas. Ja som si preto zvolil KE, lebo mozno v porovnani ceny boli sice mierne drahsi, ale ked si porovnas, ze na inych klinikach mas po zakroku "odpad" v podobe 10-15 % neprijatych stepov, platis v podstate rovnako a este si na inych klinikach aj zbytocne "minies" stepy z darcovskej oblasti - co si napriklad ja dovolit nemozem :))
Samotny zakrok prebieha tak, ze rano dojdes na kliniku s predoperacnymi vysetreniami od obvodaka, pichnu ti jednu dve injekcie, vyholia odberove miesto a miesto transplantacie a ide sa na zakrok. Najprv ti daju lokalnu anestezu do odberoveho miesta, lekarka odoberie stepy (lezis na bruchu), potom nasleduje samotna transplantacia - opat lokalna anesteza a uz vsadzanie vybratych stepov (lezis na chrbte). Celkovy cas zavisi od poctu stepov. Zakrok nie je nijako bolestivy a ja som ho mal vzhladom na mily personal dokonca prijemny :) Po zakroku ti lekarka povie, ako sa o vlasy dalej starat, dostanes bandaz na zadnu (odberovu) cast hlavy a ides domov.

merceelolo

to si ma moc nepotesil, ale asi sa tomu budem musiet pozriet priamo do oci a priznat si to, je pri transplantacii aj nejaka istota, ze tie vlasy zacnu rast? dost ma zaujima aj ako samotny zakrok prebieha, co to obnasa