"Neviditelný plot" pre psov,pomáha to?

zuzuzuz

odporucam pozriet si toto
www.uloz.to

a dufam ze si to potom rozmyslis s tym elektrickoym obojkom ak mas svojho havka rada a nechcmu ublizovat a najdes radsej ine riesenie

martinmlm

Čo je lepšie: ak pes chodí kade chce, obťažuje, pohryzie, zrazí auto, alebo výstraha? Na tých obojkoch je zvukové upozornenie, ak je pes blbý dostane šok, ktorého intenzita sa dá nastaviť. Po trápeniach s mojím havom som kúpil el. obojok, ale najprv som to vyskúšal na sebe:-). Je to lepšia varianta ako počúvať suseda že mi psa zastreli. A mal som ho aj na výcviku, s reakciou cvičíteľa, že tak tvrdohlavého psa ešte necvičil.

slnečnicaa

Samozrejme, že nezáleží aký je to pes, on si zvykne na reťaz, aj činžiakový si zvyknú na byt, len mne je to jednoducho ľúto

sign

slnecnica,
preco by si nekupila psa ked maju dom? akoze co na tom zalezi ci je to bernsky salasnicky alebo labrador alebo jazvecik. ten pohyb by potreboval tak ci tak. A ked ludia mozu mat v byte vlciakov a zlaytch retrieverov to je asi super nie.

BeruskaB a co keby si sa poradila s nejakym veterinarom?

slnečnicaa

Kúpiť si bernského salašníckeho a mať ho na 15 metrovom lane príp. mu dávať elektrošoky-fakt rozumné
Ako sa môžeme správať pekne k ľudom, keď sa nevieme správať k zvieratám

BeruskaB

Áno to je to že otvorené pozemok-nevýhoda veľká.Ale na bránu+plot nebudeme mať v nabližšom čase čas.Takže najbližších dávam tomu ešte 5 rokov?...Čo je moc.
Výcvik ked už má 4 roky,neviem.Bojím sa že proste raz by náhodou vybehol na cestu a potom čo :(. Bernský salašnícky pes,ten potrebuje veľa pohybu,čo nemá :(

0mega

Odkial vies ze je to zname?

Ale inac ano, funguje to na podobnom principe ako elektricka rohozka. Pes sa po 2-3 pokusoch nauci, ale bude mat strach a nerobil by som to.. Za tie peniaze uz radsej vycvik, co ho nauci aby nesiel prec.

To je dan za otvorene pozemky..

Alebo potom nejaku volieru, ale zas to je take nic moc riesenie..

A ake je to plemeno ?

BeruskaB

Ale myslím si že sa to dá vycvičiť že pochppí teda že tam nemôže ísť nie?...Keď je to také známe tak by to malo fungovať,ale ja by som sa skôr bála toho,že sa nenaučí nechodiť tam

jajka001_

ako to funguje? pes bezi , volny priestor a zrazu bum neviditelna stena? dost frustrujuce. nemoze mat z toho psychicky blok?