Mam 17 a tehotna?

Príspevok v téme: Mam 17 a tehotna?
nervozna

Mam 17 rokov a neviem ci som tehotna alebo mi len meskaju kramy...tie som posledny rok dostavala priblizne vzdy po 24-29 dnoch od zaciatku poslednej menstruacie.ale teraz od zaciatku poslednej menstruacie cakam uz 38 dni a stale nic.to zeby som bola tehotna je mozne aj ked vacsinou sa chranime a chalan si dava dost velky pozor.bola som asi 2 tyzdne minuly mesiac dost chora a brala som velmi silne antibiotika je mozne ze by mi to mohlo narusit cyklus??s priatelom sme spolu dlho poznam ho a velmi sa lubime nepochybujem o tom ze by sa omna dokazal postarat,ze by somnou zostal.mne by to nejak extremne nevadilo keby som bola v tom lebo dieta by som mala az nejakeho pol roka po 18tke....lenzeee...bojim sa toho co by mi povedali rodicia.neviem si predstavit ako by reagovali.ci by som im to mala povedat co najskor alebo pockat kym to sama rozdycham.o par dni si spravim tehotensky test...ale co potom??

kiki5599

nervozna- cele som si to tu prečítala ... písala si že dieťa je veľký dar to aj je! ale potom si napísala že keby sinevedela s kým homáš resp. s niekym s kým chodíš iba mesiac že si ho nenechaš...ale veď predsa to malé za nič nemôže...prepáč ale nedalo mi na toto nereagovať

Aja02

Simonella, keď nejdem so stádom a nevypisujem tu kecy typu: "áno, je skvelé, že budeš mladá mamička. Držím ti palce." sú to somariny? Keď nevie sexovať, nech nesexuje.

jankaaaaaaaaa

ja tu neprezentujem svoj nazor, ale fakt, ktory nezmenis ty ani nikto iny, iba priroda. v tom je ten rozdiel

Simonella

..si predstav, ze citam poriadne ;)
..a je plno mladych ludi, ktori maju 17 - 18 a su OVELA vyspelejsi (ci uz psychicky alebo fyzicky) ako nejaki tridsiatnici.. tento nazor nam vziat nemozes.. tak ako mas ty svoj, tak mame svoj aj my - s nervoznou.

jankaaaaaaaaa

biologiu tela clovek len tak neovplyvni a telo ani mozog nieje v 17tke ani v 18tke este uplne zrely a vyspely

Simonella

-fuh moja, drzim ti palce, aby ste to nejako zvladli s priatelom.. nebudete to mat lahke, ale rozhodla si sa dobre..
-aspon byvas v meste? lebo na dedine by som tie pletky a ohovaracky asi nezvladla..
-pacili sa mi tvoje komenty, podla mna zodpovedna si, ved ste si az doteraz davali pozor a stat sa to moze hocikomu.. a taktiez si aj vyspela. nie ako tvrdila "jankaaaaa", kedze si nedala na mamin nazor, ale babo si nechala..
a somariny co pisu "Aja02" alebo "Katarina655" si absolutne nevsimaj.. ----drzim prsty !!

nervozna

už som sa na to pýtala aj gynekologičky a všetko je v pohode robila mi zhruba pre mesiacom sono o tyzden mam ist na ďalšie...už sa teším:)
katarina655...každy to začne robiť keď sa nato cíti.nemám pocit že by som to začala robiť skoro:)a nie niesom ciganka...

.

Ako pise anonymka,vela zdravia,nechcem Ta strasit,spominala si silne atb...niektore maju na pribalovom letaku napisane-zakaz pouzivat v prvom trimestri,dokonca zakaz uzivat pri nechranenom styku(..ak hodlate otehotniet..)
citala si ten letacik??
to nie je sranda