neznesiem pohľad do zrkadla...

Príspevok v téme: neznesiem pohľad do zrkadla...
daniellaa

začala by som od čias strednej školy, nikdy som nebola štíhla modelka ale prípadné nedostatky som veľmi neriešila čo sa týkalo postavy, podľa názorov iných ktorí mi vždy opakovali že som veľmi pekná, teda čo sa týkalo mojich čŕt tváre,viackrát ma nahovárali aby som začala s fotomodelingom prípadne popracovala troška na postave...avšak časom rokmi a výškou nastal opačný problém, strašne som pribrala ( stres, skúšky, chuť na sladké, HAK...) všetky faktory sa podpísali pod túto situáciu a čo je najhoršie odrazili sa na psychike. Viem, je veľa baculiek, ktoré sú spokojné a majú radosť zo života , avšak môj psychický stav nedokáže sa preniesť cez to , čo som bývala. Mala by som byť šťastná mám skvelú rodinu , milujúceho priateľa...avšak trápi ma depresia , komplex, a úplna utiahnutosť. ( prestala som chodiť do spoločnosti, hanbím sa, vlasy nosím ukryté stiahnuté, nestarám sa o sebe,nebavia ma žiadne činnosti medzi ľuďmi ). netuším ako sa z tohoto stavu dostať a nejako získať motiváciu :(

Maoam

daniella, necitala som rady podo mnou

moj nazor na tvoj problem: napriek vonkajsim okolnostiam si pre nieco nestastna, alebo ta nieco trapi, co, vies len ty sama, mozno je to dost potlacene a chcelo by to trocha sebareflexie a velkej uprimnosti voci sebe samej, kludne to moze byt vec stara par rokov alebo dlhsi cas, vsetko co mas su len symptomy toho, ze mas v sebe negativne emocie a tie ta tahaju nadol

dobre by bolo odhalit pricinu, CO v sebe dusis, preco sa nemozes/nevies mat rada, alebo preco si ublizujes tak, ze sa o seba nestaras, ze so sebou zle zaobchadzas

ked na to prides a das to von, uvidis, ze sa v tebe uvolni sila, ktora momentalne ide na zvladnutie tohoto stavu a na sebakontrolu, drzat vsetko pod pokrievkou

v momente, ked tie negativne tazive emocie vyventilujes (nie na druhych ludoch) zdravym sposobom (plac, hnev, vytrieskat sa do boxerskeho vaku, vyplakat sa, vyrozpravat sa nejakej dobrej dusi alebo psychologovi, ked nikomu inemu nedoverujes), pocitis ulavu a uvolnia sa bloky, ktore blokuju tvoju zivotnu energiu

velmi dobra je aj akupunktura, mnohi ludia maju uzkosti a depresivne stavy, na ktore lieky nezaberaju, problem je v blokadach, ktora sa akupunkturou daju dobre odstranit, bez liekov, uvolni ta, budes sa citit ovela lepsie, lepsie spat a prides ku sile

ostatne s postavou a tak, to je otazka sebalasky a motivacie, zacni mensimi zmenami, dolezite je, aby si sama seba nedostavala kvoli tomu pod nijaky tlak

skus sa motivovat postupne napr. zacat cojaviem s vlasmi, ist ku kadernicke, dat sa pekne ostrihat, alebo si dat aj novu farbu, viac sa hybaj, co sa stravy tyka, velmi zle pri uz tak ci tak pritomnej depresii posobi CUKOR; ten hrozne taha dole a clovek ma este hlbsie depresie, cim menej cukru a sacharidov budes prijimat, tym lepsie na tom budes psychicky, skus zvysit prijem bielkovin a zeleniny, dusenej, surovej, celkovo troska menej jest, lebo privela jedla berie telu vela energie, lebo ju potrebuje na travenie

skus zaviest kazdy tyzden jeden odlahcovaci den, ked ulavis traviacemu traktu, budes mat viac sily a energie a budes lepsie spat (dalsie dobytie energie)

a tak postupne pomalicky zavadzat zmeny

ak sa budes na to citit, mozes potom zacat s nejakym sportom, najlepsie aerobna aktivita, fitko, stacionarny bicykel, beh na pase vo fitku, plavanie, cokolvek taketo, staci pre zaciatok 2x do tyzdna, budes sa postupne citit l epsie, naberat kondiciu, plus uvolnene endorfiny

daj vediet ako sa citis a ako ti je, drz sa!

angela85

myslim, ze tebe fakt pomoze len zlepsit si postavu, ak si budes pripadat stihlejsie,tak sa budes chciet aj viac o seba starat, budes si pripadat pekne a budes sa chciet ukazat aj ostatnym, ale to ze schudnes, nebude musiet vobec stacit, budes musiet zmenit aj pohlad na seba

Dinami

Ja ta chapem, niekedy nam proste dojdu sily v zivote. Ty vidis celu situaciu, aj vies, kde je problem, len proste nemas sil proti tomu bojovat. Ak ti to pomoze, tak v zivote velakrat musime spadnut na same dno, aby sme sa mohli odrazit a zacat odznova - stastnejsie. Skus si pomysliet na tych ludi, ktori su chori a chcu zit, ludi, ktori mali uraz a maju znetvorene tvare, alebo takych, ktori su na vozicku. Tes sa z toho, ze si zdrava a neries nepodstatne veci, ci mas o trochu kil viac alebo menej. A navyse, kazdy si je zodpovedny za svoj zivot sam. Skus pozbierat sily a chovat sa k druhym ludom tak, ako chces, aby sa druhi chovali k tebe a aj tvoj zivot sa zlepsi, uvidis...