vecerne nadmerne potenie

Príspevok v téme: vecerne nadmerne potenie
mimaa1

Dobry den chcela by som vas poprosit o radu ked ze moja obvodna doktorka o to nema zaujem. Uz vyse dvoch mesiacov sa kazdy vecer strasne potim od krku smerom na dol, vecer sa musim prezliekat a cez den ked je kazdemu teplo mne je stale zima. Ak to pomoze pred tyzdnom mi v nemocnici diagnostikovali tetanicky sindrom . Dakujem.

evellina

noo presne ja som sa takto potila,cely krk som mala mokry,vzadu vlasy,chrbat a cely hrudnik,vzdy som bola spotena pod perinou a stale mi bola zima...a aj je....zistili mi znizenu funkciu stitnej zlazy...:(

vsevedka

tetanicky sy vznika z hypokaciemie alebo hypomaneziemie (cize znizene su mineraly - kalcium, magnezium), treba sa ich snazit nahradit aj formou vhodnej stravy, mozno ti aj lekarka doporuci uzivanie formou tabliet
potrebny je i D vitamin, hlabne v zime, kedze je nedostaok slnka

Prírodné zdroje vitamínu D (denná potreba 10 µg): mlieko, ryby v oleji - haring, losos, tuniak, pečeň, vaječné žĺtky a dostatok slnečného žiarenia.

Prírodné zdroje kalcia (denná potreba 1200 mg denne): mlieko, sardinky, hlávková zelenina, sušené strukoviny, orechy

Prírodné zdroje magnézia (denná potreba 300 mg denne): hlávková zelenina, orechy, hrubá obilná múka, sójové bôby, morské ryby

porad sa s lekarkou, ci potenie ma s tetanickym sy suvis, ja by som i doporucuvala navstevu endikrinologa, aby sa vyuocilo ochorenie stitnej zlazy

nocne potenie byva i pri zapochoch priedusiek, ale nepises, ci si v poslednej dobe neprekonala virozu

a este jedna otazka - aky je tvoj vek?
samozrejme, ze sa na to pytam len v suvise so zdravim