invalidný dôchodok

Príspevok v téme: invalidný dôchodok
remarque

Dobrý deň,chcem sa spýtať ohľadom invalidného dôchodku.Pred niekoľkými rokmi mi diagnostikovali schizofréniu.Poberám invalidný dôchodok,ale súčasne študujem už druhý rok na vysokej škole.Počiatočný strach a obavy z kontaktu s ľuďmi sa mi podarilo prekonať,komunikujem so spolužiakmi,s vyučujúcimi,stále sa liečim,ale snažím sa žiť životom ako zdraví ľudia.Podľa mňa je schizofrénia ako nevyliečiteľné ochorenie dôvod na to,aby som naďalej poberala dôchodok.Ale pre istotu sa chcem spýtať,či mi nemôžu vziať dôchodok,keď študujem.Na internete som síce našla,že podľa platnej legislatívy môžem aj pracovať,nakoľko mi to zdravotný stav dovoľuje,ale o štúdiu tam nič nebolo spomínané.Ja neviem,či by som prácu zvládala,škola ma baví a nechcela by som ju nechať z dôvodu,že by som nemala financie,keďže celý môj dôchodok ide na školu.Vopred ďakujem za odpoveď.

tpch

Studium nie je dovod na odobratie dochodku. Posudkovy lekar vsak moze usudit, ze sa tvoj zdravotny stav zlepsil a znizit ti percenta postihnutia. Zavisi od neho.