Hadky vo vztahoch - ako sa nenechat vytocit, nastvat a zvysit hlas

Príspevok v téme: Hadky vo vztahoch - ako sa nenechat vytocit, nastvat a zvysit hlas
empty

Dobry den
Uz dlho chodim na toto forum, citam o mnohych problemoch ludi a mnohe z nich ma aj neraz inspirovali v rieseni tych mojich. Teraz vsak uz musim napisat aj ja, lebo sa mi fakt zide neutralny nazor.
Problem sa tyka hadok s priatelkou. Chcel by som teda vediet, ako zvladate hadky vy ostatni, dokazete ich zvladnut aj bez nejakeho zvyseneho hlasu, ironie, urazania jeden druheho? Na zaciatok musim uznat, ze som od prirody taky prchkejsi a vybusnejsi typ.
Ako priklad opisem vcerajsiu hadku s s priatelkou, ale inak to prebieha takmer vzdy rovnako. Rozpravali sme sa normalne a nezne, ked v tom prisla tema na ine dievcata, ktore moja priatelka fakt neznasa. Konkretne ona nechce aby som sa rozpraval so spoluziackami, ale aj ked ja to fakt nerobim ako sa len najviac da, aj tak ma stale podozrieva ze jej klamem. Casto ma podozrieva aj v inych veciach a ziarli, no a tak z pokojneho rozhovoru to preslo k podozrievaniu z jej strany, neskor k pripominaniu minulych chyb, ktore mi pripomina stale dookola pri kazdej hadke. Ja som sa snazil byt pokojny, odpovedal som jej pokojnym hlasom, jej nervozita sa stupnovala. Pretoze uz to poznam, ze takto sa vzdy zacne hadka, ze ona bude vyryvat az kym nevzblknem ja, tak som zacal trochu nervozniet, ale snazil som sa stale ovladat, hovorit pokojne, odpovedat jej na otazky a vysvetlovat podozrenia. Veril som, ze ked budem pokojny tak casom prestane. Ale neprestala, vytiahla na mna nejaku uplne davnu chybu, tak som to uz nevydrzal a povedal som jej, ze svojim spravanim zacina dalsiu hadku. Nastvala sa a zacala mi dost vulgarne nadavat, a vycitky sa zacali len tak sypat, ja som sa uz zial neovladol a tiez som jej co to vytkol, ale potom som sa znovu spametal a povedal jej ze sa fakt hadat nechcem. Ona vsak vycitala a hnevala sa dalej, a ked som chcel na jej vycitky odpovedat, rozkricala sa nech som ticho, lebo inak mi zlozi (bolo to cez telefon). Tak som stichol, lebo som veril, ze ked prestanem, prestane aj ona. Ale akonahle bolo niekolko sekund ticho, znova pokracovala vo vycitani a hovoreni roznych vycitiek. Kedze takto to prebieha takmer vzdy uz do mna vosli vsetci certi. Ked mi v tom hneve zlozila, a ja som jej, citujem, prezvonil iba raz aby mi zavolala,znovu, co znamena ze vraj na nu kaslem,koniec citatu, a jej hnev sa este vystupnoval, uz som sa neovladol a fakt velmi som na nu zvysil hlas a otvorene som na nu vybuchol. Skoncilo to obojstrannym hnevom. Po istej chvili som sa jej ospravedlnil za to, ze som sa neovladol, a ospravedlnujem sa az dodnes. Moj pohlad bol taky, ze obaja mame svoj diel viny, a mali by sme si to vydiskutovat. Jej pohlad je, ze ja nemam co na nu zvysit hlas a teda som jediny vinnik a tak to je skoro pri kazdej hadke.
Tolko ten nazorny priklad, viem ze je strasne dlhy, ale verte mi, to som este vynechal fakt vela detailov. Mna to totiz velmi mrzi vzdy, ked sa necham vytocit. Tak zavidim pokojnym ludom, ktori sa dokazu ovladat a byt k ludom za kazdych podmienok laskavi. Ja to dokazem tak maximum pol hodinu, snad tristvrte hodinu hadky a potom vybuchnem tiez...
To hlavne co by ma zaujimalo je nazor zien. Moja priatelka casto hovori, ze to ako sa ona sprava nie je vobec zle, ze ja sa mam ovladat a nemam co na nu zvysovat hlas. Tak by ma teda zaujimalo ako vy zeny vnimate hadky a nakolko znesiete od muza zvyseny hlas?:( a prosil by som aj o rady, ako sa da nenechat sa vytocit v hadkach a ostat pokojny.
Budem fakt vdacny za kazdy prispevok.

Rommy78

mne to tak pripadá ako keby sa niečoho bála,že ťa stratí a podobne a taktiež z tvojho písania je vybušná povaha. ty už musíš vedieť či ona bola aj na začiatku taká podráždená z každej konverzácie alebo nie. takýto ľudia čo sa ,,radi hádajú´´ rozhnevá aj to ked ten druhý sa hádať nechce. Mňa tiež ked niečo nahnevá snažím sa to riešiť z chladnou hlavou a nie po každom kričať,ved to nie je riešenie. Ja s priateľom sme obaja pokojnej povahy aj ked sa priznám,že občas vybuchcem ,ale nekričím po ňom a nenadávam mu. A ty si na konci napísal aj to,že si výbušnej povahy,ale určiete nie takej ako tvoja priateľka,lebo čo čítam tak ty sa vieš ako tak ovládať. a ona by mala ku niekomu zájsť,k nejakému terapeutovi,nech ju dá do poriadku.a problém nie je v tebe,ale v nej.

jajka001_

"kde je tvoja laska ked niekedy si dokazal byt ticho celu hadku a teraz uz na mna vpohode zvysis hlas"
...princezna si mysli ze mas drzat hubu a krok a tancovat ako ona píska... hadka nie je o tom ze ona sa na tebe vyzuri ked ma na to chut.

xxxxxxxxxxxx

pocuj a ty ako sa inak ku nej spravas? nezmenilo sa tvoje spravanie ku nej? To je vacsinou tak ze zaciatky su krasne lebo sa kazdy snazi aby bolo vsetko krasne a nakoniec si myslia ze su uz vo vztahu tak sa uz tak snazit nemusia. U mna sa stalo nieco podobne az tak sa priatel snazil na zaciatku az mi prislo luto ked som zistila ze to bol len taky manever aby ma dostal a neskor to uz z neho opadlo. Najprv som si myslela ze sa zahladel do inej a aj koli tomu sme sa velmi hadavali lebo som mala pocit ze uz ma nechce. len koli takejto malickosti ze zrazu uz tie lichotky prestali...

emma231

podla mna so sebou nechavas pekne mavat... mam uz dlhsie priatela a priznavam ze som ziarliva a kedysi som mu aj ja robila taketo vystupy cez telefon.. ked som citala tvoj prispevok zdalo sa mi ako keby som citala o nas pred par rokmi:)lenze my ked sme mali takuto hadku (lepsie povedane moj preslov plny vycitiek:) ) tak on reagoval uplne inak... neozval sa vobec ked som mu zlozila, alebo zlozil on a povedal ze nebude pocuvat take kraviny... hnevala som sa presne ako tvoja frajerka, ze na mna kasle...atd:) lenze on robil dobre, uvedomila som si ze som sa nanho vazne hnevala za hluposti a vyvolavala zbytocne hadky... cize podla mna zmen pristup a nenechaj takto so sebou zametat:) no tiez je pravda ze som mu v tej dobe neverila, nebola som si ista sama sebou...cize to robilo vela... teraz viem, ze som prenho jedina na svete, dava mi to pocitovat tak nemam dovod ziarlit..

empty

suziii: nam sa tiez niekedy nieco take do srandy podari, ale to zalezi na nalade:) ak na to priatelka naladu ma, tak to ide, ak nema tak minimalne schytam ze co tu vystrajam jak taky poje..ny k...t:) Ale to je tak asi vsade, ze nie vzdy je vhodne hadky riesit takto.
Len jedno nechapem a ma to teraz strasne trapi, ako moze niekto, ci uz vedome alebo nevedome stupnovat hadku podozrievanim a vyryvanim, potom prejde k vulgarizmom a ked sa ja ohradim, hadka sa naplno rozprudi, a na druhy den sa dozviem, ze tu hadku som zacal ja a ze vlastne ona ma prosila aby som prestal. Ono to bolo tak, ze priatelka mi nieco vycitala, ja som bol ticho, ale nasledne ked neprestavala, tak som jej tiez odpovedal, potom som navrhol aby sme obaja naraz prestali s hadanim. Ja som prestal, ticho bolo asi 5 sekund a potom zacala vycitat znova. Znovu som bol chvilu ticho, znovu som sa neovladol a tiez som jej odpovedal vycitkami, na co sa zacala vyhrazat a hovorit aby som okamzite prestal. Takto to prebiehalo a na druhy den sa dozviem, ze ona ma vraj prosikala aby som sa nehadal, ale ze ja som nechcel prestat. No nechapem:(
A rovnako tak nechapem, ako moze niekto nadavat a zhadzovat toho druheho, a na druhy den sa s cistym svedomim cudovat a smutit, citujem, kde je tvoja laska ked niekedy si dokazal byt ticho celu hadku a teraz uz na mna vpohode zvysis hlas, koniec citatu.
A ja sa zacinam priznavat ze uz ked som prekukol a uvedomil si niektore priatelkyne pristupy v hadkach a v kombinacii s jej ziarlivostou, uz citim niekedy taky nedefinovatelny hnev voci nej. Milujem ju sice a aj v tej najvecsej hadke by som dal za nu ruky do ohna, ale tymto spravanim, niekedy hysteriou a nadavkami to niekedy vyvola az odpor. Pritom ja nechcem k nej citit hnev, najradsej by som od nej nic nechcel, len jej vsetko daval, ale nemoze sa zase ku mne spravat hocijako:(

jajka001_

suhlas s xy a nenechaj sa zatiahnut do zbytocnych hadok a nenechaj sa vyprovokovat. hadate sa pre blbosti a jej to asi robi dobre.

suziiii

Empty, u nas to vyzera tak, ze sme mali kedysi hadave obdobia, ked sme boli mladsi a boli sme spolu kratko....a teraz po cca 11 rokoch sa pohadame tak raz, dvakrat za mesiac. Zvysime na seba hlas obaja a potom sa urazime, kazdy zalezieme do svojho kuta a potom po chvilocke to obratime na srandu.... napr ze ma zacne nahanat po byte ze dostanem na zadok :))))) mam pocit, ze cim sme starsi, tym sa menej hadame.... mame toho obaja v robote dost a nechceme sa este nervovat aj doma ;)

empty

xxxxxxxxxx: plne zdielam tvoj nazor ze ten moj prvy prispevok vyzera ako roman, ale to som sa fakt este o hodne skratil:)
A dakujem za vsetky prispevky. Aj ked ten problem znel ako znel, ze ste ho docitali do konca:) Nejde o nic take strasne, ale priznam sa, ze ak je takychto hadok vela a trvaju dlho, dost to otravi vzduch, cize preto sa vtedy zide pocut iny nazor.
A vlastne, vy ostatni, co ste tu prispeli, vo vasich vztahoch to pri hadkach vyzera ako? Je to nejake konstruktivne hadanie, alebo sa sekate navzajom v uvodzovkach do krvi?

....?

tiez zdielam nazor so suziii, teda suhlasim s tou castou, ze ta pozna a potom sa tvari ako chudatko, ked vybuchnes. lebo dovtedy ta vytaca, kym na nu nezvysis hlas.. a ked vidi, ze si stale pokojny, tak ju to este viac drazdi a este viac kraka. takze jej narovinu povedz, ze ci sa potrebuje hadat.. lebo su ludia, ktorym ked je tyzden dobre bez hadok tak uz sa potrebuju pohadat a vykricat.. a potom vytahuju storocne argumenty.