psychicke problemy - co vam pomohlo okrem liekov

Príspevok v téme: psychicke problemy - co vam pomohlo okrem liekov
stonozka

Dobry den. Chcem sa spytat tych, ktori sa liecia na nejake psychicke poruchy,co im pomohlo mimo liekov. U mna su to depky a uzkosti, prilisna hanblivost. Samozrejme lieky uzivam uz dlho a pomohli mi scasti. Aj som navstevovala psychologicku, ale to bolo skor o vyrozpravani sa. Rozmyslam vsak o niecom co podla vas pomaha,nemyslim ani tak nejake pripravky, lieky apod ale skor mam na mysli nieco ako hypnoza, meditacie, kineziologia, nejake relaxacne techniky.Nieco s cim mate dobre skusenosti, hoci by tie sedenia aj nieco stali. Rozmyslam ci si nekupit biofeedback, taky aj pre beznych ludi, hoci vidim ze to nie je nic lacne, ale tak ked to so mnou skusala psychologicka na sedeniach, tak mi to pripadalo ako nieco, kde fakt mozem vidiet, ze sa deju so mnou zmeny.

aisha5

Mozno sa ti to bude zdat banalna vec, ale pomaha citanie knih. Proste, kde sa pohruzis do knihy na par hodin, uplne zabudnes na okolity svet, tvoj mozog nacas "vypne", a ked si takto tvoja psychika oddychne, potom vidis svet uplne inymi ocami. Toto vcelku plati pre ludi, ktori objavili magiu citania. Citanie je najlepsie antidepresivum. A potom dalsia vec je, ktora moze pomoct, mat pri sebe cloveka, ktory ta ma uprimne rad, ktoremu na tebe zalezi a podpori ta a vypocuje ta, ked treba. Potom ani ziadne depresivum nepotrebujes..

Lea

stonozka, hypnozu som skusila, ale vobec nepomohlo. Skus meditacie a kineziologiu, mozno by aspon z casti mohlo pomoct. Lieky pomozu, ale to sa z cloveka stane narkoman, cely zivot ich musi brat.

luciano

Trpím silnou klinickou depresiou. Okrem užívania liekov chodím na prechádzky so psíkom,chodím na výlety, pozerám dobré detektívky, často si dávam dobrú kávu s cigaretkou, to všetko mi pomáha depresiu prekonávať

Meretseger

Pomáha mi tvorivá práca. Písanie románu i poézie. Keď som v stredne ťažkej depresii, najradšej píšem paródie, aby môj prirodzený zmysel pre humor prebil mizerné myšlienky.

J111

U tych psychiatrov sedi coraz viac ludi. O niecom to svedci, ale nechcem nadavat, aby ma znovu nezablokovali:D ako posledne.

veronika83

priatelia.. ale taki ozajski. potom sport a pohyb vseobecne, a viac mi ani nenapada. este laska urcite, ale tu si nevycarujes. co mi nepomohlo absolutne je taka ta rozna psychologicka literatura pre rozvoj osobnosti, to je totalna blbost. zdepkovany clovek proste tie žvasty neprijima.
a kedysi davno nejake pirulky som skusila..slabunke, ale do toho by som uz nesla.