Je na masmediálnej kom. a žurnalistike predmet, ktorý je spojený s matematikou?

Príspevok v téme: Je na masmediálnej kom. a žurnalistike predmet, ktorý je spojený s matematikou?
matematikaa

Tí, ktorí to viete na isto, a nie myslím si, že tam nie je.. lebo ja som si napríklad doteraz myslela že na psychológii a na soc.práci nič s matematikou nie je, a dozvedela som sa že na oboch je štatistika, čo má s matematikou veľa. Takže by ma zaujímalo či aj na masmediálnej komunikácii alebo na žurnalistike je takýto alebo podobný predmet. ďakujem.

tpch

Zurnalistika ano. Lenze v tejto oblasti musis mat nieco odpublikovane skor, ako zacnes hladat pracu. To nie je tak, ze sa zasijes v skole a potom bez akychkolvek vysledkov si ides hladat pracu :-D Musis ukazat nieco, co si uz vyprodukovala, aby hladajuci videl, ci mu vyhovujes, alebo nie. Ceni sa kreativita a iniciativnost.

matematikaa

Takže, ak by napr. časopis zháňal redaktorov, tak myslíš, že by práve masmediálna komunikácia alebo žurnalistika nebola vhodná?

tpch

"studovat" masmedialnu komunikaciu sa ani neda :-D To nie je studium, to je zasivaren.
Keby na mna adept na zamestnanie vytiahol diplom z masmedialky, tak otvorit usta ani nemusi a moze vojst dalsi.

sad2

sice nestudujem ani masmedialku ani zurnalistiku, ale uz z nazvu sa da vyvodit,ze matematika tam prevladat nebude, a ak aj je tak to bude urcite len v nejakej okrajovej forme,
a po druhe studovat v dnesnej dobe masmedialku tak ak rozmyslas aj nad uplatnenim tak logicky sa tomu vyhnes zdaleka..:)

matematikaa

Nevyberám si len na zákl.toho, ale je dobré mať čo najviac informácii a vedieť, čo treba od školy čakať. Určite je to lepšie, ako kebyže tam prídem bez akýchkoľvek bližších info a bola by som z toho vykoľajená. Ešte nie som rozhodnutá, tak treba zvážiť všetky pre a proti.

sad2

nic v zlom, ale to si ides vyberat skolu podla toho ci tam je alebo nie je jeden jediny predmet? trosku odveci myslim..
mala by si zohladnit ine kriteria, jeden takyto predmet nie je nic nadludske zvladnut..