Mandle

Príspevok v téme: Mandle
Rajny

Rád by som sa chcel poradiť. Koncom Júla som týždeň maródil a bral antibiotika kvôly mandliam. Dorka povedala, že mám akútny zápal madlí. Vyliečil som sa, tada dobral antibiotiká, mandle prestali bolieť. Avšak odvtedy keď vypijem niečo studenšie s bublinkami napr. pivo, tak ma rozbolí jedna mandľa a trvá to tak 1 deň. Po intenzívnom kloktaní soľného roztoku to prejde.
Pýtam, sa či to bude odteraz chronické alebo je to len problém swtudeného piva alebo mám to ešte citlivé... Nikdy predtým som tieto problémy nemal.

via

ja mam s mandlami problem uz asi desat rokov,stale som chora,ked ma ofukne vietor alebo stravim chvilocku v klimatizacii,mandle sa hned ozvu ze sa im to nepaci,niekedy mi to vyusti do anginy niekedy nie ale bolia skoro neustale,nemam ich velke ale neustale zapalene.tak som sa rozhodla ze dost a cakam na termin v nemocnici na vybratie,pisalo sa tu aj ze niektori mate zle skusenosti,po vybrati;ja som sa rozhodla pre zakrok bez narkozy,ani sa velmi nebojim lebo sa tesim na novy zivot bez mandli,citala som ze ich aj tak nepotrebujeme,takze prec s nimi!!!

tttinushkaaa

Ahoj escada...
Chcem ti povedat ze to co mas na mandli je pravdepodobne tkanivo ktore tam nema co hladat.Mam presne to iste,no mna to neboli vobec.Necitim to.Lekar mi odporucil vybrat mandle ked ma to boli,no ja bolest nepocitujem.No je to mala biela gulka,tuha na mandli.Urcite chod s tym na krcne,mne neradili cakat.Pichli mi do toho ihlou a nic som necitila takze bat sa vazne netreba.Ide o to ze to posielaju na patologiu a nemusi to byt iba zapuzdreny tuk,moze to byt nieco nebezpecnejsie preto myslim ze nieje dobre cakat.Este poviem ze lekar mi povedal zej e to uplne jednoduchy zakrok a ziada si dva dni v nemocnici lebo po vybrati mandiel nemoze clovek normalne jest,tak si uzije trocha infuzii..Pekny den..tinka

dáša

..ja len ako nestranný čitateľ chcem podotknúť, že moja kamarátka si dávala pred pár dňami vyberať mandle tak, že ju normálne uspali, čiže nič necítila. Napokon aj jej doktor skonštatoval, že to bolo lepšie riešenie ako ich vyberať na živo, lebo že jej ich museli vyťahovať skoro 2 hodiny a že to by asi skolabovala... takže ak si niekto musíte dať vybrať mandle a máte z toho strachj, tak sa skúste dohodnúť s lekárom na uspatí. Ináč veľa to závisí práve od doktora, niektorí nie sú v tomto smere ochotní vyhovieť... ale niektorí áno, takže skúste hľadť takých..držím palce

escada

Uz v maji som si vsimla ze z mandli mi vychadza nieco biele tuhe v tvare gulky.ja by som povedala ze to bol hnis ale v tuhej forme. no nic ma vtedy nebolelo. bola som s tym aj u doktorky, na vyter a nic nezistila. asi pred mesiacom ma zacali boliet mandle.trvalo to 2 dni,nesla som do doktorky lebo bolest ustupovala. a pred styrmi dnami ma zacali boliet opät. A bolest trva az doteraz, niekedy je silna hlavne ked nieco zjem a niekedy slaba...myslite ze to moze byt zapal?

metaxa

Mandle mi vyberali v 43 rokoch, bolo to horšie ako cisárky rez, ale odvtedy mám vyriešené 2 iné zdravotné problémy.

bb

tak ja sa chystam zajtra, musim tam ist o den skor kvoli celkovej anesteze, takze operovat ma budu v utorok... mandel mam chornicky tak velke, ze sa dotykaju... anginy mavam 4-5krat do roka a su to ukrutne bolesti ked 3-4 dni nic nezjem... operacie sa nebojim ked budem spat skor to co bude po tom.. mam si doniest aj obvazy na obviazanie noh, kvoli tromboze a musela som si kupit niakych 10 injekcii ktore mi budu davat... bojim sa ci to bude fakt tak boliet, a viac nez tie moje anginy :-((( to si ani neviem predctavit... nooo zvladnem :)

damaxy

ja velmi nerada prichadzam o to čo je moje.Akedže by som zistila čím si škodím nerobila by som to,mam na mysli pitie tých minerálok.všetko čo mame v našom tele na niečo ma služit.takže radšej to trochu poopravovat a pošetrit to je moja filozofia ale ked sa neda tak sa neda a je mi to luto.

tutulka

no poviem vam, ja mam problem s mandlami od detstva a o tyzden som objednana na operaciu...rozhodla som sa tak po 21 rokoch, teraz studujem na medicine a poznam vsetky pre aj proti, co sa toho tyka. ale rozhodla som sa dat ich von...pravu mandlu mam uplne znicenu aj ked lavej nic nie, ale boli ma z toho uz aj prave ucho a proste ked mam anginu je to hrozna bolest ked prehltam a stale mam teploty...tak som si povedala, ze vyberem mandle, prezijem dva tyzdne a potom uz pokoj. a co je mensie zlo, jest stale antibiotika a nicit si zaludok a pecen alebo si dat vybrat mandle????