Zle travenie

Príspevok v téme: Zle travenie
sweater

uz je to mozno aj par rokov co mavam strasne nafuknute brucho teraz som sa konecne odhodlal ist k lekarovi, vsetky krvne testy mam v poriadku a tak isto ked som bol na sone brusnej dutiny, lekar mi povedal ze vyzera byt vsetko v poriadku akurat ze mam nenormalne nafuknute brucho, tak ze nech skusim vysadzat potraviny ze mozno mi nevie organizmus spracovavat nejaku zlozku vdaka ktorej sa mi potom spomaluje cely traviaci mechanizmus a sposobuje to tieto problemy. tak som skusil na jeho odporucania vysadit vsetko mliecne, nechal som tomu odporucany cas ale ziadna zmena, chcem sa spytat viete mi este poradit co z jedalnicka vysadit? co to moze sposobovat? mam na nejaku dobu prestat jest uplne pecivo? alebo co napr. vajicka? chcem len poradit ake potraviny/druhy potravin toto mozu sposobovat, alebo mam skusit vysadzat vsetko co jedavam po jednom?

RNG

Na stravenie laktozy staci brat enzym laktazu a je po probleme.Najdes ho pod Dairy Enzymes, tj enzymi na mlieko, ktore pomahaju nielen traveniu laktozy, ale aj mliecnych bioelkovin a tukov.
Na zeleniny a strukoviny je zasee enzym alpha galactosidase
Ak ta nafukuje uz v zaludku(paly a grganie), tak mas nedostatok kyselin a aj to sa da lahko doplnit.
Vyhybanie sa roznym jedlam sposobi nedostatky roznych zivin, to rozhodne nie je spravny postup dlhodobo.

dankastanka

mne gastroenterolog naordinoval nejest mliecne vyrobky žiadne ani stopove mnozstva napr. v cokolade na pol roka a pre vyrazne zlepsenie predlzil na dalsi polrok ze mam problemy s travenim laktozy; ale nebude to nafukovanie sposobene len laktozou; cibula a cesnak mi sposobuju velke problemy; ked znizim spotrebu chleba a tychto cibulovin je to ovela lepsie; snazim sa jest bezlaktozove syry kvoli obsahu kalcia proti osteoporoze;

pirat232

Jas som mal presne to to isté pomalé spalovanie,lenivé črevá,plynnatosť a samozrejme nafúknuté brucho.Išiel som na biofrekvenčné vyšetrenie robí sa to prístrojom diacom bezbolestne a ten mi určil čo všetko mám v žalúdku,v črevách a prístroj ti vyhodnotív akom je to štádiu a odporučí aj liečbu.

sweater

dobre diky, pogooglim si a RNG ja len skusam kratkodobo vysadzat ako mi lekar poradil nech sa zisti pricina, akonahle zistim ze je napr. ako to mlieko teraz bez negativnych ucinkov na mna tak ho hned zase zaradim do jedalnicka

simka111

Ja ked zjem chlieb tak mi idu zo žaludka dosť divné zvuky.. znie to smiešne ale v škole na hodine to až take zabavne neni, čím to môže byť???????

gucciok85

ahoj sweater, RNG ma pravdu,chybajuce treba doplnit co tam napisal,lebo ja som mala tie iste problemy ako ty, 2,5 roka som hladala pricinu z coho ma nafukuje,preco ked som nejedla nijake tazke jedla,zdravo som sa stravovala,ale ani to nepomahalo, KOmbinovala som to tamto, jedla som delenou stravou, makrobioticky,vyskusala som vegansku stravu, atd,a vysledok ten isty stale ma nafuklo,plyny som mala. Hladala som pricinu na nete z coho to moze byt-tam bolo viacero dovodov preco to ma nafukuje. Ale hlavnu pricinu som nevedela. Az som sa rozhodla ze pojdem na gastro. a tam mi dr-ka povedala ze mam vela kyselin zaludku. Ale potom som prisla na to ze mi povedala blbost.Lebo keby to bolo tak ze mam vela kyselin tak to vyzera inac. a z coho by som mala vela kyselin ked som ani sladkosti,potom ani pecivo nejedla nic vyprazane. Nasla som stranku od RNG.a tam som pochopila vsetko, ze pricinou zleho travenia je NEDOSTATOK KYSELIN. Takze ti odporucam dat do googla RNG a tam si precitaj o traveni

RNG

Zle travenie a nafukovanie je dosledok nedostatku kyselin, enzymov , mikrovlaknin a spravnych probiotik v crevach.
Chybajuce si treba doplnit, inac ked sa vyhybas roznym jedlam, ktore telo nevie spracovat, velmi si ochudobnujes jedalny listok a pripravujes sa o cenne a potrebne ziviny.

sweater

aha teraz citam ze keby to chcem vynechat tak mam drzat bezlepkovu dietu, skusal som to, jedol som len to specialne pecivo, chvilu mozno par dni som mal pocit ze sa to zlepsuje je som prisiel na koren problemu ale potom zase to iste, asi tak 2-3 tyzdne som sa takto stravoval ale tu zase neviem aky hriech je ked zjem napr. omacku ktora je zahustena trochou muky, ale ked tak rozmyslam tieto problemy z bruchom mam uz roky takze ak by som mal celiakiu asi by to nebolo nic silne. teraz v posledne dni ma fakt dost boli to brucho a jednine co jem viac su rozne druhy chleba vzdy nejaky celozrny alebo grahamove rozky, biele pecivo nejem, a sa mi zda ze minule ked som presiel na tekto "zdravsie" pecivo dost sa mi to zhorsilo, moze to byt ze mi nevyhovuju nejake semienka?

sweater

asi tak 10 dni bez tych mliecnych, viac nie, akurat neviem ako velmi to pokazi efekt ked jedol napr. zemiaky a boli trochou syra, alebo prazenicu so stamprlikom mlieka, inak sa vyhybam vsetkemu, ale je to tazke ani smotanu ani nic nejest, hentie dva razy som si ani neuvedomyl, tusim len tvaroh mozem jest a skusim teda ten gluten vysadit diky

watermelon

Vyluc gluten. Aká dlhá doba bola čo si nejedol mliečne výrobky? Ak ti netravi tak kľudne pokračuj bez nich ale určite skús vylúčiť gluten čiže pečiva z pšenice a iné to si zisti.