Alergia na mliečne bielkoviny

Príspevok v téme: Alergia na mliečne bielkoviny
12Tinka3

Ahojte, píšem tu pretože mám alergiu na mliečnu bielkovinu. Bola by som strašne rada ak by sa našiel niekto kto má taký istý problém a s kým by som si mohla vymieňať rady a recepty. Môj problém je taký, že nemôžem jesť nič v čom sa môže nachádzať mlieko. Doktori mi nevedeli pomôcť musela som si poradiť sama... Ak zjem niečo s mliekom objaví sa mi na tvári ekzém. Už ho mám vyše pol roka a neviem sa ho zbaviť. Aj keď som vysadila mlieko stále pretrváva. Žijem v štvorčlennej rodine a keď vidím ako si pochutnávajú na polievke s mliekom neodolám... Neviem ani ako začať diétu. Už som fakt zúfalá. Niekedy vyzerám ako keby sa mi mala tvár celá olúpať. Vyzerá to hrozne. Prosím pomôžte ak viete ďakujem

RNG

Dnes je na trhu dostatok silnych enzymov, ktore vedia spracovat aj mliecny cukor(laktozu) aj mliecne bielkoviny(najma kazein) aj mliecne tuky. Takze ked beries dostatovne silny Dairy enzyme, tak sa mlieka ani produktov z neho nemusis obavat. A definitivne to to spestri stravu a odmori telo z predosleho mliecneho zamorenia.

Katkaaa

Ja som tiez zistila alergiu na mliecnu bielkovinu. Ale este zajdem preistotu na alergologiu,tam sa to tiez da zistit,ci nieje alergia aj na laktozu. A ta plet, tiez mam problem so suchou,citlivou pletou, a dalsie ine problemy......

mliečko

www.zdravie.sk

LAURINA zaujimave.Ved v tejto teme si už davno pisala že ti zistili alergiu na mlieko.A teraz tu piseš že v pondelok?

kvetinka_777

Laurina22 ty to mas este kratko, az po nejakom case zistis ze ziadne cestoviny, masko ani polievka bez mlieka uz nebude to co to byvalo :) pretoze to nie je len mlieko ako take, ale aj syr, smotana,...

12Tinka3

No tu ide o to že už vyše pol roka mám opuchnuté oči objavujú sa mi na tvári a dekolte červené fľaky a neskôr sa začnú šúpať. Ešte aj oči ma svrbia je to strašne nepríjemné. Stačí že zjem keksy na ktorých je napísane že môžu obsahovať mlieko a ráno som spuchnutá, celý deň ma všetko svrbí a som nervózna. Keď idem do obchodu tak ku sladkostiam ani nepozriem nanajvýš na želé cukríky v ktorých nie je mlieko. Čítam obsah každého výrobku a vychádza mi to tak že mlieko je skoro všade....

Laurina22

Ahoj,mne zistili v pondelok alergiu na bielkovinu kravskeho mlieka

Aka dieta?vsak len vysad mliecne vyrobky

Neber to tak tragicky:-)))