Operácia menisku

Príspevok v téme: Operácia menisku
Juja_:)

Dobrý deň všetkým:)V najbližšom čase podstúpim operáciu menisku. A tak by som sa chcela opýtať či je tu niekto taký kto má s tým skúsenosti.. ako sa cítil po operácií a tak... Ja idem asi do nemocnice do ZA, tak ak tu je niekto taký kto tam bol, tak koľko dní bol v nemocnici ? Bola to tzv. jednodňová chirurgia ako som čítala na väčšine stránkach? Ďakujem za odpovede ;)

Eva6

Pana, to si na tom ešte relatívne "dobre". Ja som sa dozvedela až v predoperačnej izbe po napichnutí infúzky, čas kedy ma budú operovať a v akej budem anestézii :)

pana

ahojte juja eva čim dalej tymmam vačšie nervy a este ani neviem kedy zajtra idem mam volat o štvrtej potomsa ozvem pekny den

Juja_:)

Mne povedali to, že mi dajú ortézu .. ktorú by som mala nosiť do svojich 20tich rokov :)) teraz mám 17 ... lebo že sa ešte stále vyvíjam a tak .. a že ale nebolo by zlé, ak mi orteza nepomôže. tak či tak spraviť tu artroskopiu, aby sa pozreli... čiže spraviť ju tiež ako si ty písala, ako vyšetrenie :)

Eva6

Juja, mne tiež dal ortézu, ale povedal, aby som ju nosila len keď pôjdem na dlhšiu trasu, lebo častým a dlhým nosením sa oslabujú svaly v nohe.
MRI neukáže na 100% v čom je chyba. Artroskopia je vlastne tiež vyšetrenie, na základe ktorého sa dajú presne zistiť príčiny obtiaží a prípadne aj odstrániť. Tak mi bolo povedané.

Juja_:)

A tak ja zatiaľ nakoniec nejdem na operáciu :) Jeden doktor mi povedal, že z tej MR napíšu každému že meniskus meniskus..ale ja mám vraj niečo s jabľčkom a chrupavku mám trochu poškodenú .. a tak idem nosiť ortézu :( a neskôr sa uvidí, či mi to pomôže ... že až ak by mi nepomohla ta ortéza, tak až potom operácia :)
Pana ešte raz držím palce ;)) Potom sa ozvi či žiješ :D :)

Eva6

Týždeň som mala rany prelepené a celú nohu až po stehno obviazanú takým elastickým obväzom. Po týždni som bola bez obväzu, ale rany ostali prelepené. Po dvoch týždňoch mi vybrali stehy a už mi to nezalepili. Žiadnu bandáž, ortézu ani dlahu som nemala. Sprchovala som sa normálne už po prvom týždni, len som si musela potom ranu vydezinfikovať a znova prelepiť suchou náplasťou.
Ja sa s kolenom trápim už tretí rok a rok a pol mi trvalo než som našla lekára, ktorý mi uveril a začal ma adekvátne liečiť.

Juja_:)

Pana .. okej som zvedavá :) Ešte raz držím palce, nech ti to dobre dopadne .. potom sem môžeš napísať aj všetko :) pa

pana

juja aj aj som zvedava ake to bude neboj potom napisem ale ani ja neviem či je bandažebo zaviazane a kedy sa da sprchovat pa