Preco dokazu byt ludia tak kruti?

Príspevok v téme: Preco dokazu byt ludia tak kruti?
Toixa1

Vcera som videla na fb fotky zo stranky Neme Tvare. je mi zle doteraz z toho, co som videla. "Ludia", ktori si ukajaju svoje sadisticke chutky na bezbrannych zvieratkach. Ukazovali tam jednu cinanku - fetisistka, ktora mala taku uchylku, ze zacala stupat podpadkami po malickom maciatku, opatkom mu vypichla oko, zlomila nozicky, kym bolo este zvieraratko zive, potom zobrala noznice, rozstrihla ho, a zlomila. Potom mu prisliapla hlavu. Boze, ved take male maciatko je ako male dietatko len v zvieracej podobe. Potom tam ukazovali jedno hovado, jeden chlap si polozil pred seba malicke steniatko. On ho kopal a dusil a stupal po nom dovtedy, kym hrozne kvicalo a neumrelo od bolesti. Ake prestrasne svinstva sa robia na tom svete. Cinania stahuju z koze macky a psov zaziva, aby mohli vyrabat oblecenie z kozusin, sekaju ich, zeru ich. Alebo niektore hovada v ludskej podobe strasnym sposobom zabijaju prasata na prasacich farmach, keby ste videli, tak sa vam zaludok obrati. Ako strasne sa musia bat a aku bezmocnost a hroznu bolest muisa pocitovat tie bezbranne zvieratka. Preco musia takto trpiet nevinne tvory? Takychto ludi by mali bud popravit alebo zatvorit na dozivotie a tam ich tyrat kazdy den, aby vedeli ake to je. Ja viem, horsie je, ked sa tyraju ludia, zeny, deti - toto je uz najohavnejsi bod ludskeho chovania. A takisto to tyranie zvierat je uz len poslednou kvapkou toho, akej bestialnosti je clovek schopny. Dufam, ze ti, ktori tyraju ludi zhniju v base navzdy a v mukach. Ale aj pre tych, ktori tyraju bezbranne zvieracie tvory, by mal kazdy stat ustanovit nejaky kruty zakon trestu, lebo inac sa to nikdy nezastavi... Preco su ludia taki kruti?

Maoam

Nella, veci, ktore vidis v TV, na fotkach a podobne nemas uz ako ovplyvnit, chapes? Jasne, ak by si bola svedkom toho, ze tvoj sused znasilnuje svoje vlastne dieta, je tvojou povinnostou zakrocit. Ked vidis, ze niekto mlati dieta, rovnako.To je ine, ked si pri tom. Ale hovorila som o veciach, ktore nemusis vyhladavat, pozerat nasilne filmy, obrazky utyranych zvierat, ludi..toto fakt nemusis. Mas v tomto slobodnu volbu.

Nella1

Maoam použila som presne to čo opisuješ, aby som sa udržala pri zdravom rozume. Akonáhle je niekde náznak nejakého týrania (či už ľudí alebo zvierat) v tlači, v telke - v momente to prepínam a v tlači nečítam, pretože tiež nemôžem z hlavy dostať niektoré obrazy. Môj muž nedokázal pochopiť, že som nemohla pustiť z hlavy obraz utýraného psa, že som kvôli tomu plakala ... Ale ja si nemôžem pomôcť, takto to na mňa vplýva. A keďže s tým nemôžem nič urobiť, tak to radšej nechcem vidieť a vedieť.
Ale je to správne?????
Zatvárať pred tým oči???
Tak ako sa hovorí, čo oko nevidí srdce neboli???????

eminka

kkaffik, to si dobrú p.čovinu napísal. Vôbec to nemusí byť spôsobené tým, ale je to v samotnom jedincovi. Proste to nemá všetko v hlave v poriadku. To je akoby si napísal o pedofilovi, že ho vzrušujú malé deti, lebo bol zneužívaný v detstve...to je choré a aj sadizmus a agresia...celá táto spoločnosť a väčšina ľudstva je chorá...

vitali

Na túto otázku sa pýtam často. Aj ja by som chcela vedieť odpoveď. Ale najlepšie čo by bolo, keby to neexistovalo:) Týranie, drzosť, násilie či na zvieratách alebo na ľuďoch je vždy zlá.
Ja patrím medzi tých, ktorý často nechápali, ako dokáže byť niekto tak zlý
:( A nepochopila som to doteraz.Ale viem, že nikdy na to nezabudnem, a vždy ma to bude bolieť:(
Je veľký rozdiel pozerať sa na hnusné video kde ubližujú nevinným chúdencom zvieratám, a iné mať s tým osobné skúsenosti. Ale to nič nové asi ani nepíšem.
Dôležité je to, aby sme nepatrili k tej veľkej skupine krutých ľudí.

Maoam

kkaffik: ale mnohym bolo ublizene a su z nich velmi dobri ludia, prave naopak este, napriek tomu ze sami zazili nasilie, dnes chrania druhych a slabsich

takze ak bol niekto tyrany a dnes je sam tyran, ma to v sebe, ci uz zdedene alebo inak

Toixa1

Kaffik Chapem, co tym myslis. Ze vlastne kazdy clovek dokaze tyrat. Ibaze rozdiel medzi sadistom a normalnym clovekom je, ze sadista tyra bezbranne nevinne obete, ktore za nic nemozu. Normalny clovek iba tresta sadistov, aby zabranil dalsiemu tyraniu nevinnych obeti. Sadista tyra nevinnych. Normalny clovek tresta vinnych a tym padom chrani nevinnych...

kafe

Vieš prečo? Pretože aj tým sadistom, niekto v detstve/mladosti veľmi ublížil a oni nedokážu nič iné, len to dať dalej. Ubližovať, pretože aj im bolo hnusne svinsky ublížené. Asi. Ľudí, ktorí mali pohodové detstvo a aj napriek tomu sa u nich prejavila nejaká úchylka/ nutkanie ubližovať je veľmi veľmi málo. Ale sú samozrejme aj takí. Prekonať samého seba a byť slušný aj k hnusným ľuďom.. napríklad aj k takým, ktorí týrajú zvieratá, to je fakt ťažké. Myslíš, že ty si iná ako tí sadisti? Vieš si predstaviť, že by si bola dobrá/slušná k takýmto ľuďom?

lost

Maoam

prave naopak :P

dnes ti "prilezitost robi zlodeja" ukradne bicykel a TY BUDES NA VINE, ze si nechavas RIADNE UZAMKNUTY bicykel na NA SVOJOM POZEMKU na viditelnom mieste :)

to mas ako - baba si da minisuknu, tak spolocnost a mozno aj zakon "provokovala, zasluzi si"

ehm, ak by sekali ruky, stavim sa ze by zlocinnost klesla (v neposlednom rade bez ruk kradnut nemoze :D )

Jefitto

Samozrejme, zas som čakal nejaký brutálne "ochranársky" príspevok... ale musím pochváliť. Ľudia sú svine, samozrejme, horšie je, že sa týrajú aj ľudia. Každopádne, my s tým nič neurobíme...