Rezanie sa

Príspevok v téme: Rezanie sa
alina

Ahojte...mozno ma pre toto budu vsetci odsudzovat, ale musim to niekde napisat... Je to asi rok a pol, kedy som s tym zacala... zacalo sa to po vymene nazorov s jednou kamaratkou... povedala mi dost nepekne veci... ze som zla, ze sa so mnou kamaratila len z lutosti, a mozno aj mala pravdu :( teraz viem, ze mala.. som zla... v ten den ked som sa vratila zo skoly, mala som chut to uz vsetko skoncit, tak som siahla po noziku a porezala si zapastie... ale nebola som taka silna aby som zarezala moc hlboko... neskor po nejakom tyzdni som to spravila znova... az sa to nestalo mojim ritualom. Ked som bola psychicky na dne, siahla som po noznickach, noziku, ziletke, ihle, a rezala som sa kym mi netiekla krv. Zo zaciatku som potrebovala som citit bolest, no neskor mi to uz bolo jedno. Pacilo sa mi to :( a bolest som uz ani necitila. Snazim sa s tym skoncit. Vyhybat sa vsetkemu ostremu. Citim sa ako sipkova Ruzenka :( Bojim sa, ze to takto bude vzdy...

kv

to podla mna kvoli netu. ja by som sa takto otvorene na tuto temu v zivote s nikym nerozpravala lebo tak to je to trapne a toboz pre mna co posobim ako bezproblemovy clovek co ma vsetko.
ale napriklad ja to niekedy vidim. ze ludia sa mi zadivaju na ruky. to sa da odsledovat, ale tak medzi ludmi si davam pozor. lebo ja napr. v praci by som si toto nemohla dovolit, presne by som ocakavala reakcie jak tie vase. ze psychicky chora a labilna a vypoved na druhy den :D

lentilkaaa

kv....je dost smutne ze ma na teba rodina nulovy dopad...u mna to tak nie a dufam ze ani nebude lebo su to ludia ktorych nazoru si vazim...
mimochodom ludia mne to uz zacina pripadat ze rezanie sa vlastne nie je choroba ale je to moderna zaluba...neviem ci dnes nezoberem aj ja nozik do ruky :)

blondula

ja som to uz v nejakej teme pisala...moja krsna dcera sa tiez rezala ! ma 14 rokov.sama sa mi priznala,tak som to spomenula jej mame.svagrina ju sledovala co robi,ako sa chova a raz ju nasla v kupelke,ako si reze ruky ! tak ju zbila,ze na nej varechu zlomila a s placom prisla za mnou,ze uz nevladze s nou !! odvtedy to nerobi,robi ine veci,je trochu neovladatelna niekedy,ale rozne zakazy,ako napriklad internet,ani u mna uz nepochodi s chatovanim,ju donutilo sa trochu zmenit ! precitala som si len jeden prispevok podomou a "maruska123" ma pravdu co pise...

doubledog

nuz, clovek robi vselico, aby nejak zvladol svoje vnutorne problemy, a je plno metod, ako si aspon trochu ulavit.

ale nakoniec aj tak je najlepsie ich poriadne vyriesit.

maruska123

uz som napisala, nevyjadrujem sa, rob si co chces...rez sa, podpal sa, pre mna za mna aj spachaj samovrazdu, je mi to uplne jedno...ak si myslis, ze to pomoze...

mimochodom, ja ked mam problemy v zivote, tak zdvihnem svoju rit a idem si ich vyriesit, nesedim doma na riti a nerezem sa, neplacem do vankusa ani nic podobne a necakam, ze sa udeju zazraky, pokym pre to nehnem ani jednym prstom...tod vse...maj sa

kv

doubledog ale povec :D ja to nebudem robit len ma to zaujima : )

tiez si myslim zhe je to v pohode. istu dobu som trieskala sklo o zem, odvtedy mam tak dobite parkety doma . co je teda dost ze horsie lebo vymenit ich v celom byte ide dost do penazi :D

kv

coze ?
maruska co si taka vrtosiva :D.
tak nie zahalim sa teraz do ciernej a budem plakat dnom i nocou lebo nezvladam svoj zivot.

no ne.

rodina ? :D maruska ja nejsom ziadne decko v rozkvete puberty mam 24 :D co myslis aky dopad ma na mna rodina ? nulovy az ziadny ? :D

maruska123

no aspon ze ti to pripada vtipne..to je sila, niekto trpi psychickou poruchou /sebaposkodzovanie/ a este mu to pride vtipne...

ved on ta ten smiech prejde, ked na to pride tvoja rodina alebo frajer...

no nic, nebudem si vypisovat s psychicky labilnou osobou