Co maju vsetci stale s tou robotou??

Príspevok v téme: Co maju vsetci stale s tou robotou??
micaella1

Som od januara nezamestnana a kamkolvek prijdem, tak prva otazka nie je ako sa mam ale ci uz robim a o peniazoch a ako mi to financne vychadza, ked nerobim.Co tym ludom uz nacisto d*be? Nebudem nikomu vysvetlovat, ze mam uspory a nie som odkazana na robotu na tri smeny za pasom medzi kravami, co sa len ohovaraju, alebo nejaku sluzku za 2e co ju ochmatkavaju chlapi v robote. Tymto nechcem degradovat povolania ako montazna robotnicka alebo casnicka, to bol len priklad.Proste ma sere, ze preco sa vsetci staraju len do toho, ci niekto robi alebo nie.Nie je to kazdeho vec? Ked niekomu poviem, ze som odmietla robotu na nocnu kde sa stoji 8hodin v kuse na linke tak na mna pozera ako pako a prehodi nieco v zmysle a preco?? To ti ludia nemaju ambicie?? Ja sa doma venujem prekladom a na dobru pracu si ochotne pockam aj rok, aj ked viem, ze sproste susedky - hlavne starsieho pokolenia ma budu len ohovarat, ze som asi leniva a nic nerobim. Niekedy si pripadam, ze clovek, ktory nedrhne od rana do noci a zena ktora popri tom este nestiha kazdy den varit chlapovi a prat mu spinave ponozky je v tejto spolocnosti za chuderu. Zacinam toho mat plne zuby, stava sa toto aj vam?

Aisha5

Ja tiez neznasam tych zadubencov, ktori len sliedia po okoli a po ludoch a staraju sa im do zivota a otravuju dryhym zivot. Zavidia ti, ze nemas robotu a aj tak ti je dobre, lebo sa nestazujes. Distancuj sa od zadubencov, staraj sa iba o svoj zivot. Klebety stale boli a budu, no nezabudaj, ze to je iba zavist. Ak sa ta niekto spyta, ze ci pracujes, povedz ze nie, ale robotu si prave hladas, no je tazke ju najst. Nevysvetluj im, ze nebudes stat za pasom 8 hodin, lebo su to zadubenci a nepochopia to. Nechaj ich v tom, ze si "v procese hladania", velmi by si chcela robit, len zatial nemozes najst pracu. (co pri nasej nezamestnanosti nie je az tak divne)...

xdanielax

micaella1 - jasne. to je typicke. Ludia si zapamtali, ze ty si "ta bez prace" tak sa ta teraz na to budu stale vypytovat. Plus pridaju nejaku "uzitocnu" radu akoze si ju istotne skoro najdes a podobne.
To je rovnake, ako ked niekto chodi do skoly, pytaju sa, co skusky, ked ma niekto priatela, pytaju sa, kedy bude svadba, ked nema ..pytaju sa kedy bude priatel atd atd.
Totalne zbytocnosti, rovnajuce sa debatam o pocasi.

Ja to neznasam, ked sa ma hocikto vypytuje na moje sukromie (nemyslim tym kamaratov), takze som sa naucila, ze ja musim byt ta, co sa spyta prva. Potom nemaju debilne otazky, spytam sa nieco, prehodim par viet a dovidenia (vystupim z vytahu).

resp. povedz, ze pracujes z domu a viac ich nema co zaujimat.

Matyo

Hovorí sa, že úspešný človek je ten, ktorý ráno vstane, večer ide spať a medzitým si robí čo chce, tak skús týmto štýlom odpovedať na dotieravé otázky : )