Lekarka neposkytuje info o pacientovi jemu samemu

Príspevok v téme: Lekarka neposkytuje info o pacientovi jemu samemu
MB8

Dobry den,

chcem sa informovat na Vas postoj ohladne situacie oftalmologickej (ocnej) lekarky, ktora NEPOSKYTUJE informacie, o ktore si sam pacient zaziada. Ide konkretne o kontaktne sosovky, ktore som doteraz kupoval vyhradne u nej, ale s nastupom internetovych obchodov s tymto tovarom s tym KONCIM! Presne ten isty typ kontaktnych sosoviek, co u nej kupujem za 25 EUR, stoji na internete necelych 12,50 EUR! Co je presne 2x tak vysoka cena a treba mysliet aj na to, ze nich, takze sa pytam:

-ma pravo doktorka zatajovat tieto informacie? a ked som sa priamo na to spytal, dostal som odpoved \"ze ona taketo informacie neposkytuje, mam si to zistit tam, kde chcem kupovat...\"

-za toto si doktori vydobili vyssie platy? zakazal by som doktorom podnikat tymto stylom a pri opakovani zakazat vykonavat cinnost. chapem, ze kazdy z niecoho potrebuje zit, ale toto je extrem, 2x tak vysoka suma, to sa nikde inde snad ani nevyskytuje.

Samozrejme, zvazujem podanie na Urad pre dohlad nad zdr. starostlivostou, len som si chcel najprv vypocut vas nazor a skusenosti. Urcite toto nenecham len tak.
Dakujem
M.

zuzi74

To ze na nete dostat kupit lacnejsie sosovky ti lekarka nemusi hovorit a ani nebude...inak by nezarobila.

Ale to ze odmietne povedat pacientovi velkost dioptrii len preto, lebo si u nej nechce kupit sosovky mi pride tiez divne.
Predpokladam, ze hlavne o toto ide v tejto teme....

tpch1

MB8-ale celkom vtipne si nas pobavil :-D
Ked si nedokazes najst oftalmologa, s ktorym by si bol spokojny, je to cisto tvoj problem a nejake staznosti na UDZS su smiesnym vymyslom tvojho malickeho mozocku :-D

opica

nechem ta urazit, ale mam pocit, ze si tak trosku, no ako to slusne povedat...slusne poveiem, ze nevies pouzivat vlastny rozum

neuraz sa, ale co ma dohlad nad zdravotnou starolivostou s tym, ze ty si kupujes sosovky od ocnej lekarky? ved ta nikto nenuti, ty si ich mozes kupit hocikde, preboha! vacsina lekarov profituje z toho, ze ti predpisuje lieky, z kt. ma provizie..tato teta ti zase, ako velka vacsina ocnych lekarov bude nukat sosovky..a je len tvoj vyber, ze ci od nej kupis alebo nie...

to, ze ty si vyhodil papierik, resp. ti napisala len cislo dioptrii, ved mas predsa usta...toto nie je predsa neposkytovanie informacii!!!!!!!

nezastavam sa lekarky, mam na lekarov dost negativny nazor po vlastnych skusenostiach, ale zas v tomto pripade nevidim pochybenie z jej strany, ale BOHUZIAL, o beznu biznis prax lekarov

muc

tomu neverim, ze ti nepovie cisla tvojich dioptrii...
ale samozrejme ani nevylucujem ze to moze byt pravda.

...a na Slovensku je tak ako je aj prave kvoli takym ako si ty! nie si spokojny s jej sluzbami, no roky k nej chodis. to je akoze malo oftalmologov? niet si z coho vyberat? predsa pacient ma pravo na vyber lekara.

MB8

ja som uplne vyjaveny z vasej ustretovosti a reakcii, v ktorych obhajujete doktorku. lebo v prvom rade je DOKTORKA a ja pacient, ktory si plati nemale zdravotne poistenie, a ked pride rad na to, ze chcem informacie o mojom zdravotnom stave - teda dioptrie, tak sa toho nedockam.

mne vobec nejde o to, ze to predava tak draho, ked sa jej to dari, ale ze zatajuje tieto informacie, aby som nemohol kupit inde.

toto sa vam zda normalne? u doktora, ktory zije aj z mojich penazi? s takymto pristupom uz chapem preco je na Slovensku tak, ako je...

muc

no dobre som sa zasmiala:D

ty kde zijes, moja?!

predaj sosoviek nepatri do specializovanej zdravotnej starostlivosti. takze na urade na dohlad akurat im budes tak na smiech :D

nik, ani samotna MUDr. ta nenuti si sosovky kupovat u nej, takze naozaj netusim, o com tu tocis?! kupuj si ich kde chces a hlupostami sa zbytocne nezosmiesnuj....

narciszlty

MB8, tak na Urade pre dohlad sa akurat tak zasmeju, zatukaju si na celo a ak ta aj neposlu priamo na psychiatriu, tvoju ziadost zmietnu zo stola :-D
Ked si blby, plat, nikto ta nenutil nic u nej kupovat:-D

rony26

treba si uvedomit, ze ocna lekarka je podnikatelka a tak chce dosahovat zisk...a toto je jedna z oblasti, v ktorej je to mozne
pri kupe si akceptoval kupnu cenu, zaco si obdrzal predmet kupy...lekarka nie je povinna ta informovat o alternativach, tak ako ty nie si povinny kupovat vyhradne od nej...cely vztah je teda zalozeny na dobrovolnosti
tvoja pripadna staznost bude neopodstatnena
na zaver si uvedom, ze ziadny podnikatel nie je povinny ta oboznamovat s tym, kde danu sluzbu ci tovar ziskas lacnejsie