Kto má skúsenosť s odfarbovaním peroxidom?

Lacuna

Ahoj, ja pravidelne používam peroxid, pretože často mením farbu vlasov- z čiernej na červenú, fialovú a pod. Používam 12% peroxid a aj ten nechávam pôsobiť dlhšie ako je určené, pretože mám tuhé vlasy, vieš, % peroxidu závisí od toho či mám vlasy jemné, alebo tuhšie. Ak máš veľmi jemné vlasy, tak by som ti odfarbovanie s peroxidom neodporúčala, môžeš si ich trvalo poškodiť. Btw, ja som nikdy melírovací prášok nepoužila, k peroxidu si musíš kúpiť vyvíjajúci prášok (taký modrý prášok). Čo sa týka pokožky, skús si urobiť malý test na ruku 24hod. pred odfarbovaním, ak sa ti urobí alergická reakcia, alebo ti pokožka začervená neperoxiduj. Snáď som pomohla :D

Lina69

Ďakujem za vaše skúsenosti. Trochu ma to vyľakalo, ale ja si v podstate nechcem odfarbiť vlasy, ale chĺpky na stehnách. Viem že je to bláznivé, ale chcem vyskúšať niečo iné ako holenie. Myslím, že to bude lepšie. Ak máte niekto skúsenosť aj s takýmto odfarbovaním, môžete mi poradiť? Nechcem začať bezhlavo a spáliť si nohy. :D

jankaaaaaaaaa

ja som si vlasy odfarbovala taktiez sama za pomoci kamaratky doma. raz z hnedych vlasov a raz z cervenych. a takisto to dopadlo dobre. aj ked jasne ze hned po odfarbeni nemali vlasy krasnu farbu, ale to som ani neocakavala

User_37597

lina69 bude jedna s tych ktora toto forum navstivy hned po odfarbeny a zalozi temu: mam flakate vlasy co teraz?
ak sa do toho nerozumiete tak to nerobte.
ja som si odfarbovala polodlhe vlasy sama a dalo mi to teda zabrat+som mala asi 3 cm vyrastene ale dopadlo to dobre co ovsem nemusi byt aj vo vasom pripade.

2bodka

keby len vlasy, damy.. ja som mala kedysi ucel ala P!NK s farbou strieborno-sedivou, pricom moja prirodzena farba je svetlo hneda. Dostiahnut taku farbu bola katastrofa, spoliehala som sa na specialne profesionalne vyrobky, ktore kupuju kadernici u jednej firmy. A aj ked som si zmiesala peroxid 3% s farbou sitriebornou, vysledkom bola "popalena" pokozka na hlave. Baby, z vlasov ostal iba akysi roztrepany cudesny vysuseny stoh a na hlave same chrasty :D
Potom som ich zachranovala gliskurom...
Vykaslite sa na to. Priroda kazdemu cloveku nadelila taku farbu vlasov, ktora sa najviac hodi jeho osobnosti a typu tvare, oci atd. Nechajte si prirodzene vlasy, chlapom sa peroxidove barbiny aj tak nepacia (teda tym, co maju IQ) :)

lind

ja ťa dopredu upozorňujem, nerob to. mne to robili profesionálne a aj tak sa mi zničili vlasy. predtým som ich mala krásne lesklé živé, teraz sú suché a polámané..je od toho rok a už sa mi ako tak maskami a zábalmi dostávajú do normálu, no už nikdy nebudú také ako predtým a je jedno aký peroxid použiješ na vlasy, každý ničí vlasy.

jankaaaaaaaaa

zalezi natom, co chces odfarbovat. podla toho treba vybrat perixod. a ano treba k tomu melir. prasok. kupis v drogerke, ale v dm to nemaju. myslim ze v teta drogerii ano. s pokozkou sa ti nestane nic, pokialsi tam nenechas 12% peroxid dve hodiny :D