Ideálna váha dieťaťa

Príspevok v téme: Ideálna váha dieťaťa
lemaja

Moja 3ročná dcera váži pri 100cm asi 20-21kg. Nikdy som jej váhe nevenovala zvláštnu pozornosť lebo aj ja som bola guľaté decko ale na gastre nam povedali že by sme s tým mali niečo robiť,zje všetko nie je prieberčivá, je ovocie aj zeleninu, aj pohybu má dosť. Chcela by som vedieť aké sú normy pre takéto deti, a či je jej váha varovným signálom

orešanka

Ahojte.
Ja mám takmer 4 ročného syna a váži 21 kg. Neviem koľko presne meria ale určite cez meter. Je na svoj vek pomerne vysoký. Myslím, že ak ti to lekári povedali, mala by si si z toho niečo zobrať. Nemusíš jej hneď nasadiť diétu len trošku uber stravy a budete chodiť na dlhšie prechádzky. Vieš maminy samé asi nikdy nevidia vlastné deti tučné a zbadáme to až keď je neskoro a potom sa deti musia veľmi trápiť. Držím ti palce.

lemaja

No veľa povzbudivého som tu nenašla no najviac ma dorazila ďalšia doktorka, ktorá má od ideálnej váhy strašne daleko. Že máme obmedziť sladkosti.Ale šak ona tých sladkostí nezje nejako veľa. Jedna maličkosť za deň je veľa? Moja neter má 11 rokov je suchá ako palica lenže tá má problém zjesť niečo normálne lebo celý deň čosi chrume-chipsy, cukríky a tak. A to je normálne? joooj normalne sa rozčulujem.

slniecko

ahoj lemaja.ja mam ziez 3rocnu dceru a vazi 15kg a meria 97cm.tiez som si robila starosti ci je akurat ale myslim si zec je ta moja v pohode tak prajem pekny den

markketa

ano,teraz im sice chuti papat,ale ked sa im roztiahne žaludok v takom to utlom veku,v neskoršom vas to može mrziet,že budu obezny a chory.potom sa to len tažko upravuje a zvika nato,aby papali menej.mali sme v už takyto problem z bratovou dcerou.treba sa poradit z niekym kto ma skusenosti a ta dr.to určite nepovedala zo žartu,ale ako upozornenie.

saibod79

Ahoj, pozrela som do tabuliek a podľa nich by dievčatko v troch rokoch malo mať od 86-100cm a vážiť 14,5-19kg. Nič si z toho nerob, ani môj syn nie je tabulkovým dieťaťom.Hlavne že sú zdraví, a chutí im papať.

jaja

Náš malý má 4 roky a váži 21kg. Doposiaľ bol taká gulička ale nejako sa vytiahol a na váhe stojí. Teraz je vysoký a chudučký. Neboj sa, v lete vybehá.

lemaja

Ešte by som chcela dodať, že dcera sa narodila 3970g. 6 mesiacov bola len kojená. A ako polročná vážila 9kg. Ked všetky mudre knihy píšu že kojené deti nikdy nie sú veľmi tlste.

markketa

ahoj,no ja neviem?ja mam 9ročnu dceru a važi 28kg,je sice vysoka cca150,ale chuda je jak lasica.a mam aj krsnietko,ten ma 15r.vyška 166 a važi 35kg.je jak somalec a može zjest aj neviem čo,nepriberie ani dkg.ale ta tvoja dcerenka asi važi moc,lebo mame v rod.2,5r.chlapčeka a važi 13kg a vraj je to akurat.takže tvoja asi by mala mat tak max.15-16kg.musite jej urobit režim.inak može mat zdravotne problemi.