svadba - spoveď

Príspevok v téme: svadba - spoveď
pregunta

Keď dvaja chcú mať svadbu v kostole, musia ísť na spoveď (aspoň čo ja viem). Chcem sa opýtať, či niekto keď mal svadbu v kostole a predtým nechodil veľmi na spoveď, alebo na nej neboj dávno a potom šiel, farár mu nič nepovedal? Nemal nejaké blbé otázky? Väčšina ľudí čo poznám, tak sa ide vyspovedať tak na Veľkú noc a Vianoce, a keď vtedy niečo do toho príde, tak nepôjde a nakoniec nebude na nej aj 2roky. Pýtam sa len tak informačne, lebo nemám rada tie otázky typu prečo si nebola atď, aj keď som veriaca, nemám zapotreby tam chodiť, to neznamená, že v Boha neverím atď. Tak že či sa vás niečo také nepýtal, ako ste reagovali a tak. Ak to je napísané trošku chaoticky ospravedlňujem sa, ale snáď ma pochopíte.

pregunta

No veď to, že nemám chuť počúvať ako mi nakladie, keď vlastne tam ani veľmi nechcem ísť, neidem tam sama od seba ale pred svadbou to absolvovať musím...len ako reagovať keď sa ma začne pýtať že prečo až teraz, prečo zrazu, alebo či pred svadbou nebude pindať že na spoveď som nechodila a zrazu chcem svadbu v kostole? atď

[zruseny17]

no ono zalezi aj kde sa spovedas...ja som z mesta u nas su mladi farari,tak to bolo v pohode...manzel ale je z malickej dediny,tam sa vsetci poznaju a tak si ho farar pekne podal a vycistil mu zaludok...

zewa-ono uz spoved zacinas slovami-"spovedam sa panu bohu i vam duchovn otce ze som od poslednej spovede v....(dopln mesiac,rok...)tieto hriechy spachala"...takze ten cas tam spominas,nemusi sa ani pytat...
a pripravka k svadbe neni taka hrozna,my sme mali trikrat po hodinke...z toho prva hodina su pokyny k sprievodu,prichodu,odchodu,hudba atd-proste organizacne pokyny,druha hodina bola o planovanom pocati a manzelskom sexe a tretia bola s takym mladym-taky pokec o zivote-a to sa mi pacilo,lebo tam padali celkom poucne vety typu-"manzelka ma vzdy pravdu.A ked ju nema,tak ju aj tak ma,lebo manzelka udrzuje teplo rodinneho krbu a potrebuje citit oporu,istotu a bezpecie,preto sa k nej treba spravat s uctou"...podnes den to manzelovi pripominam:))))

zewa

Vas sa farar pyta, kedy ste boli naposledy na spovedi? Mna sa to nikdy neopytal. A ak chces mat svadbu v kostole, tak sa priprav na niekolko hodin priprav s fararom. Takze ta spoved je z toho asi to najjednoduchsie.

lost

velmi to zalezi od knaza/farara kto spoveda :)
ja som bol tusim takto po pol roku cca a len povedal, ak sa nemylim, ze treba castejsie, respektive nic brutalne nekecal..
su proste velmi benevolentni a aj opacne, zalezi od toho, na akeho budes mat stastie :)
ale 10 rokov, tak to neviem ako bude reagovat, mozno tak, ze super-vratila sa :)

pregunta

Ale mesiac pred svadbou budem musieť aj tak povedať, že som nebola dlhooo na spovedi (ak sa tak stane pravdaže)... Nie no, fakt ma zaujíma, kto sa ocitol v takej situácií, ako to prebiehalo

pregunta

Tak zatiaľ sa nechystám vydávať /nemám vek/ ale do budúcnosti... Teraz keď sa ma niečo také opýta, povedala som že preto som prišla, lebo mama chce /silná katolíčka/ a potom to len komentoval a ja to proste nenávidím... a prídem keď budem chcieť ssvadbu, poviem že som na spovedi nebola 10rokov a? ach...

lost

povedal by som mu presne to iste, co si napisala tu.. a ked bude namietat, tak by som sa opytal, "otce, chcete pocit pekne recicky, cize klamstvo, alebo krutu realitu, cize pravdu" popripade vyhodit tie zbytocne dramaticke slova.
alebo ak nechces vytrcat z davu, tak bud bud ticho (on to asi vzda skor ako ty), alebo hraj sa na blbu :D