13 ročný brat zúrivec

Príspevok v téme: 13 ročný brat zúrivec
beep

Ahojte,

Neviem čo mám robiť. Moj brat (13) je odmalička strašne, ale strašne výbušný. Vekom sa to len stupňuje. Nevieme už, čo máme robiť a to mu ešte len začína puberta... On vie byť neskutočne dobrý a milý, stále chce byť s nami, no keď ho niečo naštve, tak koniec. Rozzúria ho totálne maličkosti (naposledy, keď si nevedel nájsť zošit) a vtedy strašne plače, vrieska,mňa občas aj kope (rodičov si nedovolí) a trvá to minimálne hodinu. Potom sa zavrie do izby a ráno sa tvári, že mu to je ľúto. Ono sa to ale opakuje minimálne raz za týždeň a my sme už zúfalí....

Meretseger

bingham: Myslela som to tak, že by som decko ignorovala namiesto toho, aby som ho zmlátila! Pred násilím oči iste netreba zatvárať, hoci to tak spoločnosť utešene robí, mám s tým bohaté skúsenosti, a práve preto som proti násiliu! Kurňa, vďaka tomu je zo mňa hraničiar, mám byť za mlátenie???
AdamKrt: Keď fagan zabije 5-ročné decko, tak nech padá do basy/polepšovne, avšak pokiaľ je to cigánske decko (nič proti nim, nieeee), tak mu ledva dohovoria, presne tak, aby to nebola diskriminácia. OMG, prečo sem všetci pletiete veci od veci?

AdamKrt

Meretseger Včera 21:20 - a myslis si, ze telesne tresty sa tu ludom pacia ?

Ked fagan dokope 5 rocne decko a zabije ho, povies mu chod sa hanbit do kuta, alebo chlapce, toto nemozes robit, to sa nepatri ?

Ked je niekto rozumny, netreba mu telesne tresty. Ked sa uz nevie zvladat, su taketo tresty nevyhnutnost. Nie vzdy zajdes daleko dobrym slovom.

AdamKrt

Skusit metody:
1/ najskor dobre slovo a dohovor. Ak nezaberie.
2/ prisne slovo a trest - trebars strata vreckoveho, zakaz TV, alebo ine. Ak to nezaberie.
3/ facka. Ale riadna... A ak ani to nezaberie.
4/ remen, alebo varecha. Nech sa cinia, ze si par dni na zadok ani nesadne.

bingham

meretseger...a uz ked si pisala ze si vsetko ignorovala...myslim ze fyzicky trest by si si urcite zapamatala ze ??? :))

bingham

Meretseger...teraz si len potvrdila moje slova ze naozaj vnimas tieto veci opacne...

Prave ignoracia voci nasilu je to najhorsie co moze clovek urobit...naozaj pevne verim ze pomocou sedeni u svojho lekara a ked sa viac zaclenis medzi ludi...pochopis ako to na svete chodi...zatial si mimo realitu :)

winki

ked som bola mala klacievala som v kúte a urcite som si ten trest uvedomovala viac ako keby mi zakážu telku :D
Raz som dostala aj facku a to som uz mala dosť rokov. A doteraz som za nu vďačná.

Meretseger

bingham: Mnoho som sa naučila ignoráciou - tým chcem povedať, že by som aplikovala ignorovanie a podobné veci...
No nič, asi aj fyz. tresty vnímam - ako všetko - čiernobielo a teda v nich nevidím nič dobré, bo sú pre mňa len a len negatívne.

Jane_3sto18

Juj, teraz môj otec vyzerá ako násilník, ale to nie je pravda. Bola to len príhoda z detstva. Je to najlepší otec, aký môže kedy existovať!

bingham

winki...presne tak :)

meretseger...vidis tu je ten rozdiel...ty to mas jednoducho pomylene...mozno casom sa ti ten nazor upravi :)

Jane_3sto18

bingham - ja plne s tebou súhlasím. Neviem, aká by som bola, keby si rodičia ten rešpekt u mňa nezískali. A rešpekt nejde len cez bitky, pozor, to nie. Ale keď sa trojročné decko hodí o zem a matka len za ním príde a povie mu "oh, to nemôžeš" a decko sa ďalej rozčuľuje a vrieska a neviem čo a mamička stále len "prestaň prosím ťa, prestaň.", tak to je už trošku mimo. to decko si to nikdy neuvedomí, že robí niečo zlé a naučí sa rodičom skákať po hlave. A potom všetkým naokolo.
Mne môj otec hovoril príhodu, ako som sa ako malá hodila o zem, pretože mi nekúpil nejakú hračku alebo čo. Bolo to prvý a posledný krát... tak ma zbil (po zadku samozrejme), že ho štípala ruka :-D a zabralo to. Nikdy som nechcela viac po nich blbosti... ak raz povedali nie, to nie platilo. Som vďačná za takú výchovu.