Podviedla som. Je to len moja vina?

Príspevok v téme: Podviedla som. Je to len moja vina?
farbicka8

Dobrý deň. Mám 20 rokov a priateľa, s ktorým som už 3 roky, teda keď sme spolu začali chodiť mala som 17. On mal predomnou nejaké vzťahy, ja som nemala predtým nikoho. Zo začiatku bolo všetko úžasné, samozrejme, že boli aj zlé obdobia ale všetko sme prekonali. Len jeden problém stále pretrváva. Chodí na dovolenky s rodičmi, bezomňa. My sme spolu poriadne nikde neboli a s nimi ide každý rok minimálne 3krát na dovolenku. V lete je aj mesiac preč. Nikdy ma nevezme so sebou, ani to nenavrhne. Ja chápem, že chcú byť spolu. Majú len jeho, je jedináčik. Ale veľmi by som chcela, aby to aspoň nejako obmedzili. Veď stále keď môžme byť spolu, keď je nejaké voľno, tak on ide s nimi. Cítim sa potom odstrčená, neviem čo si mám myslieť. S priateľom sme sa o tom rozprávali, najprv mi povedal, že musí ísť s nimi. Na to som sa nahnevala, veď už nie je malé dieťa, aby musel robiť všetko, čo mu povedia rodičia. Veľa krát sme sa pre to hádali. Potom asi zvolil inú taktiku a tvrdil, že chce ísť s nimi. Na to som už nemala čo povedať, určite ho nechcem obmedzovať. Ale to nie je hlavným problémom. Po dvoch rokoch vzťahu, keď šiel v lete na dovolenku (bol mesiac preč), podviedla som ho s jedným mojim kamarátom. Nemôžem tvrdiť, že som to nechcela. Ja som nemala nikoho iného okrem svojho priateľa a proste musela som vyskúšať aj niečo iné. A som rada, že som vyskúšala lebo som zistila, že asi s nikým to nebude také ako s mojim priateľom. Počas ďalšej dovolenky, na ktorej bol sa to stalo znova ale za úplne iných podmienok. Na jednej oslave, bola som opitá a ani som nevedela, že sa to deje. Ten dotyčný to trošku zneužil. Nakoniec som sa prebrala a celé to zastavila a potom ľutovala. Priateľovi som nič nepovedala, nechcem mu ublížiť aj keď som to už asi spravila. Po ďalšom roku bol zas na dovolenke, ja som bola zas na oslave kde sa v rámci jednej hry musel každý s každým bozkávať. Brala som to ako hru, v tej chvíli to bola zábava. Potom som to však zase ľutovala. Teraz som si povedala a sľúbila sama sebe, že už sa nič také nesmie stať. Podviedla som ho preto lebo ja som pred ním nemala nikoho. Všetko bolo prvykrát s ním, prvý bozk atd. Viem, že to nie je ospravedlnenie ale je možné mať v živote len jedného muža? Ja som to nedokázala a je mi to ľúto. Neviem, či mám priateľovi všetko povedať, nechcem zničiť náš vzťah. Chcem byť s ním ale bojím sa sama seba, že hocikedy sa to môže stať znova. Nemám nikam chodiť keď je on na dovolenke? Prosím poraďte mi ako sa mám s tým vysporiadať, nechcem oňho prísť ale neviem ako sa mám k tomu všetkému postaviť.

muhuhee

to že sa vyhovaraš na to že bol prvy a tak , to je len úbohá vyhovorka ,ja som to tiez zazil a nikdy by som tu babu nepodviedol ... a poviem ti to na rovinu tvoj frajer si ta nezaslúži povedz mu pravdu a skús zmeniť svoje priority ... tohoto si stratila a už ho nevratiš ... je to tak ...

Najčítanejšie články