Akupunktura proti depresii

amanda23

luciano, pozerala som si tvoje prispevky z roznych tem, pozeram, ze sa s tym pasujes uz velmi dlho a uz ani nepracujes, coze je to za liecenie, ked clovek je na invalidnom, ved nehovorim, ze kazdy musi pracovat, su ludia co sa maju dobre a venuju sa len sebe:D ale fajn, ze sa mas dobre, ze liecba pomaha, drz sa:D

amanda23

Mira a tebe akupunktura pomohla? Ako mam ale vediet, ktore jedlo nie je pre mna vhodne? Chodila som k jednej liecitelke, este v lete, uzasne mi pomohla, liecila ma jonasovymi kvapkami, lenze casom akoby ta jej energia prestala ucinkovat na mna, ani tie kvapky uz neberiem, lebo to bolo casom zase postupne len horsie, raz povedala, nefunguju hormony hypotalamu, potom parazity v creve, potom prolaktin, potom parazity v peceni, zkratka stale zle a stale problem v comsi inom, tak som sa na tu liecbu vykaslala a chcem ist na cinsku medicinu a robia tam aj vollovu diagnostiku, uvidim ako pochodim...

- mira

Luciano, akupunktúra nedodá chýbajúce látky. Pracuje tak, že zharmonizuje toky energie a látok v tele, takže telo si potrebné látky dokáže vyrobiť samo tak, ako u zdravých ľudí.
Problém je v tom, že toky sa pri najbližšom nevhodnom jedle znova zablokujú, a sme tam, kde predtým. Preto treba akupunktúru skombinovažť s vyváženou prírodnou stravou a výsledok sa dostaví.

amanda23

Luciano, niekedy moze depresia pochadzat aj z inych veci , ako nedostatok tychto troch hormonov. Statisticky ale dokazane, ze 80% depresii je prave z toho, co pises, 20% to moze byt porucha inych organov, hromonov, nadoblicky, pecen a ine..Tiez som sa z depresie nedostala pomocou akupunktury, ale niekedy, ked je depresia mierna, moze akupunktura zharmonizovat to telo, dodat energiu a pomalicky sa nastartuje aj rovnovaha tychto hormonov, stale verim, ze stara cisnka medicina ma nieco do seba, my sme tu "chodili po stromoch" ked cinanci vedeli liecit vselico, sama idem vyskusat cinsku medicinu,pokazit tym nemozem nic, ale obavam sa, ze pojdem asi aj na lieky..Luciano, ty s liekmi fungujes v pohode, depresiu uz nemas pri liekoch?

luciano

Tomu, že akupunktúra dokáže pomôcť zahnať depresiu moc neverím. Depresia je organická porucha mozgu, kedy chýbajú monoamíny - serotonín, noradrenalín a dopamín. Nemyslím si, že akunktúra dokáže tieto látky nahradiť, respektíve vyrobiť. To dokážu len lieky - antidepresíva. To je, akoby sme akupunktúrou chceli liečiť cukrovku. Proste chýbajúci inzulín žiadne ihly nenahradia.

amanda23

ahoj, ja som chodila jednej thajke, okres NM, bola som tam 7 x /2az 3 x do tyzdna/, po prvom sedeni som pocitila ulavu hned, bolo mi lepsie, mala som viac energie a nic ma nebolelo, ale po siestom raze uz mi nejak nebolo lepsie ani po siedmom, mala som ist este o mesiac po pauze , ale vykaslala som sa nato, mozno to bola chyba, niekomu to pomoze, niekomu z casti, niekomu vobec, treba skusit, najlepsie uvidis, platila som 10 eur za sedenie , trvalo to polhodinku. skus pohladat na nete, urcite mas niekoho v okoli, kto sa tomu venuje...