Priateľ nechce deti

Príspevok v téme: Priateľ nechce deti
Smutná7

Pred pár dňami sme sa s priateľom rozprávali a došla reč na deti a povedal mi, že síce ich má rád, ale nechce ich. Je to normálne? Vraví, že ma miluje, že chce byť so mnou, ale deti nechce, vraj je to pre neho príliš veľká zodpovednosť, aj finančná a pod. Síce ich neplánujem v blízkej dobe, ale aj tak ma to trošku zarazilo. Stretli ste sa s niečim podobným? Myslíte, že ho to časom prejde a zmení názor?

sweater*

mozno ho celkom zle chapes, mozno by nechcel deti ani v pripade ze by bol dobre zabezpeceny..., niektory ludia nechcu mat rodinu, nikdy...

alenka_maxova

ja som toho nazoru, ze ked si raz ludia nesedia v nazoroch na dolezite zivotne veci/rozhodnutia/situacie, tak nikdy spolu dlho nevydrzia, lebo to skor ci neskor stroskota....

Smutná7

No on už od začiatku vedel, že ja ich chcem a stále bol ticho. Viem, že v dnešnej dobe nie je ľahké uživiť rodinu a keď raz budem mať deti, tak na celý život, to si na ňom aj vážim, že rozmýšľa racionálne, ale povedať, že NIKDY ich nechce mať ... keby aspoň povedal, že teraz určite nie, ale v budúcnosti možno ... neviem ... rozísť sa s ním nechcem, asi som až príliš zamilovaná, hovorte si čo chcete, ale teraz to proste nedokážem.

kafe

ano, je to normálne, že nechce deti. Dobre si rozmysli, či zotrváš v takomto vzťahu. Lebo je možné, že ho to časom prejde, ale ak nie, stratíš veľa drahocenného času. Život bez detí nemusí byť až taký zlý. Skús si to predstaviť.. a ak ti to vyslovene nesedí, rozíď sa s ním, nemá to význam. Čo hovorí ON na to, že deti raz chceš? Koľko máte rokov?

sweater*

spoliehat sa nato ze zmeni nazor je hlupost.. ved je tu zopar tem kde zeny nemozu nijako donutit ci uz manzela alebo priatela aby im spravili dieta, len tak prisli o roky zivota pretoze si od zaciatku zakrivali oci pred skutocnostou. snazili sa nahovorit si ze sa ich muz zmeni... tvoja polovicka musi tuzit po rovnakych "hodnotach" v zivote inak nebudete bud jeden alebo druhy spokojny nikdy

jaanna

bud rada,ze Ti to uz teraz povedal-tak sa mas moznost s nim rozist-on uz svoj nazor tazko zmeni...poznam pripad v rodine..

mr fantastic

no odkedy sa ludia naucili zit na dohodu - vid partnerstvo a nie platny sobas, osvojili si aj pojmy ako sloboda, nezodpovednost a pod. kazdy si nechava unikovu cesticku...uzit si co najviac, co najmenej sa viazat, keby som si nahodou nasiel inu, ineho: partnerovi dam kopacky do zadku a prestahujem sa o dve ulice dalej do inej postele

beskyd

keby ludia nefungovali na pudovych principoch obdobne ako opice, malokto by chapal preco niekto vobec deti mat chce, a to obzvlast v tejto dobe. ale nakolko sa clovek sprava fakticky ako biologicky program a to bez vynimky, problemy s detmi si uvedomuje az ked je neskoro, od zodpovednosti, nutnosti materialne ich zabezpecit, cez ich zdravotny stav (v sucasnosti cim dalej tym horsi), stav spolocnosti, ktory v zaujme integracie tieto decka musia akceptovat, neustaly boj o kus zvanca casto nie v najdostojnejsich podmienkach... a to len preto, aby to dieta mohlo splodit dalsie deti ktore na tom zrejme nebudu lepsie. aky to ma vyznam? clovek splodenim dietata jednak straca posledny naznak nejakej slobody a jednak "daruje" zivot tvorovi, ktory by s tymto inak nikdy nemusel suhlasit a to vzhladom na vyssie uvedene.

Carie

No hlavne necakaj ze ho to niekedy prejde. Proste ti to povedal a musis sa podla toho zariadit. Ak niekedy v zivote deti chces, tak si radsej najdi niekoho ineho. Ja to mam tiez za sebou, mala som priatela ktory tiez nikdy nechcel deti. Nerozisla som sa s nim hned, ale postupom casu ten vztah vysumel. Neratala som s nim do buducnosti a pritom tiez hovoril, ze ma ma rad, chce byt so mnou. Doteraz sme trocha v kontakte, on si nasiel ovela starsiu co uz deti ani mat nemoze takze je spokojny.