Mlieko a mliečne výrobky sú za vznikom rakoviny?

GoFruit

Informovať sa, odmietať to, nejest to. Tlačiť na zákonodarcov peticiami či inými akciami ako bolo napr. zničenie poľa s GM zemiakmi skupinou ľudí v holandsku a francúzsku.

Krpec

Tak už chápem:-)

Tiež si myslím, že je to ťažko povedať a bolo by to na dlhé debaty, ale myslím, že my s tým ani veľa nespravíme, len časom sa ukáže či to bol správny alebo nesprávny krok.

lost

hmm, nie toho smajlika som myslel, ten bol na dobrom mieste :))

inac je to divne, ktovie ci je to spravny alebo nespravny krok, myslim ten postup ze clovek sa snazi geneticky vsetko modifikovat.. uvidime za par storoci (no my uz mozno nie :D ) ci to je spravny krok :)

Krpec

lost, no neviem ale tak od kvality mlieka veľmi závisí aj pasenie kráv, a tie sa pasú na pasienkoch daleko od ľudí rovnako ako pred 50 rokmi. Samozrejme že to už nebude ako kedysi, to je jasné kedže negatívne stránky priemyslu prenikajú aj do prírody, či chceme alebo nie.

A k tej izolácii, všetkého veľa škodí.

Inač ten smajlík vôbec nebol myslený ironicky, skôr ospravedlnujúco alebo ako by som to vysvetlila, kedže som si fakt myslela že som sa predtým zle vyjadrila

lost

Lenze dnes sa kravy (ci kto dava mlieko) krmia inymi svinstvami :)

Je uz pomaly nemozne sa izolovat a otazne ci vobec prospesne (pretoze ak sa clovek zoberie prec z izolovaneho prostredia a sused mu naleje pohar mlieka, mozno ho to zabije :) )

co tam hlada ten smajlik? :D je sarkasticky..

Krpec

Iggzik, ved práve o to ide, že to čerstvé je stále zdravé a fakt je dobré ho piť, ale to čo môžme kúpiť v obchode v krabili - to je nič moc.

Trošku sme sa nepochopili, alebo som sa zle vyjadrila:-))) Ja vyzdvihujem práve to čerstvé, nie krabicové mlieko-to má od mlieka veľmi daleko.

iggzik

Krpec:
tak ako pises,, bejvavalo, ze mozno nebolo az tak skodlive, no to co sa nam dostava dneska od zdraveho ma daleko. Tam je podstatne aj to co si pisal, ze sa pijavalo "cerstve"..

Krpec

Podla mna to je strašná blbosť, že z mlieka je rakovina. Pozrite sa na našich predkov, tí pili každý den čerstvé mlieko, jedli syry, mlieko a iné výrobky z lieka a boli povačšine zdraví, určite zdravší ako sme dnes my, i ked to samozrejme záviselo aj od mnohých iných vecí.

A jasne že je aj iné ked hovoríme o riadnom mlieku, ktoré nie je chemicky upravované a o mlieku z krabice z obchodu.

Iggzik, lenže mlieko sa nepovažuje za tekutinu, rovnako ako napríklad káva, takže to nemôžeš porovnávať s vodou alebo čajom.

Ja skôr preferujem kravské mlieko od kozieho, pretože to kozie mi veľmi nechutí.