YAZ a bolesti klbov

Príspevok v téme: YAZ a bolesti klbov
ona1

dobrý deň milé dámy, 2,5roka som užívala minervu potom som mala asi pol roka pauzu a lekar mi predpísal YAZ, užívam ho druhý mesiac som takmer na konci ...ale chcem sa opýtať, zo začiatku som mala občasné bolesti nôh, bolo to skôr také oťaženie alebo akoby som celý deň behala. ..lenže dnes ma z ničoho nič začal bolieť ľavá noha teda skôr koleno respektíve klb, postupne sa to zhorošovalo.....najskôr som to pripisovala niečomu inému ale potom ako som si ho doma stiahla obväzom a ležala som ma začala bolieť aj druhá noha, rovnakým spôsobom...je možné že to je z YAZu? pretože tieto bolesti sú neznesiteľné....mám pocit že sa každú chvíľu rozplačem....prosím má niekto podobné skúsenosti?

ona1

myslíte ze ak by mi to zázrakom prešlo to nemám riešiť pripadne len objednanim sa u lekára ? a ak mi to neprejde mu hneď zajtra volám....napríklad teraz lezim nohy mám skrcene a chvíľami je to lepšie.

ona1

nie nefajčím ani nemám sedavé zamestananie študujem na VŠ a dokonca ani nemmám nadváhu, ba podľa BIM mi vychádza podváha...ale nijakou príčinou odjakživa som bola veľmi chudá.....ta bolesť začala postupne ked som behlal v centre mesta najprv som len tíctila, že tuším ma bolí noha postupne ma bolela tak, že som až krívala....a ked som sedela doma tak ma začala druhá, je to taká zvláštna bolesť akoby najsilnejšie pri kolene alebo zo zadu kolena ....alebo neviem to ksučone identifikovať a trvá to asi pod 10 hodiny ráno....

jankaaaaaaaaa

radsej hned zajdi za gynekologom. moze ist o trombozu.. mal ju niekto v rodine? fajcis? mas sedave zamestnanie?

ona1

Odpovedam: tak som mladá relatívne ale tak 20 rokov...zase si myslím nie je tam málo ( v dnšnej dobe:))....lenže u mna je problém, že neviem tú bolesť definovať, viem že respektíve cítim, že mi ide od kolien...ale neviem či sú to svaly , klby žily, je to pre mňa veľmi neurčitá bolesť , ktorá je veľmi nepríjemná.....

odpovedam

nizkohormonalna antikoncepcia NIE JE vhodna pre mlade zeny. Sposobuje rednutie kosti. Neviem teda, ci tvoj problem s yazom suvisi alebo je to len nahoda, no kazdopadne zvaz aj moznost trombozy, vtedy byvaju bolesti noh neznesitelne. Urcite volaj zajtra svojmu gynekologovi a pytaj sa, co s tym... nenechaj sa odbit...