maturita-formalita ?

Príspevok v téme: maturita-formalita ?
maturant

dobry den , chcem sa spytat hlavne maturantov čo uz zmaturovali , a najlepsie tí ktorí to maju v cerstvej pameti... mam teraz akademicky od pondelka a stale sa neviem donutiť učit sa je toho strašne veľa , ako vobec prebieha ta maturitna skuška je tam stres a napatie aj ked niečo neviem , a vypadne mi ? či je to take uvolnene a učitelia pomožu ... bojím sa že nespravím ale počul som aj že maturita - formalita ..že treba suhlasiť s pedagogmi a že to niekedy aj stačí ... ake maju pravidla pedagogovai pri hodnotení snažia sa aby znamka sa podobala vysvedčeniu ? (snáď hej :) ) proste vaše skúsenosti na ustnych maturitách povzbudte ma a trochu aj postrašte :)

levičanka

maturujem tiež od pondelka, učiť som sa učila, zo všetkého viem viac ako polovicu, mám prejdené všetko v podstate, stresy sú aj tak, lebo "čo ked zabudnem" a chcem mať už samozrejme po tom.

Majjlo

Sa ešte učím autorov, ale ako hovoríš, len aby som vedel o čom to je a stačí, musel by som podat heroicky vykon keby som si mal zapamatat všetkych autorov a podobne kktiny o čo v tych 100 ročnych dielach ide. No tiež nechcem mat pokazene leto mam už pracu tak chcem vypadnut a zarobit si.
maturant - samozrejme

melindaaa

samozrejme nikto uceny z neba nespadol preto by som sa na tvojom mieste naucila z kazdeho rozku trosku... ja som sa vzdy v skole ucila cez prestavky, mne sa nechcelo doma a vtedy som si to najlepsie pamatala :) kazdopadne mas 3 pokusy ale je na tebe ci si chces pokazit leto a mat v mysli stale to, ze musis zmaturovat zatial co ini si budu uzivat prazdniny alebo si budu privyrabat atd... ja som sa ucila 3 dni pred maturou, ale to som nad tym naozaj sedela a vrele mi to stacilo... niekto sa uci cely tyzden podstivo a stane sa, ze nezmaturuje, v tom strese som si spomenula na take veci co som ani sama nechapala a zrazu som mala zpisany papier a pol... a uz ked som sedela pred komisiou tak to bolo take uvolnene...aj sme sa posmiali :) nemas sa coho bat ak sa do toho aspon pozries a nalepi sa to na teba, nejde o zivot aj keby stale budes mat tie 2 pokusy. Len neviem ci ti to stoji za to. Sadni si do izby kde je klud dones si tam jedlo a pitie, odloz veci ktore ta rozptyluju, vypni internet a chod sa ucit...

Majjlo

Inak maturita má byť objektívne hodnotená a keď si človek vytiahne jednu otázku ktorú akurát nevie a ostatné sa učil to je jakože objektivita? :D

Majjlo

Tak to s tým výhľadom bolo super, dobre som sa nasmial :D
Inak ja maturujem teraz pondelok a tiež som si neni istý či budú učitelia pomáhať. Každý hovorí, pohodička, veď ť anechajú prejsť, poradia ti. Ale mám pocit, že u nás to tak fungovať nebude.

george303

To ano tu nespravodlivost som velmi rad vyuzival :DD
Len ja som nevedel nikdy odhadnut spravnu miru vzdy som to dotahol do stadia ze to bol uz pruser ... vecsinou vdaka iniciative spoluziakov ktory presedeli v skole cele dni :D
Zaklad bol spravat sa k ucitelom slusne a vzdy im dat za pravdu :DD
Ano pani ucitelka nieje problem nabuduce donesiem vsetky ospravedlnenky ... Co to kde mam zle znamky ? aha marketing to si dnes poziciam zosit od tomasa a dopisem si ucivo ... Coze ja som este nebol na praxi tento polrok ?? kedy treba ist ?? piatok ? jasne nieje problem budem tam :DDD Samozrejme dobry den a pekne meno dakujem a tak :DDD
Toto vsetko som im nahovaral s vedomim ze to neurobim :DD Ostatny sa hadali preco musa ist na prax ked maju 12 dni uz odpracovanych a aj tak tam nakoniec prisli ja som ochotne povedal ze pridem a to ci tam budem uz nikoho nezaujimalo samozrejme okrem tych co tam prisli :DDD

george303

Ten pohlad ma skoro stal maturitu :DDD
Dotoho este brutalne teplo ja v koseli som sa potil predklanala sa tak blizko mna ze miestami som sa tych prs az dotykal ramenom, totalny ulet iba v pozadi som pocul ako mi sepka nejaky pribeh o cirilovy a metodovi a kopec rokov :DDD
Asi videla ze som trochu mimo lebo este sa ma pitala ze ci si to zapametam ked si tak malo pisem ja ze jasne :DDD
A ten vyhlad v komisii to uz nebola taka pohodicka :DD Zrazu som sa spametal pozrel som na ten papir tam slova ktore som napisal iba dopolovice alebo som ich pripadne ani nevedel precitat v tej chvili som sa este len zacal potit :DDD
potom vsetkom vysla von a ja tam este asi z ostatnimy spoluzakmi a tam sme sa predbihali kto mal lepsi vyhlad a kto sa aj dotkol :DD
Potom nas zacala zdrbavat ze ako je mozne ze nam vsetko nadiktovala a pred komisiou sme to nevedeli zopakovat :DDD

bingham

Ale aj tak nezabudnem na tie zdute ksichty ludi po maturite...ked ja som presiel so stastim(bez ucenia)a v podstate cele 4 roky som sa flakal a neucil a schytal som dobre znamky...a ostatni co sa aj ucili bud nepresli alebo mali zle znamky HAHAHA...zivot je svina :P