Správanie starej ženy

Príspevok v téme: Správanie starej ženy
dedy

Žijeme so starou mamou, vek sa blíži k 80tke. Nikdy s ňou bývanie nebolo ľahké, vždy bola dosť panovačná a dirigentka, málo komunikovala a ak tak len rozkazovala. Avšak v poslednej dobe, cca dva - tri mesiace býva agresívna, snaží sa rozoštvať rodinu, všetkých obviňuje že kradnú (má samostatné poschodie, kde nik okrem nej nechodí), akurát včera ukázala svojej dcére, že peniaze nosí zastrčené v nohavičkách, aby jej nikto nič neukradol, pričom sama si všetko skrýva a potom nevie nájsť. Okrem toho zabúda. A nadáva nám a vyhráža sa zabitím. V štýle "ja vás tu všetkých pozabíjam, okná porozbíjam, všetko porozbíjam, tie dvere hore vám rozbijem." Rozprávať sa s ňou nedá, lebo vždy to končí amokom. Asi dvakrát bola hospitalizovaná v nemocnici, pretože pri týchto jej každodenných (!) amokoch sa jej prudko zvýši vysoký krvný tlak, a tak ju sanitka odviezla preč. Prvýkrát tam bola pár dní.
Takmer každý večer má nejaký agresívny výstup, a potom zvyšok dňa je kľudná. Správa sa, akoby sa snažila získať si pozornosť a keď všetkých rozčúli a postaví do pozoru tak je kľudná a spokojná. Robili je aj ct-čko a vraj je v poriadku. Odporúčali jej psychiatrické vyšetrenie, ale nevieme či sa nám podarí ju tam dostať. Pred chvíľou sa vrátila z nemocnice po včerajšom nočnom amoku, pritom celý čas nadávala na môjho otca-jej syna ako kradne a ako jej ani jesť nedáme (pripravený obed nechá na mieste, kde jej ho položíme). Dosť sa bojím o vlastných rodičov, otec má vysoký krvný tlak, a pri každodenných naťahovaniach, sa bojím, aby sa mu niečo nestalo. Včera po jej výstupe mal zase 180/110. My máme pocit, že nebude šťastná, kým nás nedostane do hrobu, lebo toto sa už vážne nedá vydržať. Neviete poradiť čo robiť? Na koho sa obrátiť? Aké máme možnosti? Máme čakať kým niekomu naozaj neublíži? Prosím poraďte, nemá niekto skúsenosť?

eam

Radili ste sa s jej lekárkou? Hádam existujú nejaké lieky na ukľudnenie a tie by ste jej mohli dať do čaju, alebo jedla, aby to ale nevidela, lebo dobrovoľne by si ich nedala.

AdamKrt

Mojej babke dohara svieca uz 93ti rok. Druhej babke uz dohorela v 97cke, ale ta bola sice mimo, ale uplne nekonfliktny clovek, aj ked bola mimo.

Nedavno som bol u doktora a ten mi hovoril, ako mali v ambulancii cipernu 107 rocnu babku...

Niekomu ta svieca moze horiet tak dlho, ze mu aj potomstvo zatial umrie.

dedy

Ak sa k vám správa zle, tak by ste si to určite mali nahrať, na mobil aspoň, kvalita nemusí byť úžasná, my sme o tom stále všetkým rozprávali aby to nevyzeralo, že všetko je dobre, a v poriadku a potom zrazu sa prevalí že nič nie je v poriadku, mať nejaký dôkaz, v dnešnej dobe sú dôkazy potrebné. My sme tú našu nahrali , oproti nej, akoby nič, potom sme to záchranárom ukázali keď prišli, aby verili, že si nevymýšľame.

morqua

no plavali v polievke velke ruzove granule:D nastastie sa to dalo vsimnut.
policiu nie lebo je to stara prefikana liska, ktora sa vie velmi dobre pretvarovat. to ked mame navstevu niekoho z rodiny tak je uplne normalna :D vselico by sa dalo porozpravat ale maloco dokazat. predsa len, je to ,,uboha stara starenka,,.

AdamKrt

morqua Dnes 10:32 - tak to je sila. To uz je nebezpecna osoba. Dufam, ze ste volali policiu na nu, nech ma basu, alebo psychiatricku liecebnu.

morqua

prispejem vcerajsim zazitkom.
babka otcovi nasypala do jedla na obed otravu na potkany lebo ,,znicil mamu, vyzera zostarnuto,,. asi jej nedoslo ze ludia sa za tych 30 rokov zivota spolu zmenia aj vyzorovo a nemladnu zrovna.