Žurnalistika - začiatky, písanie článkov.

Príspevok v téme: Žurnalistika - začiatky, písanie článkov.
Niallka

Pekný deň,
mám 15 rokov a tento rok končím Kvintu na osemročnom gymnáziu. Pomaly sa mi treba rozhodovať kde na vysokú školu. Od mala som mala veľa rôznych záujmov, ako každé dieťa som preskakovala z jedného na druhé. Momentálne ma zaujíma žurnalistika a môžem povedať že je to niečo čo ma zaujíma už hĺbkovejšie, niečo, čomu by som sa v budúcnosti rada venovala. Slohy píšem vcelku dobre, zúčastnila som sa aj istých miestnych autorských súťaží, kde som sa dobre umiestnila. Ak sa bude dať, chcem sa pokúsiť o nejaké umiestnenia aj v krajských a väčších súťažiach. Jazyky ma neskutočne bavia, angličtina mi problém nerobí, v zahraničí sa v pohode dohovorím, francúžtina je na tom trošku horšie, chcem to však napraviť a mám tiež jemné základy španielčiny. Rada by som vedela, z akých predmetov mi treba ísť maturovať, ak by som sa žurnalistike chcela venovať. Problém je tiež v tom že je na čase získať akú takú prax, no ja absolútne neviem kde. Mňa osobne baví hľadať informácie, písať články a to okolo toho - ako príklad uvediem to že som majiteľkou istej Facebook fanpage, rada zháňam informácie a čerstvé pikošky, robím rozhovory a kontaktujem sa na ľudí blízko mojich idolov. To však ani zďaleka nestačí, všetko by som to chcela vkladať do nejakých článkov a rada by som sa skúsila venovať aj ným témam. Kde však to mám urobiť? Viete mi s tým pomôcť, či poradiť? Za každú odpoveď budem neskutočne vďačná. Ďakujem.

Pisanie4u

Dobry den. Hladame spolupracovnikov na pisanie clankov, tak ak by ste mali zaujem, ozvite sa mi prosim na freesoft33@gmail.com. Vdaka