ZŤP - preukaz pri Histamínovej intolerancii

muc

...ak budes majitelom preukazu, tak sa ti akoze vyrazne skvalitni tvoj zivot? nerozumiem.... to by si ho mohli ziadat aj napr. pelovi alergici a pod. ak nemas priznanu invaliditu, tak na zaklade coho ti maju vystavit preukaz?

anonymkacolett

eam okrem toho nafukovanie brucha, migrény, depresie, neuveritelné silné menštruačné bolesti.. atd...
ja som musela prefotiť výsledky od doktorov, potom doktorka mi musela napísať správu, potvrdené to mám od 2 doktorov, na matriku potvrdiť podpis to je všetko tušim :/

eam

To by ti mala povedať tvoja lekárka. No ak sa ti to podarí, daj vedieť. A ak ťa to neobťažuje, môžeš napísať ako ti na to prišli, aké boli tvoje prvotné príznaky? Ja mám žihlavku, v nemocnici mi nič nezistili, no HIT mi nevyšetrovali, tak si myslím či to nemám. Ale až také problémy ako ty opisuješ nemám. Dík

anonymkacolett

Pozri, vieš, určite mne je to trápne žiadať o ZTP, ved niesom invalid,ale keď ma nárok nietko, kto má celiakiu, a vymení iba múku a ja celý jedálniček je dosť nespravodlivé

nnnc

uz som ti povedala-poziadaj si o preukaz pre tazko postihnutych invalidov a uvidis. To je vsetko, ostatne ma v rukach posudkovy lekar Uradu prace...