Mobbing na pracovisku!

Príspevok v téme: Mobbing na pracovisku!
Anjelik 1805

Zdravím všetkých, ktorý prežívajú alebo prežívali to čo ja.
Už pomaly rok pracujem v jednej spoločnosti, kde to najprv vyzeralo dobre, ale postupom času som zistila, že nič nie je v poriadku.
Začalo sa to nevinne a až neskôr som si všimla, že ma mobbingujú moje kolegyne na pracovisku.
A tak isto aj moja nadriadená...
Nedokážem sa brániť a ani neviem ako.
Áno zažívala som mobbing aj na základnej a strednej škole a tak isto som sa nevedela brániť.
Ale povedala som si dosť!
No potrebovala by som vaše rady, ak máte s mobbingom na pracovisku skúsenosti.

Ďakujem veľmi pekne.

Angel

ja40

V prvom rade si musis vsugerovat do hlavy,ze napriek tomu,ze si ta v praci nevazia a nerespektuju ta,TY SAMA sa respektujes a prijimas sa takou aka si.
Ak sa ti to podari tak sa ti ulavi a budes to prezivat s rezervou. Naucis sa mat nadhlad. Vies nic netrva vecne. Ako cas bude plynut aj oni prestanu s mobbingom. Ak to robi tvoj sef tebe,bude to robit aj inym. Oni su vlastne nevysporiadani chudaci a klamari. Musia sa na niekom vyburit a takto to ber,no prisla si im do rany a to sa im hodi.
Vlastne by si ich mala lutovat.
Vzdy si pri nejakom slovnom utoku spomen,ze si lepsia nez oni a usmej sa. Nic nemusis hovorit,mrmli si svoje a oni to casom pochopia a urcite s tym prestanu.

majkyyy111

nauc sa na nete nieco o asertivite a tiez sa nauc sa vediet v spolocnosti ludi uvolnit.. ak budes strnula, malo sebavedoma a malo asertivna (nemylit si ale asertivitu s agresivitou) potom s tym ze si z teba vsetci robia srandu sa budes musiet asi zmierit:)

Anjelik 1805

Stanley, to bolo dost krute...
Levandulka33- ďakujem ti za radu.
Bohuzial nemam nikoho tuna o koho by som sa mohla opriet...:-(
Vsetci su tu na jedno kopyto, falos by sa tu dala krajat a este jak...
Tak toby som mohla urobit, ale som zvedava ako by zareagovali, no mam aj strach co sa stane, ked zacnu vsetci do mna volaco hustit naraz bo na moju stranu sa nik neprikloni...
A najhorsie je, ze mna sem brali na dobu neurcitu lebo jedna isla na matersku a ja som tu za nu...,ale to je ten problem ze mam taky pocit ale silny, ze ona sa sem vrati a nm aprepustia...aj ked je to tu hrozne, no praca je fajn...a aj ona je ku mne taka hrozna ked sem raz za cas zajde...

levandulka33

Stanley ozaj "podarena " rada, ale mal si na mysli skor psychologa nie? pokecat si o tom s nim, nie brat lieky na nervy od psychiatra koli primitivom.... Asi ti zivot stale prinasa do cesty tie iste situacie, dokial sa nenaucis to zvladat, bude to kolobeh. Nemas tam spiaznenu dusu? Skus sa otvorene proti vsetkym postavit a povedat im, co ti na nich vadi a zaroven, aby aj oni tebe povedali co im vadi na tebe a bez falose, ze jednoducho takto sa pracovat neda a odist nemienis, tak nech sa naucite nejak spolu spolunazivat. Ak by mal problem to niekto pochopit v takomto style, tak kazdeho jedneho posli otvorene do p..., presne takto vulgarne ak sa inak neda na niektorych ludi treba, lebo inak neprestanu otravovat...