nezabrali mi uz 2. antidepresiva, mate podobnu skusenost?

luciano

Karolinka, ešte existujú lieky zo skupiny SNRI napríklad Venlafaxín. Ďalej existuje najnovší liek na depresiu volá sa Valdoxan. Ja ho užívam a zabral mi znamenite. A keď všetko zlyhá, vždy sa dajú nasadiť lieky skupiny TCA, ktoré zaberajú prakticky vždy a to veľmi účinne. Ich nevýhodou sú pomerne časté nežiadúce účinky, ale ak sa zrovná psychika, tak sa tieto účinky dajú vydržať.

J111

Uz len v tom spravil chybu, ze mi na psychozu predpisal antidepresivum, tak sa kobercek nerob prilis mudrym. A ten chalan nemal ziadnu psychozu z marisky. A co sa tyka tych pokecov z duchovnymi bytostami, stava sa mi to len raz za dva dni, ze s nimi cize sam so sebou nieco pokecam:D

zewa

Hehe :)) Nie som lekarka :) Sama som si tym presla (prechadzam). Co-to som pocitala. Albertova by nemusela byt zla volba :) Ja by som do toho sla :)

karolinka23

Zewa ty si lekarka, alebo sama si poskusala nejake AD a sama si prezila tieto hnnusne stavy? Mne sa zas treti den pohorsilo, prislo to zaroven s menzesom, uz mi bolo 10 dni celkom lepsie a zvladala som , ale teraz hroza, dala som si 0,25 frotntinu , ale uzkost sa zmiernila len malinko a musela som si lahnut, lebo ma to total uspava ten liek...Ja uz neviem, dam ten Coaxil? Je mozne, ze len na SSRI zle reagujem a ze mi pomoze ina skupina lieku? Alebo sa mam dat komplet na alternativnu liecbu? Citala som dobre referencie o dr. ALbertovej, ze dala dokopy kopec podobnych pripadov, co im lieky nezaberali, len to trva mesiace, ale mne to uz aj tak trva rok...

koberec

J111, samozrejme, ze lekar ti naschval dal tie najhorsie lieky, aby ta dostal do spitala, to je predsa jasne, vsetci psychiatri po tebe specialne idu :-DDD
Mimochodom, videl si uz toxicku psychozu po fajceni marihuany? Asi nie, co? Tvoje pokecy s duchovnymi bytostami mozu byt nic proti takej milej toxipsychoze...

J111

A este, oni davali lieky aj uplne zdravym ludom. Co je to za pristup. Za to ze fajcil marisku, tak musel uzivat ani neviem kolko liekov. Nezmysel.

J111

Mne zabrali ako antidepresiva antipsychotika, trochu divne, ale pravdive. Mne povedal doktor: ked vam nezaberu tieto antidepresiva, tak pojdete do nemocnice. Co je to za pristup? Bral som myslim uz si nespomeniem, ale bolo mi z neho otrasne. Teraz je to uz fajn, ale musel som byt v nemocnici, tak ako to povedal doktor. Ja si myslim, ze mi narocky napisal take antidepresiva, ktore moj stav este zhorsovali. Oni potrebuju v nemocnici pacientov, z coho by inak zili? Namiesto skutocnych pacientov tam maju alkoholikov, ktorych je vacsina. Na psychiatrii sa toto ma liecit. Podla mna je to len ako zachytka.

31gabka

ahojte, ja beriem cymbaltu 60 a elontril, mate s tym niekto skusenosti? cymbaltu beriem už od februára, ale mám pocit, že vôbec nezaberá a je mi horšie....

karolinka23

Zewa, inak teraz vysiel nejaky novy zakon, citala som u lekara na letaku, lekar je povinny na recept napisat len ucinnu latku a gramaz, napr citalopram 20 mg a lekarnik je povinny dat pacientovi najlacnejsi liek, generetikum s touto ucinnou latkou, lebo original liek je najdrahsi koli vyskumu..Ak pacient chce, moze poziadat o iny liek s touto ucinnou latkou, sranda je, ze som sa tu docitala, ze niektori ludia napr brali Citalopram a ten im romil najlepsie, ale Citalec, Citalon uz nie, sama to nechapem, ked to ma tu istu ucinnu latku, preco nato takto ludia reaguju, u mna vzdy lespie zaberal Frontin ako Xanax a pritom tiez ta ista ucinna latka, teraz mam Neurol s tou istou latkou, ale neskusala som este..

karolinka23

Zewa neber to v zlom, nikoho som nechcela urazit, samozrejme ze nie sme debilni, to by sme mali hodne nizsie IQ a nedokazali takto komunikovat:DD Myslela som to obrazne a tykalo sa to iba mna...Ja si medzi ludmi najviac uvedomujem, ze som neni na tom dobre, ked vidim ako sa bavia, aj kamosi a ja si stale medzi nimi pripadam uplne cudzia , viac osamela, ako ked som sama a tie blbe pocity stale, akoze komunikujem , smejem sa, ale je to len na oko, stale som zahrabana v sebe a odpojena od vsetkeho, nech sa snazim ako chcem a je mi luto, kde su tie casy, ked aj ja som bola taka..Ja si potom nadavam do debilov a som nahnevana na seba,ze kedy to uz prejde, ale lekar vravel, ze radsej si mam nadavat ako sa luovat a opustat a klesat este viac na duchu, ze je to lepsie:D
Prvykrat sa mi to objavilo pred 6 rokmi po smrti blizkeho cloveka, brala som 6 mes. citalon, ale aj tak to nebolo uplne ono, tak som to vysadila a bojovala sama, teraz neviem, asi tym, ze som na materskej sa to nenapadne spustalo, ale nevenovala som tomu pozornost az sa to pred rokom zo dna na den prevalilo totalne, mozno hormony po porode , alebo ten stres okolo dietatka, neviem a to ma moje dieta uz cez 3 roky..