Je to alergia ?? Na čo??

Príspevok v téme: Je to alergia ?? Na čo??
Veronika12

Dobrý deň! Asi pred 8-9 dňami sa mi na tvári začali objavovať vyrážky podobné žihlavke hlavne na lícach a ešte pri brade...Okrem tváre nemám iné miesto postihnuté...Boli vtedy veľké horúčavy a veľmi silné slnko, ktorému som sa však vyhýbala a strávila som na ňom asi 10 minút... približne 2 dni predtým som dobrala penicilín, ktorým som už dva týždne liečila streptokoka... Asi deň pred objavením vyrážok som použila nové očné tiene ale na očiach a v ich blízkosti nemám ani opuch ani fliačik jednoducho s očami žiadny problém ..ale použila som aj krém značky Dove, po ktorom ma začala páliť tvár tak som si ho rýchlo zmyla a následne po zmytí som na tvári začala vidieť prvé známky žihlavky, ktorej som predtým ako ma začala páliť tvár nevenovala pozornosť, teda nezbadala som ju predtým ... Vyrážok mám už menej ale mám ich stále dosť a to už prešiel viac ako týždeň, dokonca posledných 4-5 dní mám mierne napuchnutú spodnú peru a je vo vnútri zčervenaná..Netuším z čoho to mám ale predpokladám že z tých tieňov to nebude keďže oči mám OK... Navštívila som aj obvodnú lekárku a aj kožnú. Obvodná mi povedala že je to alergia na slnko a kožná že je to alergia zo slnka+antibiotika+nasledna reakcia na krem keďže som vraj už mala háklivú pleť.... predpísaný mám Zodac a krém Advantan plus používam aj masť Calcium ale veľké zlepšenie sa nedostavuje ešte stále... začínam byť zúfalá lebo sa mám vyhýbať slnku v lete a pritom je možné že slnko mojim problémom ani nie je... žiadne testy na alergiu mi nerobili neviem ako ďaľej a z čoho to mám... Nemaľujem sa a nič okrem liekov si na tvár nedávam, nechodím na slnko a predsa to stále mám :(( Môže to byť potravinová alergia ak som nič neobvyklé nejedla?? Prípadne alergia na HAK, ktoru beriem už asi 5 mesiacov??Šampón?? Netuším už z čoho to mám =( POMOOC je to veľmi nepríjemné nechcem mať stále takúto tvár konečne mi odišla puberta a zbavila som sa akné a teraz toto :((

Veronika12

Ďakujem veľmi pekne za objasnenie =) Čiže postupne by mi to malo už zmiznúť hlavne ak na nejaký čas vylúčim isté potraviny správne? Lekári ma na tieto veci neupozornili a v týchto oblastiach nie som veľmi zabehaná nemala som predtým takéto problémy :/

- mira

Bola to reakcia na krém v kombinácii s ATB a HAK. Ale takáto reakcia by nenastala, keby si dôsledne vylúčila i sladkosti, ovocie a chemické aditíva v potravinách, povzbudzujúce látky. Toto všetko oslabuje a dráždi pokožku. Na povrch kože sa škodliviny dostávajú tak, že ich "vyťahuje" slnečné žiarenie, ale slnko nie je pravou práčinou. Tou je chémia, sladkosti a ovocné kyseliny.