Au pair a zdravotné poistenie

Príspevok v téme: Au pair a zdravotné poistenie
MaMm

Dobrý deň, odchádzam do Anglicka ako au pair, bola som sa spýtať v zdravotnej poisťovni (Všeob.zdrav.poisťovňa) čo mám urobiť ešte pred odchodom, pôvodne som si tam bola vyzdvihnúť Európsky preukaz poistenca, pani mi povedala, že mi ten preukaz bude musieť zničiť keď sa prídem odhlásiť a že jej mám doniesť potvrdenie o tom, že som poistená aj v Anglicku, pritom všade na nete čítam, že ZP je tam hradené automaticky štátom. Tak teraz netuším čo mám urobiť ako au pair, či sa mám odhlásiť a byť samoplatca (cca.49 € mesačne), a k tomu si zaplatiť aj preistotu cestovné poistenie na rok. Ďakujem za Vaše rady...

saskiaaaaa

Ahojte, tak ako to je teda. Ak idem do UK ako aupair na viac ako 6 mesiacov som samoplatca alebo sa musim so Vseob.zdrav. odhlasit?

Nikkitta

Ahojte ludkovia, prosím Vás ak máte niekto skúsenosti s tým poistením, prosím Vás ozvite sa mi na mail Nikki145145@yahoo.com Tiež za necelé dva mesiace odchádzam ako au pair do Anglicka a rada by som sa s niekým poradila :)

dobra vila

Zdravotne poistenie si uhradzat nemusite! Ak idete na dlhsie ako polroka. Chodte sa dat poistit (ja som sa davala v Union) a vyberte si ten typ poistenia, kde je aj zdravotne (nemocenske a tak), pani poradi...ale ono to je asi zahrnute uz v tom cestovnom poisteni, ale lepsie sa je spytat. Poistenie si budete musiet uhradzat v plnej vyske, ak sa vratite na SR skor ako po uplynuti polroka...

Mia89

No ja sa pridávam, že mám ten istý problém a neviem čo s tým. Som v Anglicku cca 2 mesiace pred mesiacom som bola na týždeň doma a pani v poisťovni mi povedala,že ako samoplátca ostať nemôžem, vraj keď sa zistí to,že som v Anglicku a platím si poistenie doma, tak budem mať problémy, dajú mi preplatiť doktorov + pokuta.... Tak teraz fakt neviem odkiaľ a kam....

mr fantastic

ja len tolko, ze sucasna legislativa neumoznuje platit si zdravotne poistenie vo viac ako jednom state eu. takze ked budes platit positenie v anglicku, na slovensku uz platit nemozes a preukaz ti bude skartovany. neviem pomoct s tym kde je lepsie sa poistit..