Nemám rada jeho brata

Príspevok v téme: Nemám rada jeho brata
Balbolka

Ahojte, mám dosť veľký problém. S priateľom sme spolu už 4 roky. On má brata, ktorého ale ja moc nemusím, jednoducho je to typ človeka, ktorý mne nevyhovuje, je chválenkár, lakomý, na svoju priateľku škaredo nadáva, jednoducho hulvát, ktorý rád zneužíva druhých, a teší sa zo svojho blaha...teší sa ak niekto niečo urobí, najčastejšie jeho brat, môj priateľ a on má z toho osoh, jednoducho vypočítavý človek. A to je môj najväčší problém s ním...no môjmu priateľovi som už viac krát povedala, že sa necítim dobre v jeho prítomnosti, nech ma neťahá tam kde je on..no on vždy má nejakú odpoveď..a vždy sa na to zabudne, ale už mám toho plné zuby, nechcem stále utočiť na jeho brata, aby si nemyslel, neviem čo, ale potrebujem mu nejako naznačiť, že to už je dosť ...a už naozaj neviem ako...má niekto podobný problém, alebo riešenie?? Ďakujem

Zaran

Tak ako píše Leela333 ak ti tak prekáža jeho brat,že ho nedokážeš zniesť,daj priateľovi kopačky a hotovo!Jeho brata už nemusíš vidieť do konca života.Okrem toho,asi to napíšem kruto ale ty si "len" jeho priateľka a kľudne sa môže stať,že sa rozídete,no brat ostane vždy bratom!Tak to ber na vedomie,hádam nechceš aby kvôli tebe brata zavrhol.

lost

anjelik

tolerancia, ale aj v pripade, ze pri komunikacii sa moj brat ku mne sprava ako analfabet ?
proste som mu dobry, ked potrebuje odvoz cez pol republiky aby sa stretol s kamosmi ? alebo ak chce darcek ktory by mu na Vianoce nekupil rodic ani ako manazer banky?
a ked po nom chcem, aby ON pre mamu stiahol z HDD par filmov co som im tam nahral, lebo ja som v danom case nemal PC so sebou, tak na to je uz lenivy?
alebo ak mu hovorim a jasne dokazujem ze nema pravdu, tvrdohlavo si tvrdi svoje, tj. niet mu pomoci..
a milion podobnych malickosti a malichernosti.
taku toleranciu kaslem :D

proste existuje urcita hranica, ktoru ak prekroci HOCIKTO, tak ho mam tam kde chrbtica straca slusne pomenovanie :)

s takymi ludmi je proste existencia NEMOZNA, pokial nie je to rovnaka povaha..

treba zazit proste :)

a to poznam ludi, ktorym som hovorieval kamosi, ale vdaka tejto povahe som ich zmazal z telefonu aj skype a proste ak mi zavolaju (bohuzial mam prilis dobru pamata na telefonne cisla a viem kto vola aj ked som ho zmazal :D ) tak hram na debila pre zmenu ja :)

seriozne, moje nervy i ked som trochu flegmatik maju svoje limity a hlavne BOD ZLOMU :D a nemienim si ich nicit takto lacno :P

Rebyba

Anjelik, ty si ta z modreho konika, ktora kazdemu len oponuje? Mne sa zda, ze to prave ty si ta egoisticka, chvalenkarka a mas kopu negativnych vlastnosti, a preto sa stale zastavas zlych ludi a ubijas tych dobrych. Je mi z teba na grc. Vypadni si otravovat vzduch niekde inde. Mas dve deti a vobec sa im nevenujes, lebo len vysedavas za pocitacom a hladas do koho si zase rypnut. Na modrom koniku ta uz maju dost, tak prichadzas sa ventilovat sem. Tvoje nazory sa rovnaju hodnote hovna. Ty egoistka.

anjelik

Balbolka, to, čo ti tu už napísali je pravda, s tým sa nedá nesúhlasiť. Snáď len malá úvaha na tému tolerancia..to aj pre Losta, aby vedel, že prečo. Predne, ak niečo na niekom vybadáš a pozoruješ, je to preto, lebo to poznáš a nijak nie je vylúčené, že aj máš v sebe. Ak ťa to rozčuľuje a vytáča, znamená to, že s tým nie si vnútorne vysporiadaná. Tak snáď prestaň riešiť, prečo je priateľov brat taký, aký je. Evidentne to zmeniť nevieš, ale to neznamená, že to nebudeš tolerovať, pokiaľ pochopíš, že je to proste taký človek. Nie sme tu na to, aby sme riešili druhých, ale seba a druhí nám môžu byť iba návodom. Možno aj takým, že takýmito nechceme byť. A o tom je aj tolerancia, ako prejav pochopenia pre správanie a slabosť tých druhých. Jasné, že sa nemusíš siliť do láskyplného stavu, ale ani si robiť zbytočne peklo na Zemi, kvôli niekomu. To by bolo zbytočné a hlúpe. :o)

Leela333

Buď sa s tým zmier a jednoducho to s ním občas vydrž, alebo nechaj priateľa ak ti to tak strašne vadí. Tu sa ti nedá inak poradiť, on sa brata zbaviť len tak nemôže, je to jeho rodina. Okrem toho to, že na priateľku nadáva a podobne...to nie je tvoja vec. Ty s ním nechodíš. Prehodnoť, či sa s tým dokážeš zmieriť, alebo nie a podľa toho sa zariaď ;)

lost

jumbák,
aj ja mam brata, ale kludne by som ho zavrhol, ak by to prepiskol..
i ked to iste plati aj na priatelku, resp zenu..
rodinu si nevyberam (brat, rodicia, atd) tak preoc by som im mal nieco tolerovat :)