Ako Ste Sa Postavili Na ,,Vlastné Nohy,,?

Príspevok v téme: Ako Ste Sa Postavili Na ,,Vlastné Nohy,,?
preto_lebo

Ahojte,

chcela by som vedieť, ako ste sa vy, najma mladí ludia, a v terajšom období - (nie za komunizmu) postavily/staviate na vlastné nohy... tým myslím, mať už svoje bývanie...resp. úver, ktorý splácate...a podobne...(auto, niečo našetrené - viac ako 100eur..)

Mám 22 a nemám nič!!!! Som tri roky po strednej škole...nie a nie nájsť prácu ...a zoženiem brigádu...až ma šlak triafa, ako budem musieť drieť, aby som vobec mohla mať strechu nad hlavou...aby mi dali úver..atd...čo dúfam, že sa mi vobec niekedy podarí...za ten plat....aký je tu na SR.

Ďakujem:-)

mrtvolka

Ja sa chcem opytat na vas mesacny rozpocet, ludkovia. Ja mam pocit, ze nech robim, co robim, nejako mam stale malo penazi...

system

byvam s rodicmi, ale cim dalej tym viac citim ze by som sa uz mal zbalit. Dospely ludia maju rozdielne myslienky, plati to aj v rodine. Neda sa zit v harmonii v ak su v byte 3 dospely ludia, vzdy sa musi niekto prisposobovat a vo vecsine vzdy najmladsi, alebo najrozumnejsi :D ...

preto_lebo

No tak ,,system,, to vystihol. Mám prote des z uverov a hypotek, nechcem byt nikomu nič dlžná!!!

s jazykom podobne...a horko ťažko niečo našetrím, aby som SAMA odišla do neznáma...stať sa može fakt hocičo a možem skončit okradnuta..alebo v obchode s bielym masom, a ísť s kým nemám...

Ma toto ťaží riadne do riti...

system

niekedy to bolo jednoduhsie, dostal si statny byt a robotu. Teraz ? nedostanes ani h...o.
Fakt sa toho bojim aj ja, nechcem sa zadlzit na 10-20-30 rokov ved neviem co bude zajtra nie to este o tolko rokov. Cely SK system je na kkt. sorry za vyraz ale co moze mlady clovek po skonceni skoly (ci uz strednej s maturitu, alebo VS-Bc. alebo Ing.) ? Najst si pracu, nejake co najlacnejsie byvanie, podnajom alebo posratu ubytovnu a setrit setrit a setrit. 10 rokov stereotypu v praci aby si nasetril na nejaku garzonku, mozno ani to nie. Je to smutne. Fakt neviem co sa da robit po skonceni skoly, lebo byvat u fotrovcov do 30. alebo 35. rokov kym nasetrim na vlastny byt, to mozem rovno cakat kym ten byt nezdedim asi.

Zahranicie ? Neovladam jazyk natolko aby som sa sam vybral s horko tazko usetrenymi 500 € niekde do Nemecka napr. Bol by to krok do neznama. Niekedy sa take kroky vyplatia nevravim ale clovek nikdy nevie...

Niekto ma stastie ze sa narodil v bohatej rodine, preto vidim len jedno idealne riesenie, najst si bohateho partnera :D tak vela stastia v hladani :D

soffa

????ty chces setrit na Slovensku so slovenskymi platmi???srandujes?dat si na krk 40 rocnu hypoteku a nespat poriadne 40 rokov??mam 30 ,12 rokov robim,z toho som bola 5 v uk.(vtedy bola libra 70 sk).tak z toho zijem!!!!nemam hypoteku,mame s manzelom byt,auto sice 3 rocne,ale nemame dlhy a peniaze na ucte,aby sme si zili podstatne lepsie,ako so slovenskych platov.ak ma clovek nad 30 uz ho to taha domou k rodine,priatelom...to bol dovod aby sme sa vratili.treba odist prec,aby si nezila ako zobrak,od vyplaty k vyplate!!!!

preto_lebo

No dom, myslím v tom zmysle, ako ,,panelák, panelákový dom,, chápeš..niekde musim bývať..

a tú výšku odporúčaš?? tebe to pomohlo?? Alebo raadšej vyhrabať si rpácu aj s pod zeme, ale robit?

0vecka

ja som sa informoval u znamych nasiel si pocas vysky brigadu a teraz makam ... inak dom by som asi nekupoval ... akakolvek investicia na ktoru nezarobim za 10 rokov mi pride nezmyselna