Bojím sa prvého dňa na strednej, k tomu nie som ani pekná, nezapadnem ???

Príspevok v téme: Bojím sa prvého dňa na strednej, k tomu nie som ani pekná, nezapadnem ???
Marrri111

Tento rok mám nastúpiť na strednú. Veľmi sa bojím či zapadnem výzorovo ale aj rozumovo. Idem na gymnázium, vetšinou tam idú bohatý, inteligentný a pekný ľudia. Ale ja nič z toho nemám , až na tú inteligenciu, a aj tá sa mi niekedy úplne vypne. Myslíte si, že si dokážem nájsť kamarátov, ktorý by ma chápali a nemysleli by si že som cvok a že som škrata ???

xxy

MHD, ale samozrejme, ze na gympli sa pisu diktaty :) len s trosku sviznejsim tempom, ze na konci mas krc v paprci a ohromnu slovnu zasobu pozostavajucu z vyrazov, ktore si predtym v zivote ani nepocula :D

nicolette

Osobne si tiež myslím, že človek, ktorý sa hlási na gymnázium a disponuje s takýmto pravopisom, tak tam nemá čo hľadať, to svedčí len o kvalite našich škôl a študentov. Keď s človekom komunikujem v neverbálnej forme, tak si o ňom vytváram akú takú mienku, hlavne, čo sa týka pravopisu, gramatiky, všeobecne vyjadrovania sa. Myslím, že aj priemerne inteligentný človek by mal ovládať pravopis. Samozrejme, sú prípady, keď človek za to nemôže, že tak píše, ale to sa tohoto vôbec netýka... Nechcem sa tým nikoho dotknúť, ale je to môj názor :)

pan d.

No, ale ked nie je bohata, ani pekna, tak aspon inteligentna by mala byt, aspon nieco. Ak tak dneska pise dnesna mladez, ktora ide na gymnazium, tak si viem zivo predstavit, aki magori tam musia chodit. Cize z toho vyplyva, ze si nemusis robit ziadne stresy, vzali vsetkych vratane hlupakov, aj teba.

panča

Prestan stresovat :), ved si uvedom, ze kazdy z Vas tam bude novy. A nie vsetci sme krasnI, mudrI a bohatI...a vsimni si tie I..ako gymnazistka by som zacala pracovat na tom, ze v nominative pluralu v muzskom rode sa pise I a nie Y...

A ano, na strednych skolach sa pisu diktaty .PREKVAPENIE

Maoam

MHD: ale ta kombinacia marcipan+liker+tmava cokolada od Lindt je jedinecna, mozem vrelo odporucit, sama som netusila, ze mi bude az tak chutit :-P