Ahojte Co je pre Vas zmysel zivota ? Co je pre Vas zivotna hnacia sila ?

eva321

Ale inak, život asi konkrétny zmysel nemá, o čom by to potom bolo, keby sme všetci dopredu vedeli prečo sme tu a čo nás čaká, kam smerujeme, nebola by to nuda, keby sme sa všetci hnali za tým istým? Keby sme poznali zmysel, zasa by nám to nedávalo zmysel, lebo by nás nebavilo, keby sme dopredu vedeli za čím sa vlastne ženieme a čo je našou úlohou. Nie je lepšie, nevedieť čo nás čaká a len si to plánovať, hladať každý svoj vlastný zmysel, to svoje šťastie a zvyšok života pre neho žiť? :) asi trepem ;)

Mjr.Matrix

Pre Vas anjelik *

Ludia maju slobodne pravo napisat co len chcu a pevne verim mozete zlepsit to ako zijete ale urcite mate aj na viac ale inak tiez zalozte temu anjelik * a ja tiez poukazem svoju kritiku na Vas ale je to v poriadku cenim si to aspon tu

Zmyslom a zmysel zivota su vzdy zivoty inych ludi iba tak to ma vyznam

anjelik *

Maoam, ďakujem. ;o) Ja si nemôžem pomôcť, ale mňa vždy pobavia takýto ľudia a bohvie, že ich je v mojom okolí veľa. Čo sa niečo spýtajú, ty odpovieš a oni ti začnú vysvetľovať. :o))) Ako sa mýliš a že je to tak a tak. No a k tvojmu *kamarátovi* Magymu. Sú dva druhy spomienok, spomienky zážitkové a spomienky postojové. Obe tvoria nás samotných, náš vlastný svet. Ale iba spomienky postojové sú tými, na ktorých sa dá stavať a sebazdokonaľovať. Netreba precestovať celú zemeguľu , aby človek našiel sám seba.:o)) A keď raz sám seba objaví, tak pochopí, čo je to tolerancia, súcit a úcta k tomu druhému, pochopenie, že zmysel pre humor je niečo, čo má svoju hodnotu, pretože nesie v sebe trpezlivosť. A tá je pre život dôležitá. Že to, že sa niekto smeje je ukazovateľom jeho životnej sily...A ja vždy ocením, keď sa niekto zabáva, aj keby to bolo na môj účet, pretože viem, že ten človek sa cíti dobre. A to je predsa dôležité, mať v sebe lásku a ku každému. :o)

anjelik *

Mjr.Matrix,
ak niekto položí otázku, vždy má už v sebe sformulovanú odpoveď a ide mu o to, aby mu odpovedajúci potvrdil jeho názor.;o))
Na tvoje otázky je jedna jediná odpoveď Ja. A pochopením toho, kto si, začína proces toho celého, o čom píšeš. ;o)

lost

beskyd, to nemoze stat tak vela, Magy o tom raz pisal, ze na to roky odkaldal atd.., ale horsie je, ze potom taketo asi tazko mozes robit, ak mas deti, alebo napriklad hoci aj psa ;)
resp "deti" no ...
od -0,5 az po prakticky 18-22 by sa to podla mna nedalo, nie preto, ze by to dieta nezvladlo, ale preto, ze co ak chce mat dieta iny zivot? napr. chce byt tam kde vyrastal atd.. (to v pripade, ze by mal s rodicmi odist prec na rok+ uz vo vyssom veku, napr 12(?)

ja som chcel robit nieco podobne ako Magy, ale par inych cestovatelov mi povedalo, ze idealne je to robit tak, ze si doma 3 tyzdne, potom odides na tyzden niekam, alebo zanechat tento pomer cca 3:1 3doma 1vonku, 6doma 2vonku, pretoze sam clovek nie je schopny "navstrebat" tolko informacii na cestach, napr ze by si cestoval okolo sveta jednym tahom (hoci aj 2 roky, cize "pomaly" alebo len 3 tyzdne, co je smiesne :D) a potom uvidis pyramidy, na co sa normalne tesis ako male dieta do cukrarne, lenze ak tam prides, povies si"wow kraaasa, ale co mame na obed?" .. pretoze uz mas toho dost :)

ale urcite to zalezi aj od typu cloveka, osobnosti a povahy.. no nehovorim to z vlastnej hlavy, ale od ludi, co uz co-to precestovali :)

preto si myslim, ze nieco na tom bude :P :)

Mjr.Matrix

Pre Vas Sejla

V podstate pekne pisete svoje vyjadrenia
ale trosku viac sa je potrebne pozriet na zivot ludi a hlavne na seba
vela ludi vela pracuje aj tak maju malo velku namahu musia vlozit do prace a do svojho zivota aby vobec mohli zit preto ani nemaju cas uvazovat
no pevne verim vo vasom uvedenom prispevku neprezentujete dufam vas zivot to ako zijete lebo ciastocne je to aj prezentovanost vasa osobna co nechcete prijat na ludoch
ale zaverom aj ciastocne suhlasim ale ludia sa nedokazu prebudit chapete to a pochopit to preto ziju tak ako ziju
Sejla a kolko mate rokov ?

beskyd

Magy, ale na toto bezny slovak nema prostriedky:) nechcem sa pytat co robis, ako si sa k danej robote dostal/cez koho (bezna realita na svk) a ako sa ti podarilo zafinancovat si svoje cesty a dobrodruzstva kedze poznajuce mentalitu takych tych typickych ludi by som tu celil "inteligentnym" poznamkam o tom ze nieco zavidim ale ver tomu ze skutocnost ze ludia chodia do prace a pak domov a na gauc a do postele ako uvadzas, nie je ich preferencia ale mnohokrat len vychodisko z nicoty. proste ti ludia nemaju na vyber ked chcu byvat vo svojom, splacaju uvery, chcu jest, obliect sa, sem tam vyrazit dakde mimo svojho betonoveho marazmu ktory denne vidia.. mnohi rataju kazdy cent hoci na sebe roky makali ale dneska bez konexii v tejto krajine ziadna vyhra obzvlast o niektorych odvetviach ani nehovorim.