Mam 29 a netuzi po dietati...som divna?

Príspevok v téme: Mam 29 a netuzi po dietati...som divna?
ariame

Ahoj,

mam 29 a vobec v sebe nemam take tie matrske sklony a tuzby po dietati. Vacsina byvalich spoluziacok zo strednej ma uz deti a rodinu. Ja nemam ani priatela uz 4 roky. Som asi trocha divna. Obcas je mi smutno ze som sama, no aj som si zvykla.

No aj keby som niekoho mala, neviem ci by som chcela dieta. vobec ma to nelaka, mam kopec inych planov...milujem cestovanie, chcem vela cestovat, mam svoje pracovne plany, veci co chcem vyskusat...no zalozenie rodiny a dieta v tom niesu. Som zvyknuta robit len to co moje telo a ja naozaj chcem, a kedze ma dieta vobec nelaka, tak sa do toho urcite nehodlam nutit.

No je to normalne ze v mojom veku netuzim po dietati, ked vacsina bab z mojho okolia nadsene dava na facebook fotky svojich ratolesti.

co si o tom myslite?

Betka132

Ja som tiez divna, ba este divnejsia, mam za mesiac 34 a po detoch netuzim. Stacilo mi minule na navsteve kde mali 3, vrieskali tak, ze my dospeli sme sa nepoculi, skakali, nahanali sa, trieskali roznymi predmetmi po stole a nabytku. Mat toto kazdy den doma? By som sa za chvilu asi zblaznila. Ja mam rada svoj klud.

olala

sa ukludnite. nechapem naco sa tu navzajom urazate.nechapem co je sebecke na tom ked zena dieta chce,alebo ked nechce.je to kazdeho vec.sebecke je mat deti preto aby som si udrzala nejakeho trtkaca,alebo preto lebo to okolie odomna vyzaduje...a potom to aj tak vyzera.

slnecnica

V istom zmysle máš pravdu Beskyd, na druhej strane, aj ty si dieťa tvojich rodičov, tvojej mami, no a kto by tu na fóre tak pekne písal o Bratislave, ak by tvoja mama bola sebec? :-)

beskyd

sak ale prave naopak, sebecke je deti mat:) uspokojovat si svoje zvieracie pudy bezohladu na to, ze dieta sa na svet nepyta, casto dieta pride do nedostojnych pomerov a casto v pripade ze rodicia trpia dedicnymi chorobami ..to nie je sebecke? este ked su rodicia 100% zdravi, maju materialne a osobnostne predpoklady na vychovu tak budiz, hoci v prepchatych mestach reprodukcia aj tak nema vyznam pokial si odmyslime sirsi kontext (aby mal kto robit a platit odvody na socialne a zdravotne poistenie a platit dane urcene na rozkradanie statnou mocou). poznam napriklad osobne taky pobozny parik ktory vychovava dieta v malom zafajcenom byte s rodicmi matky a kamos mi uz spominal ze dieta uz ma dake problemy s plucami.. este nema ani 10 rokov. a raz mi ta zena tiez splietala nieco o tom ze som sebec ked decka nechcem...a to okrem kratkozrakosti, alergie a davno prekonanych miernych trablov so stitnou zlazou mi nic neni. ako prichadzate k tymto uvaham o tom co je sebecke a co nie?

Blueberry

Ja sa kľudne priznám, že aj kvôli tomu, že som sebecká nechcem mať deti :D Takže mňa žiaden príspevok neurazil, lebo čo sa mňa týka, tak je to pravda :)

deniki

Hele ľudkovia, prečo tu teraz riešite MŇA???

Ja som len napísala Dede, že nie som ten prípad, čo doniesol na svet decko a starostlivosť a finančná pomoc išla zo strany rodičov! A že zlatokopka??? Môj manžel , keď sme sa brali, nemal nič.

A nerozumiem tomu, ako vy preboha rozmýšlate? MY sme MANŽELIA, všetko čo máme, sme nadobudli počas manželstva, a vy píšete, že on to všetko ťahá a bla bla bla....nie je to náhodou v manželstve jedno? Však čo som ja, je aj on a naopak.
Či vy si v manželstve normálne delíte peniaze, toto sú moje, toto tvoje, ja platím toto, ty zaplať tamto? Ak áno, tak ste potom na hanbu.

slnecnica

No, ak každý z nich odložil mesačne tisícku (2000*12*3), tak na ten domček to mohlo stačiť aj bez hypo. Úplne jednoduché, akurát, že mne by musel šéf zvýšiť plat aspoň o tú tisícku, aby som ju mohla odložiť:-)
A k téme
Tiež som na tom podobne, neviem si predstaviť, že sa zmením na mamu, používajúcu častejšie citoslovcia a zdrobneniny ako normálnu reč, že skysnem doma, že budem závislá na manželovej výplate, že sa nebudem môcť len tak zbaliť a na pár dní vypadnúť. Som sebecká a vôbec mi to nevadí, čo je to za život, stále sa niekomu prispôsobovať a byť obmedzovaná.