Niečo ma hrýzlo!

Príspevok v téme: Niečo ma hrýzlo!
macik

dobrý den,viem ,že to vyzerá smiešne,ale bola som na jednej chate asi 4 noci ..a teraz doma som sa prizrela na svoje ruky a nohy ..mam ich dostipane...nie su to vsak komare,je to nieco mensie,ale velmi podobne,take cervene fliaciky malicke a ked si ich posrvbím tak svrbia,mam ich hrozne vela,len na rukach ich mam 12 ....
niekto tam zahlasil,ze neioco ho v noci kusalo ,ked spal z postele to vraj vyslo ..
svrbi ma to vsetko,cele telo...co si mam na to dat ?co to mohlo byt ?normalne sa bojím ...
co si mam na to dat ?

2bodka

LASOCKA, plistice su svetloplache, takze na dennom svetle ich nespozorujes, a urcite NELIETAJU! :) Tie male musky o kt. hovoris, su bud take tie "vinne" male musky alebo potom take male chorbaciky. To mame aj my doma. Myslim, ze to zije v kvetinacoch :) Alebo sa to odtial berie :)

LASOCKA

ahojte nieco nas stale stipe mna aj mojho muza ale mame to len rukach,vsade mame cisto,a bojim sa ze by to neboli plostice ale to by sme mali po celom tele nie?stale vydim kruzit musky male drobne musky take trochu dohneda co to moze byt poradte mi prosim

macik

2bodka preboha :(neviem,teraz už som prestala mať pocit,že ma niešo svrbí a štípe,v noci spím normálne ...a prakticky ..svrbí ma pokožka,ale z opálenia,lebo sa mi šúpe,nové pluzgiere nemám,len tie staré ,vypraté veci už sú,čo som mala na chate,a teraz čakám už iba ,čo bude ..:( a bojím sa,lebo ma naši asi prizabijú-máme nový dom úplne

2bodka

macik,

plostite su svinstvo, cely nas barak az na niekolko domacnosti bol "napadnuty", sirilo sa to zdola z "neprisposobivej" rodiny :( Najhorie je, ze aj po specialnych postrekoch, kedy bolo chvilu "ticho" (aj par mesiacov) sa to nakoniec vratilo.

Plostice nemas sancu vidiet volnym okom, vyliezaju len v noci, ked clovek spi a nic netusi, cez den ju nenajdes. Vygoogli si o nich nieco. Ak mas pocit, ze ta stale nieco stipe v noci, treba patrat ci je to plostica. Citaj clanky, kde vsade sa moze plostica schovat.

Inak u nas v panelaku boli "nakazene" viacere domacnosti, velmi sme sa bali, ze to k nam prejde (napriklad cez stupacky vo wc), kupila som kriedu na hmyz (v 101 drogerii som zohnala tuto: static.zlacnene.sk ) a natrela vsetko, kade by mohli prist, vchodove dvere (kolom dokola, zarubne, spodok dveri), ventilatory v kupelni a na wc som zalepila lepiacou paskou a okolo nich nakreslila kruhy, dvere do stupaciek som tiez z vnutornej strany cele obkreslila), nedostali sa k nam nakoniec, ale stale mame strach, kedze byt pod nami aj byt nad nami to mal.. Plostic sa zbavit asi neda.. Vzdy jedna svina prezije :( Mozes len dufat, ze si to z chaty nepriniesla, lebo ak ano, mozem ti povedat, ze nie len rodicia budu zufali... drzim palce, kazdopadne treba patrat, nie cakat, kym sa to svinstvo rozsiri..

macik

plostice,ale pockajte ..ved to by som hadam videla volnym okom,nie ?je to vidieť ?
a rozmnozuje sa to ?alebo to samo zahynie ?lebo asi som to doniesla domov,kedze ma tu stale vsetko svrbi :(
boze,ludia,neviem,co mam robit teraz,lebo ma nasi asi zabiju,to prisaham :(
neviem,ci mam taky pocit,ale vsetko ma svrbí a hryzie akoby aj teraz ( a tam na tej chate som nic necitila !!)a tie " vyrazky " ,ci co to je,ani neviem,sa nezvacsuju,len ked si ich poskrabem ..a potom aj svrbia ..nebude to skor blcha ??:(:(

Magy

macik - istotu mat nemozem, ale podla popisu to budu plostice.

daj si do guglu hladat vyraz "ploštice" a uvidis sama.

alebo klik na nasledujuci odkaz (dufam ze to admin nezmaze, nie je to reklama)

tvnoviny.sk

macik

panebože ..ľudia ..ale ja som si tie veci nevyprala všetky ,lebo neboli špinavé :(
asi som to preniesla sem domov ...a aj tašku som si v izbe vyložila a tak .:( wwrr ...už som spala doma 2 noci ...ale nezdá sa ,že by tie štípance boli väčšie ,alebo viac ich ....

ja som si včera menila obliečky,ale to je asi už jedno :(
a všetky veci teda idem dať do prania teraz ...ale už čo ,boli v skrini :(:(panebože ....ktovie,co to bolo ,mam nornmalne strach

Juchu

Nemozu to byt skor blchy? Byt tebou vsetky veci, co si mala na chate riadne vyper a ak si uz spala u seba v posteli, tak si vymen aj obliecky...

2bodka

zeby plostice? z toho by mali byt ale vacsie flaky.. ak to boli plostice, tak sa modli, aby si ich nepriniesla domov v taske medzi vecami..
Inak proti svrbeniu Fenistil gel.. ja si na stipance a rozne drobne poranenia koze obcas dam aj Sudocrem, to je na detske prdelky :)