Ochorenie klbov

Príspevok v téme: Ochorenie klbov
cicinator

Servuste, tato ma problemy s klbami, konkretne ma operovany bedrovy klb. Neviem vam povedat presny odborny nazov choroby.
Chcem sa opytat, ci je to dedicne. Som este mladucky, ale mavam bolesti bedrovych klbov a sem tam aj kolien pri namahe. Resp by som to ani nenazval bolestami, skor neprijemnym pocitom nepohodlia. Preto sa chcem informovat, ci je to dedicne teda a ci je vyssia sanca, ze budem mat podobne problemy alebo si to len nahovaram a vskutocnosti mi nic nie je. Ak je sanca, ze budem mat take problemy, tak by som rad zacal aj nejaku preventivnu liecbu, lepsie ako cakat, kym sa objavia skutocne problemy.

Nechcem zbytocne behat k doktorovi, robit tam trapaka a cakat hodiny v cakarniach na odborne vysetrenia, tak zatial len takto, vase odpovede a navrhy. dikes

cicinator

no tak neviem... kolko druhov ochoreni klbov existuje a su nejake dedicne? mozno by bola lepsia otazka.

mozem popisat to jeho, proste sa mu rozpadol bedrovy klb. povodne doktori myslieli, ze ma na nom nejake vyrastky a ze to staci zabrusit. pocas operacie zistili, ze je klb rozbity na kusky a treba ho komplet vymenit, no nevymenili ho, ze v takom veku sa to neoplati a chcelo by to pockat este aspon 10-15 rokov.
a ma bolesti ak nohu namaha ale nadruhej strane ma bolesti aj ked je noha dlho v pokoji.