500 eur na chodníku - čo teraz?

Príspevok v téme: 500 eur na chodníku - čo teraz?
Karoli

Ako to je, ked sa nájde na chodníku alebo takto ,,von,, napr. 500 eur,??? čo keby som ich našiel na luke??? nemožem si ich nechať???a ako budu vedieť, že som ich vzal stade práve ja??

A od kolko penazi sa nesmu brať?? má to nejaký limit???

ono totiž kamarat vraj našiel a dokonca 2-x peniaze, raz 20eur, a potom 50. jedny dakde na chodniku večer pred kaviarnou ..a druhe neviem...

zaujíma ma to ,preto sa pýtam. dikes

lost

Karoli

poradil som ti, lenze si extremne lenivy clovek, pravnik by si za toto vypytal kludne aj 20 eur.

a aj ked som ti dal napovedu, zle si hladal, ak tak, vzdy si docitaj CELY text a nie len malu cast..

§ 135

(1) Kto nájde stratenú vec, je povinný ju vydať vlastníkovi. Ak vlastník nie je známy, je nálezca povinný odovzdať ju príslušnému štátnemu orgánu. Ak sa o ňu vlastník neprihlási do jedného roka od jej odovzdania, pripadá vec do vlastníctva štátu.

(2) Nálezca má právo na náhradu potrebných výdavkov a na nálezné, ktoré tvorí desať percent ceny nálezu. Osobitný právny predpis môže inak upraviť oprávnenie toho, kto vec našiel alebo ohlásil.

(3) Ustanovenia odsekov 1 a 2 platia primerane aj na skryté veci, ktorých vlastník nie je známy, a na opustené veci.

Karoli

diki moc za info, a názory, čo by ste kto s nimi urobil:D

Mne fakt len šlo o to, že či si to človek môže nechať, alebo to musi zaniesť na polišáreň.

A ty lost, preto tebe nedakujem, lebo si mi neporadil:D:D

a len ma odkazuješ na zákonníky a aby som si trápil hlavu:D Asi nevieš, čo by si urobil s 500 eurami. Asi ich máš potom dosť...

ja som chcel fakt len normálnu jednoduchu odpoved...

ale áno, našiel som to, a prečítal si to,

www.zakonypreludi.sk

tretia hlava - bezdôvodne obohatenie.

A čo , teraz mi padnu z neba???D:D:D:D:

doubledog

podla zakona by si to mal odovzdat na policii.
lenze asi je kazdemu jasne, ze bud si to policajti nechaju, alebo to proste prepadne statu (ak by si nahodou natrafil na poctivcov)

mexico/

Ak nájdeš fakt veľký balík peňazí, tak ho vezmi, zmen si identitu a emigruj. Pravdepodobne to totiž patrí mafií.

pan d.

Ked najdem patsto eur na zemi aj s obcianskym, tak zavolam do rozhlasu a dam tomu dobremu cloveku zahrat nejaku peknu pesnicku s podakovanim:D

lost

Karoli

aky je rozdiel medzi 5 a 500 ?

co ak 500 najde 100 ludi?

nebude to 100 x 5 ?

ako som uz pisal, pozri si zbierku zakonov, tam to je :)

a aky je rozdiel medzo 500 eurovkou a starou skodovkou za 200 eur ?!

alebo 500 eur a ájfón ?

poradim ti, 40/1964 Zb. Občiansky zákonník

a teraz sa ukaz, ako vies hladat, ak to nenajdes, pochybujem ze najdes 500 eurovku :D

Karoli

milý lost, pretože moja otazka sa vztahuje k tým 500eurám, nakolko vravim, zaujima ma, ako je to s týmito velkými bankovkami.

kamarata som uviedol ako príklad. že nasiel menšie bankovky, zobral ich a nič, a mna zaujíma, či sa možu aj velke,,len tak zorať,,.....preto názov témy

lost

Karoli

ved prave, 500 eur si nenasiel, ale kamos nasiel 70 v 2 instanciach a v nazve temy ze 500 eur :D

fakt by ta v cas.sk zamestnali ;)

toto je kreativita.. bulvarna, ale o to ide :D

pozri si zbierku zakonov, tam je to napisane, co ak nieco najdes :)

myslim si, ze ak najdes XYZ eur na chodniku ta este neopravnuje ze to je tvoje..

vies, ja som nasiel aj auto na chodniku, co to znamena ? :P