Život vysokoškolaka, zlý či dobrý ?

Príspevok v téme: Život vysokoškolaka, zlý či dobrý ?
vysokoskolak

dobrý deň, chcem rozvínuť diskusiu hlavne u vysokoškolakov , či už skončenych či este stale studujucich :)
nastupujem teraz do prveho rocnika na FEI, a nazorov na Vysoku Skolu(vseobecne) som pocul vela, pocul som aj studentov ze mne typ studia na VS vyhovuje viacej ako na strednej, niektory maju opačny nazor... ako vobec dlho vobec trvá akademicky rok ? budem mat aspon skorej prázdniny ? :) (snád nie po pár skuskach :D) ako vy spomínate na vysokoškolské časy ? bola to len samá drina a odriekanie si alebo medzi skúškami je aj kopec času atď ?

leela22

jujuuuuuuj FEIka nasa slavna, oproti FIITke prechadzka ruzovym sadom, nie nadarmo sa vravi FEI FREE :D ak spravis skusky na prvy pokus budes mat prazdniny 3 a pol mesiaca tak ako ja :D ak nie tak sa ti to moze predlzovat aj po zaciatok jula, resp. v zimnom semestri nebudes mat ani den volna a posledny opravny termin budes mat este v prvy den letneho semestra :D a nemysli si ze sa netreba pripravovat stale. cvika, zapocty, labaky, zadania :D vypustia na vas docenta Satka s matikou a budete mat po chlebe :D

0vecka

dedy asi myslel vysoku...

inak vyska je vo vseobecnosti flakacka... alezi ktora ale vzdy su taki co sa ucia ako debily a taky co to davaju lavou zadnou... poznam aj jedneho medika ktory mi vravel ze sa na anatamoiu ucil mesiac a dal to a ze nechape co sa vsetci mastia skoro rok na to....

dedy

niet nad, lepšie ako stredná škola, ak máš dobrý rozvrh tak je to luxusné, niekedy si v škole od rána do večera, iní majú školu dva dni v týždni, niektorí dokonca sústavnú prípravu zo dňa na deň a niekto zase voľno ako je semester dlhý a učíš sa len cez skúškové
Záleží čo si za človeka, poznám i takých čo intrák nenávidia z celej svojej duše a to len preto, že nikdy z neho päty nevystrčili. ale ak to tam budeš mať rád tak to miesto bude mať rado i teba :D
takže u mňa flákarina dlho, potom sem tam učenie, pred skúškami trhanie vlasov, ale inak super :D

ShaulaThalit

vysokoskolak: ahoj, ja študujem celkom podobný odbor ako ty. Je to drina, hlavne Mat/Fyz, drilovanie denno-denne. Ale na druhej strane, študentský život je fajn. Na intráku ti bude dobre. Aspoň, pokiaľ nie si ortodoxný introvert :-) Možno si nájdeš nejaký job, budeš mať nových priateľov, občas ťa stiahnú nečakane na nejakú žúrku :-) ktovie :-)

winki

Ono to záleží aj od typu VŠ....na niektorých drieš ako kôň, na niektorých si doslova užívaš študentský život :D

Ale vacsonou sa začína koncom septembra do decembra a potom podľa máš freee a učíš sa len na skúšky. Letný semester je od februára do toho mája a potom to zas záleží na tvojej šikovnosti a termínoch na skúšky, ale už od júna máš vacsinou prázdniny.

flegma

vysokoskolak - to sa neda takto vseobecne, su VS, kde je to doslova flakarina a su VS, kde treba poriadne makat cely semester
a kazda skola ma ine skuskove obdobie, niekde mesiac, niekde 6 tyzdnov, pamatam casy, kedy bolo dokonca 8 tyzdnov...
niekto zvladne dve skusky za tyzden, niekto sa uci na jednu skusku dva tyzdne...
takze to uvidis sam, ako ti to pojde :)

Veronika_27

Maoam,
prázdniny sa už skončili, dnes začal školský rok :)

vysokoskolak,
pre niekoho znamená vš viacej voľnosti, zodpovednosti, noví ľudia, veeeeeľa štúdia...
Ja napr. začínam ZS až od 1.oktobra, semester trvá 13 týždňov a potom je skúškové obdobie mesiac, máš pocit, že je to kopec času ale eeee, budeš rád, ak budeš mať posledný týždeň skúškového voľný :) všetko závisí od toho koľko času budeš venovať štúdiu :)))

Najčítanejšie články