Problem so zaspavanim

Príspevok v téme: Problem so zaspavanim
tramtadaaa

zdravim ....

uz par rokov mam problem zo zaspavanim ...
vecer si lahnem ...aj sa mi drieme no zachvilku sa preberiem a uz sa mi nechce spat az do rana .. . nikdy som nezaspal inde ako doma .. ani si to neviem predstavit .. spat u kamarata.. na chate .. nedavno som bol na chate .. noc predtym ako som mal ist som samozrejme nespal celu noc pretoze som bol nervozny ... dalsiu noc tam som o5 nespal ... pretoze som nebol doma ... naozaj uz neviem co mam robit .. cez den som ako mrtvola no vnoci sa mi neda spat :( bojim sa aj niekam ist ... pretoze si myslim ze zas nebudem spat a budem ako mrtvolka ....

petuliatko

no to ako keby som pisala ja... ja som pred narocnym pobytom tiez nespala vkuse 2 noci- pred cestovanim doma a tam... a potom rozbita ako po opici... a teraz ma caka zase take obdobie...uz teraz nad tym premyslam :(( a moja kolegyna lahne a za 2 minuty je mrtva hocikde, to zavidim, dala by som za to vsetky svoje peniaze.. a hocico prirodne som vyskusala- vselijake caje, huby, tinktury- ale ked to ma clovek v hlave tak nezaspi proste, mozno bude vaic rozbity z toho...

Magy

TinaM opisala celkom spravne jeden z castych problemov, ja tu hodim dalsi. Ak je clovek naozaj unaveny, zaspi hocikde a hocikedy. Takze obcas nezaskodi, ak mas spat inde ako doma, sa dostatocne cez den unavit. potom ti bude fuk, kde spis, padnes do postele polomrtvy a spis ako drevo. ;)

TinaM

Jedna vec by mohla byt naozaj nejaka zdravotna pricina, preco sa to deje, druha vec je ta, ze uz mas vytvoreny psychicky blok. Najhorsie, co mozes urobit je, ked si lahnes, zistis, ze sa ti zase neda spat a zacnes o tom premyslat. Rozmyslas, ze budes rano znovu nevyspaty, ze potrebujes energiu a zase budes bez nej. Laicka rada odo mna-skus si pustit hudbu, uplne tichucko. Predstavuj si pri tom nejake pozitivne veci, hoci co. A ber to tak, ze ked uz nespis, aspon si v psychickej pohode a dobijas baterky-nie idealne, ale urcite to nie je strateny cas. Mozno ked sa ukludnis, spanok pride.
Mozes si vecer uvarit medovkovy caj s medom, to tiez pomaha.