Problém s rozmýšľaním

Príspevok v téme: Problém s rozmýšľaním
iguanodon

Potreboval by som poradiť. Mám 25 a veľký problém s rozmýšľaním, hlavne keď som medzi druhými ľuďmi v kolektíve. Povedal by som, že som dosť "srdcový" typ, žijem skôr emóciami ako rozumom. Pri práci potom dochádza k tomu, že po nejakej otázke kolegu ustrniem a nedokážem mu adekvátne odpovedať. Myslím, že neviem akoby v tom momente reagovať rozumom, premyslieť vec, skôr nepremýšľam, len pritakávam, prípadne sa usmejem, odpovedám viac "srdcom" ako rozumom, viac vnímam ako premýšľam.Od malička mám trochu problém s koncentráciou. Existuje aj niečo ako príslovie, ktoré ma veľmi vystihuje: Chladné ruky, horúce srdce...Som pritom intelektovo celkom zdatný, vysokoškolsky vzdelaný, len ma v poslednej dobe fakt obťažuje tento problém. Chcel som sa preto poradiť: myslíte, že sa dá začať viac rozmýšľať na úkor emócií a vnímania, ktoré by sa nejako dostali do úzadia a človek by v jednotlivých chvíľach len premýšľal nad vecou? Alebo je to jednoducho o povahe, kt.je fixná? Ďakujem.

helo

ja idem za psychologom s tým .. a ked som pod stresom, tak kokcem a neviem sa vyjadriť.. a ked som v kľude.. tak vtedy mi idú normálne myšlienky.. a premýšľam čo som mohol radšej povedať

helo

hm myslím, že mám podobný problém.. mi utekajú myšlienky.. namiesto toho aby som sa sústredil na to čo mi človek hovorí, tak popri tom premýšľam, ešte nad ďalšími min. 3vecami.. To vyplýva asi zo zníženého sebavedomia a tzv. paranoia, alebo socialna fobia..

iguanodon

Aja02: Ťažko povedať...nikdy som sa na tieto poruchy neliečil. S čítaním ako takým problém nemám, ani s počítaním, ani s písaním.Teda...Hlavný problém vidím skôr v tom udržať pozornosť na napr.čítanie alebo počítanie a potom aj donútiť sa. Prečítať však prečítam. Potom však mám problém s pamäťou, zapamätať si to čo čítam. Nechcem sa odpisovať, že som hlúpy, ale niekedy si tak pripadám. Naučiť sa síce viem, ale trvá mi to dlhšie a je to hodne nepresné... Mýlim si pojmy a pod. Skôr myslím, že to je porucha pozornosti. Isté je, že by som potreboval konečne nejakú úpravu, aby sa mi zlepšila pamäť a pozornosť. Myslím však, že lieky ako ginko nepomôžu. Možno trošku stav zlepšia, ale poruchu pozornosti neodstránia. Hm. Zdá sa mi to ako ťažká povaha, resp.povaha, ktorej nie je súdené pracovať "hlavou", skôr manuálne rukami. To je smutné, keďže som absolvent VŠ. hm. možno pomôže psychológ?

Aja02

Pripomínaš mi môjho spolužiaka. Je presne taký istý ako ty. On má dyslexiu, dysgrafiu aj dyskalkuliu, a preto to pripisujem tomu, ale možno má len takú povahu. Neviem. Nemáš niečo z toho aj ty?