Invalidný - rozhodnutie

Príspevok v téme: Invalidný - rozhodnutie
invalid210

Dobrý deň, prišlo mi rozhodnutie a v ňom dosť šokujúce údaje pre mňa. Dôchodok mi bol priznaný čiastočný, na 45%. Chcem sa spýtať, ako je možné, že v rozhnodnutí mi prišlo, že budem dostávať vyše 500 eur?? Omyl alebo čo?? Neviem si to vysvetliť, ked ludiami vraveli, že dostanem možno 80 eur. Je to omyl soc. poisťovne??

Lulita

Maoam - mne naozaj nic nebolo, isla som na 110% v praci super, doma super, v noci vladala, proste energicka baterka, kto by ma poznal vtedy nepochopil by, ze clovek sa moze zmenit tak na trosku...pride jeden zlom a clovek ma zivot v riti, jasne, ze som mala nejake tie stresy a tazsie zivotne situacie, ved kto nema? aj prvy panicky atak som brala, ze nieco v tele zblbo a bude dobre, ale uz nikdy od toho dna dobre nebolo

Maoam

Lulita, ak si mala panicky zachvat, tak si si to proste vsimla, lenze tomu predchadzaju uz iste problemy, len su väcsinou mierneho charakteru, clovek si ich nevsima, alebo nevyhodnocuje ako vazne, lenze PP zachvat si uz vsimnes, keby si sla ale pamätou do obdobia predtym, prisla by si na to, ze si uz mala ine symptomy, diskomfort, zmeny nalad a pod.
Ono sa to potom zda ako sek, ze zrazu to mam, ale nie je tomu tak.
STaci zatazova situacia, alebo dlhsie stresove obdobie a zrazu to akoze 'prepukne'.
Ale na toto mas psychiatra, Lulita, toto nie je moja parketa :-).

Lulita

Maoam - nie neverim...ale mala som take obdobie, ze ma to napadlo, skor si myslim, ze nic sa nedeje len tak a zrejme sa tam v mozgu posahali nejake pochody tvorby serotoninu plus nejake nedoliecene choroby z "mladosti"

Lulita

dakujem :)

ma napadlo, ze kebyze som pan d. uz sedim u nejakeho exorcistu, kedze u mna prisli problemy nahle z jedneho dna na druhy doslova, uz som aj na to myslela, ci na mna niekto neuvalil dajaku kliatbu, alebo co :)) (ale jasne, myslim rozumne zatial, ze zrejme sa nieco ine posahalo)

Maoam

Lulita, ale panicka porucha sa ti bude len zhorsovat, ked sa hodis do pasivity a budes hoviet v roli necinnej obete na sposob lutujte ma.
NIC sa nezlepsi. Ty sa musis stabilizovat a potom aktivizovat a zacat sa zocelovat v beznych zivotnych situaciach a potom aj celit istym vyzvam a nieco si vybudovat. Len tak zosilnies. NIjako inak to nefunguje. Prestan fnukat, dvihni zadok a zacni sa liecit. A ostatne pride potom.